تاریخ انتشار: 18-11-1396, 09:54 کد خبر: 2057 نسخه چاپی: چاپ
امام جمعه آق قلا:

رژیم پهلوی به اهل سنت ظلم های زیادی کرد/ به عنوان یک مسلمان وظیفه داریم از انقلاب دفاع کنیم

امام جمعه اهل سنت آق قلا گفت: انقلاب اسلامی نیاز جامعه ایران بود چرا که رژیم پهلوی ظلم های زیادی در حق مردم بویژه مردم اهل سنت روا داشت.

به گزارش طوبی گلستان به نقل از پاسرو؛ آخوند عبدالحی میرزاعلی در میزگرد تخصصی فرصت ها و تهدیدات انقلاب اسلامی گفت: رژیم پلید پهلوی در دهه های گذشته به مردم ایران به خصوص اهل سنت ظلم و ستم بیشماری روا داشتند.

وی انقلاب اسلامی را نیاز جامعه ستم دیده ی ایران خواند و افزود: همه ما باید قدر نظام و انقلاب اسلامی و ایام الله دهه مبارک فجر را بدانیم.

آخوند میرزاعلی خاطرنشان کرد: در اوایل انقلاب اسلامی برخی بیگانگان به میان مردم نفوذ می کردند و آنان را به بیراهه می کشاندند اما به برکت انقلاب، اذهان مردم به اسلام بازگشت.

امام جمعه اهل سنت آق قلا با بیان اینکه نعمات انقلاب اسلامی قابل شمارش نیست، متذکر شد: بزرگترین نعمت خداوند که به برکت انقلاب به ما ارزانی شد نعمت وحدت و یکرنگی و همدلی است، در گذشته برادران اهل تسنن و اهل تشیع مراوده داشتند اما این وحدت کلمه و انسجامی که به برکت نظام و انقلاب اسلامی پیش آمد در گذشته نبود.

وی با اشاره به حیله و نیرنگ دشمنان برای ایجاد شکاف بین مردم خصوصا بین مسلمانان، ادامه داد: باید قدر نظام را بدانیم، اگر کوتاهی و سهل انگاری کنیم و بی تفاوت و بی عار باشیم دشمنان اسلام مخصوصا در این برهه از زمان در بین مسلمانان رخنه و شکاف ایجاد می کنند.

آخوند میرزاعلی دومین نعمت پربرکت انقلاب اسلامی را وجود مقام معظم رهبری خواند و گفت: خدا را شاکریم خلف شایسته امام خمینی به عنوان رهبری فرزانه با مدیریت و ارشادی که دارند به عنوان ناخدای کشتی انقلاب همه مردم بلکه همه دنیای اسلام را هدایت می کنند.

امام جمعه آق قلا در ادامه تعدادی از برکات انقلاب اسلامی در زمینه های مختلف سلامت، عمرانی، رفاه و آسایش مردمی خصوصا مردم ترکمن صحرا را برشمرد و از آن میان به استقرار خانه های بهداشت در روستاهای ترکمن، آب شرب، بیمه روستایی، برق، راه های ارتباطی، بیمارستان، خرید تضمینی محصولات کشاورزی و تجهیزات نوین کشاورزی اشاره کرد و گفت: این خدمات در زمان پهلوی اصلا به اذهان خطور نمی کرد.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی و رژیم منحوس صهیونیستی سعی دارند با حمایت از جریان ها و گروهک های انحرافی تیشه بر ریشه اسلام بزنند، ابراز کرد: به عنوان یک مسلمان وظیفه داریم از انقلاب اسلامی و ارزش های آن دفاع کنیم.

آخوند میرزاعلی تصریح کرد: درست است برخی کاستی ها ایجاد شده اما هیچوقت بخاطر یک سری کم کاری نباید انقلاب را خدشه دار کنیم، حال و روز کشورهای مسلمان دیگر را ببینیم و قدر این انقلاب و مقام معظم رهبری را بدانیم.

امام جمعه آق قلا با بیان اینکه قرآن کریم مردم را همیشه به مدارا دعوت می کند و خون برادر مسلمان و حتی ریختن آبروی مسلمان را حرام اعلام کرده است، افزود: حرکات گروهک های انحرافی نظیر داعش و سپاه صحابه و القاعده دقیقا علیه قرآن کریم است این کشورهایی که در منطقه از این گروهک ها حمایت می کنند نوکر استکبار جهانی و فریب خوردگان هستند.

آخوند میرزاعلی در پایان متذکر شد: باید اتحاد و وحدت کلمه بین تشیع و تسنن را حفظ کنیم و ترویج دهیم، اگر همه ما مسلمانان مروج محبت باشیم و احترام متقابل داشته باشیم هیچ وقت بهائیت در کسوت وهابیت و برعکس نمی تواند میان مسلمانان رخنه ایجاد کنند و قلوب آنان را تسخیر کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + یک؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*