تاریخ انتشار: 16-10-1396, 12:31 کد خبر: 1922 نسخه چاپی: چاپ
آیت الله حسینی گرگانی:

دولت از ابتدا نباید می‎گذاشت کار به اعتراض خیابانی بکشد/ اقدام نیروهای امنیتی در برچیدن آشوب ها کاملا بجا بود

آیت الله حسینی گرگانی گفت: اصل اغتشاشات اخیر از سوءاستفاده اغتشاش گران از مطالبه به حق مردم آغاز شد، دولت از ابتدا باید طوری برنامه ریزی و اندیشه می کرد که کار به این اعتراض های خیابانی منتهی نشود.

به گزارش طوبی گلستان به نقل از پاسرو؛ آیت الله سید میرتقی حسینی گرگانی در گفت و گو با این پایگاه خبری ضمن قدردانی از نیروهای امنیتی در خاتمه دادن به آشوب های خیابانی، گفت: اصل اغتشاش و فتنه که بوجود آمده سوء استفاده اغتشاش گران از برخی مطالبات به حق مردم بوده است اما مطالبات به حق مردم باید طوری صورت بگیرد که بهانه به دست دشمنان و بدخواهان ندهد.

آیت الله حسینی گرگانی افزود: خود دولت اعم از رئیس جمهور و برخی وزرا اقرار کردند که مردم مطالباتشان به حق است و این درست نیز است، گرانی برای مردم مشکل است و سختی به همراه دارد، در واقع با شرایط اقتصادی که در مملکت بوجود آمده است از سابق نیز احساس می شد که این امکان وجود دارد که مطالبات مردم روزی خودش را به شیوه ای نشان دهد.

این مدرس خارج فقه و اصول خاطرنشان کرد: دولت نباید می گذاشت این اتفاق بیفتد و سپس اقرار و اعتراف به مشکلات معیشتی می کرد بلکه بایستی طوری از پیش برنامه ریزی و اندیشه می کرد که کار به این اعتراض های خیابانی منتهی نشود، این از نظر سیاسی و اجتماعی جای تامل است که نباید چنین کاری از ابتدا صورت می گرفت.

وی تصریح کرد: اعتراض خیابانی مردم طبعا مورد سوءاستفاده بداندیشان اعم از آمریکا و اسرائیل و وهابیت و سلطنت طلبان و بهائیان قرار می گیرد که اینطور نیز شد و مشاهده کردیم که چگونه به برخی امامزادگان و پرچم مقدس جمهوری اسلامی اهانت کردند.

آیت الله حسینی گرگانی متذکر شد: با وجود آشوب های خیابانی که بدست دشمنان نظام اتفاق افتاد طبیعی است که نیروهای امنیتی و دولتی باید به میدان آمده و از اغتشاشات جلوگیری می کردند، نقش نیروهای امنیتی از سربازان گمنام امام زمان(عج) گرفته تا نیروهای انتظامی همگی درست و کاملا بجا بوده است و انتظار نیز همین بود که هر چه سریعتر به تخریب اموال عمومی و برهم زدن نظم و امنیت مردم خاتمه دهند.

این مدرس خارج فقه و اصول تأکید کرد: دشمنان نظام از این آشوب ها که عده ای قلیل و اندک در برخی شهرها بوجود آوردند نهایت سوءاستفاده را کردند و شاهد بودیم که آمریکا دو مرتبه این مسئله را به شورای امنیت برده است.

وی ابراز کرد: حساب آشوبگران از مردم جداست، اینها کسانی بودند که دوستدار نظام و انقلاب نبودند، نیروهای امنیتی و دولتی نباید با خاموش شدن آشوب مسئله را رها کنند بلکه اکنون زمان علل یابی و یافتن سبب هاست.

آیت الله حسینی گرگانی با اشاره به تظاهرات میلیونی مردم در شهرهای مختلف علیه آشوب گران و فتنه گران داخلی و خارجی، گفت: این اعلام همبستگی و اظهار پایبندی به نظام و مقام معظم رهبری و خون شهدا بصیرت مردم را نشان می دهد اما اگر بصیرت در حد اعلی رقم بخورد و دشمن شناسی در بین مردم بالا برود از ابتدا نباید بهانه به دست آشوب گران داده می شد.

این مدرس خاجر فقه و اصول در پایان خاطرنشان کرد: اتفاقات اخیر درس بسیار قابل توجهی برای همه از صدر تا ذیل بود تا بدانند اگر خدای ناکرده کوچکترین خطا و اشتباه و غفلتی بکنند دشمن در کمین نشسته و دست به آشوب و بر هم زدن نظم و امنیت عمومی خواهد زد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع چهار + چهار؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*