تاریخ انتشار: 7-10-1396, 13:00 کد خبر: 1890 نسخه چاپی: چاپ
آیت الله قدمی :

اگر مملکت را بخواهیم اصلاح کنیم باید از مجلس شروع کنیم / اگر مجلس سالم نباشد دولت و قانون ما سالم نیست

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به جایگاه کلیدی شورای نگهبان گفت :این رئیس جمهور و قبلی ها و نمایندگان مجلسی که حاضر نیستند از سردار سلیمانی مالک اشتر زمان حمایت و قدس را به رسمیت بشناسند از طرف شورای نگهبان تایید می شوند .

به گزارش طوبی گلستان؛ آیت الله سید حبیب الله قدمی استاد حوزه و دانشگاه و مدرس خارج فقه و اصول در میزگرد تخصصی 9 دی در خصوص فتنه های آینده اظهار کرد : برای فتنه آینده کارهای مهمی در حال انجام شدن است ، طبیعتا در جامعه ایران ما مردم را نسبت به اسلام و انقلاب به دو دسته خودی و غیر خودی تقسیم می کنیم و مقام معظم رهبری هم از ده سال قبل به این نکته اشاره کردند اما برخی از مسئولین وقت در برابر این سخن مقاومت می کردند .

آیت الله قدمی با بیان اینکه این تقسیم بندی در ارائه خدمت نیست چون در خدمت فرقی بین خودی و غیر خودی نیست افزود: ریشه آنهایی که دارند فتنه آتی را برنامه ریزی می کنند از زمان دولت سازندگی شروع شد ، زمانی به آقای هاشمی می گفتند دولت شما انقلابی نیست می گفت من دولت کار می خواهم لذا ظاهر مسئولین با رفتار دینی آنها تضاد داشت .

یکی از مهمترین فتنه های آینده ورود افراد "غیر متعهد" در چرخه مدیریت است

وی تصریح کرد :  یکی از مهمترین فتنه های آینده ورود افراد "غیر متعهد" در چرخه مدیریت است و در مقطع بعدی می گویند اگر می خواهیم برخی از کرسی ها را بدست آوریم باید آرای مردم را بگیریم و لذا کسانی که رای می خواهند دنبال افراد غیر خودی می روند و برای اینکه تعداد این افراد را افزایش بدهند "شعارهای بی بند و باری" می دهند و بی تفاوت ها را به این سمت سوق می دهد .

حافظ کل قران کریم گفت : کم کم بدحجابی و دزدی غالب می شود و در انتخاباتها نمی توانید تصمیم درست بگیرید و لذا چرخه اصلی نظام بر می گردد ، ارزش های دینی به تمسخر گرفته می شود رئیس جمهور مملکت نماز شب خواندن و مسائل دینی را به استهزاء می گیرد و ارزش های  دینی پایین می آید .

قدمی تاکید کرد : به افراد غیر متعهد و غیر دینی بها داده می شود و به "قانون اساسی" در مناسبتهای های مختلف حمله می شده و به سکاندار نظام ولایت فقیه مستقیم و غیر مستقیم حمله می کنند ، در بعد اقتصادی شعارهای خوبی داده می شود ولی عملا کاری انجام نمی شود ، به حقوق مدیران و نمایندگان مجلس توجه خاصی می شود و به جامعه فقیر و مستضعف بی توجهی می شود .

یک عده موقع کتک خوردن و کشته شدن خیلی عزیز می شوند

وی ادامه داد : دو فضا در کشور ما وجود دارد : یک عده موقع کتک خوردن و کشته شدن خیلی عزیز می شوند مثل سپاه ، بسیج و خانواده شهدا بخاطر امنیت و آرامشی که در کشور ایجاد می کنند اما افرادی علیه همین دسته فعالیت می کنند ، از ضد انقلاب و ضد ولیات فقیه حمایت می کنند اما از نیروهای انقلابی در حد شعار حمایت می کنند .

یکی از محوری ترین کلیدهای مبارزه با این پلشتی ها شورای نگهبان است

مدرس خارج فقه و اصول اضافه کرد : یکی از محوری ترین کلیدهای مبارزه با این پلشتی ها شورای نگهبان است ، اینگونه افراد گاها از فیلتر شورای نگهبان رد می شوند ، این رئیس جمهور و قبلی ها و نمایندگان مجلسی که حاضر نیستند از سردار سلیمانی مالک اشتر زمان حمایت کنند و نمایندگانی که حاضر نیستند قدس را به رسمیت بشناسند از طرف همین شورای نگهبان تایید شدند .

برای جلوگیری از فتنه بعدی نقش شورای نگهبان کلیدی تر از هر نهاد دیگری است

آیت الله قدمی بیان کرد : برای جلوگیری از فتنه بعدی نقش شورای نگهبان کلیدی تر از هر نهاد دیگری است ، نماینده مجلسی که طی چهار سال فرضا 600 میلیون تومان حقوق می گیرد و فرض کنیم همین مقدار هم برای تبلغات انتخاباتی اش هزینه کرده باشد ، نباید این سوال مطرح شود که این پول را از کجا آورده است ؟

اگر مملکت را بخواهیم اصلاح کنیم باید از مجلس شروع کنیم

وی اذعان داشت : اگر مملکت را بخواهیم اصلاح کنیم باید از مجلس شروع کنیم ، مجلسی که بتواند وکیل المله باشد نه وکیل الدوله و این قدرت را داشته باشد که رئیس جمهور را استیضاح کند و دغدغه های رهبری را درک کند و مجلسی که در خدمت خودش و منافعش باشد باید رد شود و لذا برای جلوگیری از فتنه آینده باید از مجلس شروع کنیم .

اگر مجلس ما سالم نباشد دولت و قانون ما سالم نیست

جانباز دوران دفاع مقدس در بخشی دیگر از سخنان خود گفت : اگر مجلس ما سالم نباشد دولت و قانون ما سالم نیست ، نظارت انجام نمی شود و در این بخش ضعیف عمل کردیم ، اوایل انقلاب ساده زیستی ، مردمی و انقلابی بودن معیار بود اما الان بر عکس شده است ، اینها خطرهایی است که مجلس ما را تهدید می کند منتهی برخی مقاطع خودش را نشان می دهد و ما باید این چرک ها را جراحی کنیم .

آیت الله قدمی با بیان اینکه شورای نگهبان طوری عمل کند که زخم های چرکین در مجلس نداشته باشیم گفت : اینگونه افراد خطرات مهلکی برای نظام ایجاد می کنند ، اینکه تعدادی از نماینمدگان قدس را پایتخت فلسطین ندانستند نعمتی بود که شخصیت واقعی آنها نشان داده شد و شانس ضربه خوردن در مجلس از جانب آنها سلب شد .

انتهای پیام /

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع هفت + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*