تاریخ انتشار: 10-08-1396, 06:37 کد خبر: 1669 نسخه چاپی: چاپ
انتقاد آیت الله حسینی به افزایش هزینه های اربعین؛

راهپیمایی اربعین نشانه عظمت اسلام است / دولت نباید در ایام اربعین کاسب کارانه عمل کند

استاد حوزه علمیه قم گفت: راهپیمایی بزرگ اربعین نشانه ای است که می توان به راحتی پی به عظمت اسلام برد.

به گزارش طوبی گلستان؛ حضرت آیت الله سید میرتقی حسینی گرگانی با انتقاد نسبت به افزایش هزینه‌های حضور در مراسم اربعین حسینی، اظهار داشت: راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی جبهه‌ای با عظمت در مقابل شرک و کفر، سلفی‌گری و تکفیر است. از این رو، بزرگداشت آن شعار از شعائر مقدسه حسینی(سلام الله علیه) در جهان اسلام، بسیار با اهمیت و تأثیرگذار است.

 وی با تأکید بر اینکه نباید افزایش هزینه‌های این سفر معنوی را بر مردم تحمیل کرد، خاطر نشان کرد: مردم باید با حداقل هزینه در این برنامه معنوی شرکت نمایند، چراکه شیعیان و عزیزانی که در این همایش پر شکوه حسینی حضور پیدا می‌کنند نوعاً از طبقات متوسط جامعه هستند.

آیت الله حسینی ادامه داد: پائین آوردن هزینه‌های گزاف و از میان بردن درآمدهای بی‌مورد، خود موجب افزایش مشارکت در این راهپیمایی میلیونی جهان اسلام می‌شود و می تواند عظمت اسلام را به جهانیان نشان دهد.

معظم له با بیان اینکه راهپیمایی اربعین حسینی نباید برای برخی افراد محل کاسبی شود ابراز نمود: دولت نباید در ایام اربعین حسینی کاسب‌کارانه عمل کند، بلکه باید خیّرین را در این مسیر بسیج کند تا مردم حداقل هزینه‌ها را پرداخت کنند.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: خود دولت نیز می‌تواند با تقلیل در برگزاری برخی همایش‌ها و جلسات کم فایده استانی و کشوری با تخصیص بودجه برای این امر معنوی که سبب عظمت اسلام و ایران اسلامی و عراق و دیگر کشورهای اسلامی می‌گردد، قدم‌های مؤثری را بردارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع هفت + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*