تاریخ انتشار: 21-07-1396, 17:58 کد خبر: 1609 نسخه چاپی: چاپ
امام جمعه بندرترکمن:

«سیدمناف هاشمی» متدین و پرتلاش است/ کاپیتولاسیون سند بردگی ایران در برابر آمریکای خونخوار بود

امام جمعه بندرترکمن با اشاره به معرفی استاندار جدید گلستان، گفت: «سیدمناف هاشمی» فردی متدین، دین‌دار، زحمت‌کش و پرتلاش است.

به گزارش طوبی گلستان؛ حجت‌الاسلام محمدصالح منصوری ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه بندرترکمن، با اشاره به معرفی استاندار جدید گلستان، اظهار کرد: «سیدمناف هاشمی» فردی متدین، دین‌دار، زحمت‌کش و پرتلاش است.

وی با بیان اینکه سابقه کاری استاندار جدید گلستان گواه بر پرتلاش بودن ایشان است، ابراز امیدواری کرد با ورود استاندار جدید به گلستان نابه‌سامانی‌های استان اصلاح شود.

امام جمعه بندرترکمن با اشاره به تصویب لایحه منفور و ضدانسانی کاپیتولاسیون در سال 1343، بیان کرد: لایحه کاپیتولاسیون سند بردگی ایرانی‌ها در برابر آمریکای خونخوار بود که با اعتراض امام راحل و برخی مراجع، امام راحل را تبعید کردند که این اتفاق زمینه انقلاب اسلامی را ایجاد کرد.

منصوری پیشاپیش با گرامیداشت 24 مهرماه روز پیوند اولیاء و مربیان، تربیت هر انسان را نتیجه سه محور خانه، مدرسه و اجتماع دانست و  تصریح کرد: اولیاء و مربیان باید دقت کنند که خانه، مدرسه و اجتماع سه ضلع یک مثلث هستند که برای تربیت فرد مفید در اجتماع باید کنار هم باشند.

وی با بیان اینکه ایجاد ارتباط و پیوند بین والدین و معلمان مدرسه ضرورت دارد، یادآور شد: در صورتی که بین والدین و مدرسه ارتباط وجود نداشته باشد تربیت فرزند به طور مفید انجام نمی‌شود چراکه گاهی اوقات دانش‌آموز در منزل کارهایی را انجام می‌دهد که اگر معلم مطلع باشد بهتر می‌تواند کمک کند.

امام جمعه بندرترکمن متذکر شد: گاهی اوقات پدر و مادر با حضور در مدرسه از نقاط ضعف و قوت فرزند خود مطلع شوند تا از طریق مشارکت با معلم بتوانند نقاط قوت را تقویت کنند و از نقاط ضعف بکاهند.

منصوری با اشاره به 26 مهرماه روز تربیت بدنی و ورزش، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه امر ورزش در جامعه امروز بسیار مهم و با اهمیت است اما متأسفانه مورد غفلت قرار می‌گیرد و کمتر به آن توجه می‌شود.

امام جمعه بندرترکمن با اشاره به سه توصیه مقام معظم رهبری به جوانان، ابراز کرد: معظم‌له تحصیل، تهذیب و ورزش را انتظار خود از جوانان می‌دانند که می‌توان گفت تحصیل، تهذیب و ورزش سه رکن اصلی نوجوانان و جوانان است.

وی با اشاره به فرامین رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «ورزش را برای جوانان لازم و برای پیران واجب می‌دانم»، اذعان کرد: با وجود مشغله‌های فراوان معظم‌له در زندگی اعم از درس‌ها و دیدارها، سخنرانی‌ها و ... هفته‌ای دو روز هنگام سحر به ورزش پیاده‌روی اقدام می‌کنند که این اهتمام رهبرمان به امر ورزش زیبا است.

منصوری ورزش در جوانی را رمز زندگی راحت در دوران پیری دانست و ابراز کرد: کسی که در دوران جوانی ورزش کند در دوران پیری کمتر بیمار می‌شود، در واقع اگر افراد در دوران جوانی زمینه ورزش خود را فراهم و برای آن هزینه کنند در دوران پیری هزینه و مشقت بیماری را متحمل نمی‌شوند.

امام جمعه بندرترکمن با بیان اینکه جسم سالم روح سالم و جسم بیمار روح بیمار را پرورش می‌دهد، گفت: جامعه نسبت به ورزش و تحرک توجه بیشتری داشته باشند./فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع نه + دو ؟ (به عدد)- برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*