تاریخ انتشار: 9-12-1396, 12:31 کد خبر: 2141 نسخه چاپی: چاپ
رئیس سازمان اردویی، راهیان‌نور و گردشگری کشور؛

راه عاشورا و شهداء تکراری نمی شود / حضور زائرانی از 36کشور جهان در کاروان‌های راهیان نور

رئیس سازمان اردویی، راهیان‌نور و گردشگری کشور گفت: ایثار، شهادت و روحیه استکبار ستیزی و مسیری که شهداء طی طریق کرده اند و وجود چهار هزار شهید استان گلستانی که در راه اسلام به شهادت رسیده اند نمی تواند تکراری شود.

به گزارش طوبی گلستان؛ سردار یعقوب سلیمانی در اختتامیه اولین ره آورد راهیان نور در تالار فخرالدین اسعد گرگانی اظهار کرد: دفاع مقدس سیمای زمینی از آینه آسمانی است، ما آثار دفاع مقدس را می بینیم و در واقع دفاع مقدس قلّه درخشان و معتبر ماست.

رئیس سازمان اردویی، راهیان‌نور و گردشگری کشور با بیان اینکه دفاع مقدس تجلی گاه و جلوه و تابلویی از عاشورا است خاطر نشان کرد: درس دفاع مقدس یک شخصیت جدیدی برای ما ساخته است. مقام معظم رهبری نزدیک به 9 بار در این سرزمین نور قدم نهاده است، باید این ادامه داشتن راهیان نور و یک نواخت نشدن آن، توجه ویژه ای کنیم .

سردار سلیمانی راهیان نور را درس جهاد و ایستادگی در مقابل زرگو برای آیندگان دانست و تصریح کرد: از جمله مهمترین بستر هایی که یاد شهداء را زنده نگه می دارد یادواره های شهداء و برگزاری جشنواره های مختلف در این زمینه است، توقویت چنین مراسماتی میتواند همان روحیه را افزایش دهد.

انتقال حس شهداء به زائرین در راهیان نور

وی گفت: زائرینی که در این سرزمین حضور پیدا می کنند آن حس طراوت آثار شهیدان در وجودشان تجلی پیدا می کند و این حس به آنها انتقال پیدا می کند، این خاصیت راهیان نور است.

سلیمانی متذکر شد: یکی دیگر از مهمترین درسی که شهداء به ما آموخته اند حفظ همدلی و مودت است، باید به این قضیه توجه ویژه ای داشته باشیم.

 رئیس سازمان اردویی، راهیان‌نور و گردشگری کشور علت به وجود آمدن آشوب را در کشور عدم همدلی دانست و ابراز کرد: حرج و مرجی که این اواخر در کشور ما ایجاد شده است هدفاشان نابودی انقلاب اسلامی بوده است نه غیر از آن. این وحدت و همدلی در سایه سار ولایت می تواند به ما کمک کند تا ریشه این توطئه ها را از بین ببریم.

سرزمین نور باران رحمت الهی است

این مقام مسئول با بیان اینکه راهیان نور یک ابتکار فرهنگی بوده است افزود: استقبال مردم از 36 کشور جهان در کربلای ایران نشان از عظمت این جایگاه دارد، بیان خاطرات نویسندگان خارجی و دلنوشته های آنان طوری است که دل هر انسانی را به وجد می آورد.

وی سرزمین نور را باران رحمت الهی دانست و تاکید کرد: شهدای ما در کمال ناباوری و نا برابری توانستند در مقابل آن همه توطئه، استکبار و دشمنی ها پیروز شوند و هنوز هم هنوزه راهشان ادامه داشته باشد.

راه عاشورا تکراری نمی شود

رئیس سازمان اردویی، راهیان‌نور و گردشگری کشور بیان کرد: ایثار، شهامت، شهادت و روحیه استکبار ستیزی و مسیری که شهداء طی طریق کرده اند و وجود چهار هزار شهید استان گلستانی که در راه اسلام به شهادت رسیده اند نمی تواند تکراری شود.

سردار سلیمانی با بیان این سوال که آیا ما می توانیم بگوییم راه رسم امام حسین(ع) و عاشورا تکراری شده است؟! تصریح کرد: جنسیت دفاع مقدس هم به همین شکل است. اگر در گلستان و شهرستان گرگان مراسماتی با موضوعیت شهداء و دفاع مقدس تشکل می شود و شما مردم در آن شرکت می کنید این فعالیت امتداد راه شهداء است.

وی در پایان با اشاره به این مطلب که راهیان نور بستری است برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: بستری که می تواند فرهنگ و ایثار و شهادت را زنده کند و همان رسالتی که برای حضرت زینب(س) عاشورا را زنده نگه داشته است، راهیان نور است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع نه + دو ؟ (به عدد)- برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*