تاریخ انتشار: 10-12-1396, 12:04 کد خبر: 2143 نسخه چاپی: چاپ
امام جمعه اهل سنت قره تپه:

ریشه کن کردن مشکلات جامعه با الگو قرار دادن حضرت زهرا(س)

امام جمعه اهل سنت قره تپه گفت: با الگو قرار دادن حضرت زهرا(س) برای مردم آن هم با نگاه ایمانی می توانیم مشکلات جامعه را ریشه کن کنیم.

به گزارش طوبی گلستان؛ حاج آخوند عبدالجبار میرابی در کنگره بانوی آفتاب با ابراز خرسندی از برگزاری چنین برنامه ای اظهار کرد: برنامه هایی که با حضور مردم اهل سنت و تشیع تشکیل می شود باعث اتحاد و هم دلی است و این جای ستایش دارد.

امام جمعه اهل سنت قره تپه افزود: حضرت زهرا(س) بی شک بانوی آفتاب جهان هستی است، بانویی که بعد از حدود ۱۴۰۰ سال به عنوان مغناطیس وحدت مردم مسلمان را دور هم جمع کرده و باعث هم دلی شده است.

این روحانی اهل سنت با بیان اینکه باید همدیگر را بشناسیم و درک کنیم خاطرنشان کرد: اتحاد هم دلی مضاعف است که می تواند دین اسلام را تقویت کند و باید به این امر توجه ویژه ای داشت.

میرابی هدف فضای مجازی را اذهان فرزندانمان دانست و تصریح کرد: امروز فضای مجازی هدفش اذهان و به انحراف کشیدن فرزندان است ما می توانیم با الگو گرفتن از حضرت فاطمه(س) در مقابل آنان بایستیم تا اینکه نتواند بر افکار ما مسلط بشوند.

امام جمعه اهل سنت قره تپه: همین که پیامبر اکرم برای حضرت زهرا(س) مطالبی را و احادیثی را فرموده است باعث عظمت حضرت فاطمه شده است. تنها راه برون رفت از مشکلات جامعه تمسک به خاندان پیامبر(ص) بالاخص حضرت فاطمه(س) است.

وی با بیان این مطلب که اگر دیدگاه ما نسبت به مسائل امروز ایمانی نباشد ما خودمان را گول زده ایم بیان کرد: امروز اگر نگاه دختران و مادران ما به حضرت فاطمه(س) ایمانی باشد می توانند در جامعه محفوظ باشند. حضرت موسی درباره حضرت زهرا(س) فرمود جایگاه من تا جایگاه حضرت زهرا(س) میلیون ها سال فاصله دارد.

آخوند میرابی با اشاره به اینکه اگر می خواهیم با معضل بد حجابی مبارزه کنیم باید حضرت زهرا(س) را الگو قرار دهیم تاکید کرد: امروز اگر دختران ما حضرت زهرا(س) را الگوی خودشان قرار دهند و از این حضرت تمسک بجویند قطعا از زنان و دختران نمونه خواهند شد، امروز به برکت انقلاب اسلامی همه مردم با سواد هستند می توانند با جستجو در احوالات آن حضرت این بانوی آفتاب را اسوه خودشان قرار دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع چهار + چهار؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*