تاریخ انتشار: 29-09-1396, 09:05 کد خبر: 1847 نسخه چاپی: چاپ
رئیس حوزه علوم اسلامی دانشگاه گلستان:

دانشگاه های ما اسلامی نیستند/ وحدت مبانی در حوزه و دانشگاه باید صورت بگیرد

رئیس حوزه علوم اسلامی دانشگاه گلستان گفت: دانشگاه های ما در حال حاضر به معنای واقعی دانشگاه اسلامی نیست و این نیازمند به یک تغییرعلوم و ایجاد علوم اسلامی در دانشگاه ها است.

به گزارش طوبی گلستان، حجت الاسلام سید جواد محمد زاده در گفتگو با این پایگاه خبری تحلیلی اظهار کرد؛ به حمد الله به برکت انقلاب اسلامی گسستی که بین نظام روحانیت و نظام آکادمیک وجود داشت از بین رفته است و وجود مبارک شهدایی مانند شهید بهشتی، مطهری و مفتح مسیر تفرقه و جدایی بین این دو مجموعه تربیتی و آموزشی را ترمیم کرده اند.

کارشناس علوم دینی با ابراز تأسف از ایجاد نشدن وحدت مطلوب در سطح حوزه های علمیه و دانشگاه افزود: اما اینکه بین این دو مجموعه وحدتی ایجاد شود، آن وحدت هنوز اتفاق نیفتاده است، اگر قرار است بین این دو مجموعه وحدتی ایجاد شود باید وحدت در مبانی صورت بگیرد، اگر قصد اجرای وحدت را داریم باید ببینیم چه لوازم و ملزواتی را نیاز دارد.

حجة الاسلام محمد زاده با بیان این مطلب که دانشگاه های ما در حال حاضر به معنای واقعی دانشگاه اسلامی نیست خاطر نشان کرد: علوم حاضر در دانشگاه، علوم اسلامی و مبانی اسلامی نیست و حوزه های علمیه ما هم انقلابی اصیل نیست لذا جمع این دو زمانی اتفاق می افتد که این دو ارگان باید برگردند به یک سری مبانی مشترک.

وی تاکید کرد: ما امروز دچار اختلاف و فاصله گرفتن از این مبانی هستیم، آنچه که در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان امروزه موجود است چنین هدفی را دنبال می کند، و در صدد ترمیم برخی از این کاستی ها است.

رئیس حوزه علوم اسلامی دانشگاه گلستان تصریح کرد: هدف حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان این است که دانشجو به صورت مستقیم به حوزه علمیه نمی رود ولی ایامی در هفته را اختصاص به علوم اسلامی می دهد و این علوم را فرا می گیرد.

محمد زاده در پایان ابراز کرد: خروجی این فراگیری علوم اسلامی یک دانشجوی متخصص به علوم دانشگاهی و به همراه آن یک دانشجوی مومن انقلابی به وجود می آید و آنچه که مقصود و هدف ما از وحدت حوزه و دانشگاه است در این حوزه اتفاق میفتد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع شش + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*