تاریخ انتشار: 13-09-1396, 10:42 کد خبر: 1788 نسخه چاپی: چاپ
حضرت آیت الله علوی گرگانی:

ائمه جماعات با رفتار خود مبلغ دین باشند

حضرت آیت الله علوی گرگانی بر لزوم تاثیرگذاری علما و روحانیون و ائمه مساجد با رفتار مطابق با دین برای جذب مردم به فعالیت دینی به خصوص به مساجد تاکید کرد.

به گزارش طوبی گلستان؛ حضرت آیتالله علوی گرگانی امروز در دیدار با رئیس کانونهای فرهنگی مساجد کشور گفتند: پیامبر اکرم(ص) بیان فرمودند، امت من به 73 فرقه تبدل می شوند، ولی فقط یک فرقه اهل نجات هستند.

ایشان  افزودند: پیامبر اکرم(ص) که دلسوز امت هستند قطعا علائم و نشانههای فرقه اهل نجات را مشخص کردهاند؛ ائمه اطهار(ع) فرقه ناجیه را نیز فرقه اثنی عشریه معرفی کردهاند.

حضرت آیتالله علوی گرگانی با ذکر این مطلب که اگر تعصب را کنار نگذاریم نمی توانیم نگاه درستی به این فرقه ناجیه داشته باشیم و راه را نیز به درستی طی نخواهیم کرد، اظهارکرد: خداوند چند راه نجات و هدایت ندارند و فقط یک راه نجات را برای مردم معین کرده است.

استاد خارج فقه حوزه علمیه تصریح کردند: یکی از شخصیتهای بزرگ و علمای بزرگ تاریخ تشیع، حاجی اشرفی است که شاگرد شریف العلما است؛ ایشان بیان می کرد، در سفر مشهد، با توجه به امام رضا(ع) همه چیز بدست می آید.

ایشان ادامه دادند: مرحوم حاجی اشرفی نقل می کرد، در نجف برای دیدن یکی از عارفان برجسته و اهل حقیقت و معنا رفتم و گفتم که آیا کسی از رجال الغیب، کسی موجود است که پاسخ وی نیز آری بود؛ یعنی می توان با اعمال نیک به چنین درجه ای رسید.

معظم له  بیان کردند: روایات بسیاری وجود دارد که بیان می کنند که مردم را با غیر از زبان خود، یعنی با عمل خود به دین ترغیب کنید؛ برخی از ائمه جماعات در مساجد حضور دارند که همیشه با حضور گسترده مردم، برنامه های فرهنگی خود را برگزار می کنند ولی برخی مساجد نیز وجود دارند که برنامه های فرهنگی قوی ندارند.

استاد خارج فقه حوزه گفت: اگر امام جماعت مسجد، مردمی باشد، همه مردم گرد او جمع میشوند و اظهار علاقه و ارادت می کنند و سپس مساجد نیز به واسطه حضور وی، مساجد نیز با گستردگی جمعیت مواجه می شوند.

حضرت آیتالله علوی گرگانی بیان کرد: قطعا اگر رفتار امام جماعت مناسب و مطابق گفته ها باشد مردم نیز گرد آنها جمع می شوند، ولی اگر به آنچه می گویند عمل نکنند، قطعا نگاه مردم به دین نیز تغییر خواهد کرد.

ایشان تصریح کرد: روحانیون نبایدبا رفتار خود حائلی بین خود و مردم ایجاد کنند، بلکه باید با رفتار خود زمینه رشد معنوی مردم را نیز فراهم کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + یک؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*