تاریخ انتشار: 5-12-1396, 08:17 کد خبر: 2123 نسخه چاپی: چاپ
ائمه جمعه استان گلستان:

حوادث اخیر نشان از ضعف مدیریت دارد/ دستگاه قضا قاطعانه با داعشی ها داخلی برخورد کند

ائمه جمعه استان گلستان با تسلیت شهادت مظلومانه جمعی از نیروی انتظامی وبسیجیان در حادثه تلخ خیابان پاسداران تهران وسقوط هواپیمای آسمان وجان باختن 66 نفر از هموطنان، از دستگاه قضا درخواست کردند که قاطعانه با حریم شکنان نظام اسلامی برخورد کرده و اجازه مسلح شدن نیروی انتظامی را در چنین مخاطراتی بدهد.

به گزارش طوبی گلستان به نقل از گلستان ما، حجت الاسلام محمدصالح منصوری در خطبه های سیاسی عبادی جمعه اظهار کرد: مسولین حاضر اعم ازبسیج،سپاه،هلال احمردر حادثه سقوط هواپیما تلاش بسیاری کردند ان شاا.. با مساعد شدن شرایط جوی تمام جان باختگان پیدا شوند.

امام جمعه بندرترکمن با اشاره به تفکرات فرقه ضاله دراویش گنابادی افزود:این فرقه همواره ارتباط نزدیک با یهودی ها وبهایی ها داشته وایجاد بدعت در دین عقاید ناصحیح خویش رابه پیروان خود دیکته می کنند.

وی تصریح کرد:طبق فتوای مراجع عظام این فرقه بااغفال مردم در صدد ترویج تفکر غلط وضد اسلامی خود هستند لدا شرکت در مجالس آنان حرام وکمک به اهدافشان جایز نیست.

نتیجه تصویری برای محمدصالح منصوری

حجت الاسلام محمد صالح منصوری اضافه کرد:این فرقه ضاله بعد از انقلاب بارها در صدد ضربه به انقلاب اسلامی بودند به نحوی که طی سالهای 84و90با اقدامات ناشایست خود ضربه هایی به نظام وارد کردند که همچنان ادامه داراست.

خطیب توانمند بندرترکمن اذعان داشت:اگر طی همان سالها دستگاه قضا با این فرقه ضاله برخورد جدی می کرد اکنون شاهد جنایت دوباره آنان درکشور نبودیم.

امام جمعه بندرترکمن با اشاره به مظلومیت نیروی انتظامی وبسیج در حادثه خیایان پاسداران بیان کرد:هرجا خطر ایجاد می شود نیروی انتظامی وبسیج پای میدان آمده وجانشان را فدا می کنند اما چرا باید در این حادثه که با مسلح بودن اغتشاشگران فرقه ضاله داعشی همراه بود وزیر کشور وسایر مسولین اجازه داشتن اسلحه وتیر را به نیروی انتظامی ندهند؟!

وی عنوان کرد:این چه قانونی است که باید اغتشاشگران باج داده شود وجوانان خدوم این نظام بدون داشتن اسلحه قربانی جنایت فجیع به دست داعشی های داخلی باشند.

منصوری اعلام کرد:از وزارت کشور ومسولین دست نیروی انتظامی را نبسته ودرچنین مخاطراتی حمایتگرآنان باشند.

سخنران جمعه بندرترکمن ادامه داد:متاسفانه وزیر کشور با اعلام اینکه حساب دراویش ضاله با بزرگانشان جداست موضعگیری نادرستی از جریان اخیر نشان دادند،اف برمسولین ما که خون جوانان خدوم وزحمتکش نیروی انتظامی به راحتی هدر می دهند.

حجت الاسلام منصوری تاکید کرد:از دستگاه قضا می خواهیم قاطعانه با حریم شکنان نظام اسلامی برخورد کرده واجازه مسلح شدن نیروی انتظامی را درچنین مخاطراتی بدهد.

امام جمعه گنبدکاووس: تنها توانایی وزیر راه انتقاد از مسکن مهر است/ نمایندگان مجلس چکار می کنند؟

امام جمعه گنبدکاووس امروز در خطبه های نماز جمعه گفت: وزیر راه کارنامه ای پر از خالی دارد و تنها چیزی که از آن دیده ایم انتقاد از مسکن مهر است.

حجت الاسلام محمود ترابی با اشاره به سقوط هواپیمای آسمان در ارتفاعات دنا با عنوان این مطلب افزود: تنها کار خوب این بود که پروازهای شرکت آسمان متوقف شد اما حتی مسئول هواپیمایی آسمان یک بار برای توضیح به مردم حاضر نشد و با این اتفاق او هم مفقود الاثر شده است.

ترابی ادامه داد: این همه حوادث در این مدت در حوزه وزارت راه اتفاق افتاده است ، معلوم نیست این وزیر به کجا وصل است و نمایندگان چکار می کنند ؟!

وظیفه نماینده مردم دفاع از مردم عادی و امنیت است نه اغتشاشگران

امام جمعه گنبدکاووس در بخش دیگری از سخنانش به اتفاقات اخیر در گلستان هفتم و شهادت ماموران نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: همانطور که گفته شده هر جا دفاع از ظلم و آمریکا و خشنونت است نام زیبا کلام می درخشد و در این اتفاق هم این شخص به دفاع از اغتشاشگران پرداخته است و از آن تعبیر به عدم قبول نظام می کند.

وی افزود: از سوی دیگر می بینیم نماینده مردم در مجلس به جای حمایت از امنیت و حقوق مردم عادی از این درویش نمایان دفاع می کند.

حجت الاسلام ترابی اذعان کرد: منش درویشی ساده زیستی و پوشیدن لباس پشمی و زبر است نه پوشیدن فاستونی انگلیسی و اغتشاش و بعد هم عده ای چون زیبا کلام و قلم به دستان مزدور بیایند از آنها دفاع کنند!

با سلاح حقوق بشر به دنبال جرات دادن به اغتشاشگران هستند

امام جمعه گنبد این تحرکات و اغتشاشات را زنجیره ای از حوادث عنوان کرد که دشمن به دلیل عدم توفیق در مقابله رودرو به آن رو آورده است و با سلاح حقوق بشر و رسانه ای کردن به دنبال جرات دادن به این افراد است و در حالیکه مردم ما بیشتر از همیشه در صحنه هستند ولی این اتفاقات باز هم رخ می دهد چون توسط روشنفکران داخلی، ستون پنجم و نفوذی ها این بر هم زنددگان امنیت پررو شده اند.

وی تصریح کرد: 38 سال نقشه استکبار این است که حیا را از بین ببرد و مفاسد را گسترش دهد و در این میان عده ای سکوت می کنند و عده ای با دو دوزه بازی این مسائل را به غلط دعوای بین شریعت و طریقت جلوه می دهند در حالیکه که مشابه همین اتفاق در آمریکا رخ داد و با برخورد نیروهای امنیتی مواجه شد.

ترابی همچنین به سفر اخیر رئیس بنیاد مستضعفین کشور به گنبد اشاره کرد و گفت: این سفر سیزدهم ایشان به استان ما بود و انتظار می رود دیگر مدیران و مسئولان خصوصا در نهادهای منتسب به مقام معظم رهبری این مدیریت جهادی را الگو قرار دهند و به به مناطق مربوط به حوزه فعالیت خود بیایند.

امام جمعه گنبدکاووس در رابطه با مشکلات جامعه نیز اظهار کرد: مشکلات ما در هم تنیده است و کسی نمی تواند ادعا کند که مشکلات عادی ، مفاسد و مشکلات اشتغال بدون اینکه جوان ما اهل کار باشد و با سبک زندگی خودمان تربیت شود ، حل کند.

وی خاطر نشان کرد: مسائل تربیتی ، فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی همه با هم است و جوانان ما باید اول مسئولیت پذیر، سالم و دارای تعهد متناسب با فرهنگ خودمان تربیت شوند که کسانی که در این راستا گام بردارد ، سازندگان آینده جامعه الهی اسلامی ما هستند.

امام جمعه اهل سنت پیرواش آق قلا : توبه قلبی مسلمان در هر زمانی پذیرفته خواهد شد

حاج آخوند سن سبلی امام جمعه اهل سنت پیرواش آق قلا در خطبه‌های نمازجمعه این هفته گفت : روایت است از حضرت علی علیه السلام از پیامبر اسلام فرمود: که نام پیامبر در گرداگرد عرش چهار هزار سال قبل از وجود حضرت آدم علیه السلام نوشته شده است.

وی افزود : حتی روایت است جبرائیل از طرف خداوند به نزد پیامبر آمد که اگر مسلمانی یکسال قبل از مردن توبه کند توبه او را می پذیرم اما پیامبر(ص) از خداوند درخواست می‌کنند که یک سال را کم کنند.

امام جمعه اهل سنت پیرواش آق قلا خاطر نشان کرد : به این ترتیب خداوند می‌فرماید اگر مسلمانی زبانا و قلبا توبه کند هر زمان که توبه کند توبه او پذیرفته می‌شود و او آمرزیده خواهد شد.

امام جمعه اهل تشیع انبارالوم آق قلا : حوادث اخیر همانند سقوط هواپیما نشان از ضعف مدیریت دارد/با عوامل شهدای آشوب به شدت برخورد گردد

حجت الاسلام حاج محمد شیخی ، امام جمعه تشیع شهر انبارالوم در خطبه اول نمازجمعه این شهر ، ضمن دعوت خود و نمازگاران به تقوای الهی و نظم در کارها ، به ادامه مباحث "زندگی به سبک اسلامی" پرداخت و با اشاره به آیهء اَلرِّجَالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّسَاءِ بمَا فَضَّلَ اللَّهُ بَعْضَهُمْ عَلَىٰ بَعْض‌ٍ وَ بمَا أ‌َنْفَقُوا مِنْ أ‌َمْوَالِهمْ؛ گفت: مسئولیّت و مدیریّت و ریاست خانواده بر اساس نصّ صریح و دستور روشن خداوند متعال با مرد می باشد. لذا متوجه باشیم که دشمنان دین اسلام تلاش دارند که با بیان شبهات و انتشار آن در جامعه ، اساس و استحکام خانواده ه ا را مورد حمله قرار دهند.

وی در خطبه دوم ، ضمن تشکر و قدردانی ازآ مردم بخش وشمگیر و شهر انبارالوم بمناسبت برگزاری مراسمات دسته روی و متمرکز بمناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) ، به سقوط هواپیمای مسافر بری در ارتفاعات دنا اشاره نمود و افزود: وقوع حوادث طبیعی خارج از قدرت و کنترل نوع بشر می باشد ؛ اگر چه زیاد شدن فساد و منکرات باعث پدید آمدن زلزله و خشکسالی می گردد ، ولی حوادثی مثل سقوط هواپیما ، به مدیریّت و برنامه ریزی مدیران بستگی دارد.

حجت الاسلام شیخی ادامه داد : اگر میعارها و مقررات توسط مسئولین و مدیران رعایت شود ، هرگز چنین اتفاقات ناگواری روی نخواهد داد. این حوادث در طی چند سال اخیر زیاد شده و ضعف مدیریت و سهل انگاری مسئولین را نشان می دهد. اگر کسی در مدیریّت ضعیف است ، باید برکنار شود.

شیخی با اشاره به وقوع حوادث گلستان هفتم در خیابان پاسدارانِ تهران و شهادت سه نفر از نیروهای زحمتکش نیروی انتظامی و یک نفر از بسیجیان وفادار انقلاب ، اظهار داشت: کسانی که جزو عوامل اصلی این واقعه هستند ، تحت هر عنوانی ، و تحت عنوان دراویش گنابادی این جنایت را انجام دادند ؛ محکوم هستند و باید بشدّت با عوامل اصلی و عوامل پشت پرده برخورد شود.

امام جمعه تشیع انبارالوم آق قلا با اشاره به دیدار اقشار مختلف مردم با مقام معظم رهبری در هفته گذشته ، گفت : بر اساس منویات مقام معظم رهبری ، نگاه به خارج و توقع اینکه بیگانگان مشکلات ما را حلّ نمایند ، نگاه و اندیشهء باطلی است. کنار آمدن با امریکا و غرب ، نمی تواند مشکلات ما را حلّ نماید. مگر امام حسین (ع) با یزید کنار آمد؟! ما پیروان امام حسین (ع) هستیم. مگر کشور مصر که با امریکا و اسرائیل کنار آمد ، مشکلاتش حلّ شده است؟ آیا اقتصاد پویا و قدرتمندی پیدا نموده است؟!

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع دو + سه = (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*