تاریخ انتشار: 16-07-1396, 09:21 کد خبر: 1584 نسخه چاپی: چاپ
20 نام اول فرزندان استان چیست؟

"محمد" و "فاطمه" بیشترین نام انتخاب شده برای کودکان گلستانی در سال 95

با نهادن اسامی نیک و زیبا بر روی فرزندان خویش ، کرامت انسانی آنان را حفظ کرده‌ایم و فروغی روشن را در آسمان ضمیرش به ودیعت نهاده‌ایم. آنچه از متون معتبر اسلامی در این خصوص وارد شده این است که نام نیک در دنیا و آخرت براى انسان وسیله شرافت و سربلندى و برکت است.

به گزارش طوبی گلستان؛ والدین برای انتخاب نام باید تمام سعی و تلاش خود را به کار ببرند تا نامی زیبا، مناسب و پُرمحتوا برای فرزند دلبندشان برگزینند و از اسامی زشت و سبک که ممکن است در زمان طفولیت بسیار زیبا و شیوا جلوه کند، ولی برای سنین جوانی یا بزرگسالی سبک و خجالت‌آور باشد، پرهیز نمایند.

برکات نام نیک

در دنیا نیز نام‏هاى خوب، برکاتى دارد. بهترین نام‏ها، نام‏هایى است که حاکى و مشعر به بندگى خدا باشد؛ در فرهنگ مقدس اسلام دستور این است که پیش از تولد فرزند ( دوران تکوین جنین و دمیدن روح در کودک ) بهتر است پدر و مادر تصمیم بگیرند و براى فرزند، چه دختر و چه پسر، نامى تعیین نمایند.

حضرت امام خمینى (ره) نیز در دیدار و ملاقات افرادى که از حضرتش تقاضاى نامگذارى فرزندشان را داشتند، عبدالله و فاطمه و زهرا و … را پیشنهاد مى کردند . ایشان در رساله عملیه مى فرمایند: فقر و بینوایى داخل خانه اى نمى شود که در آن خانه محمد یا احمد یا على و یا حسین و یا جعفر و طالب و عبدالله و فاطمه باشد.

اسم ها اگر برگرفته از چهره هایى باشند که در تاریخ به بزرگ منشى و نیکى از آنان یاد مى شود، کودک بعدها در انطباق با نام خویش هویتى مطلوب و ارزشمند مى یابد.علاوه براینکه نامیدن فرزندان به اسامی رسول اکرم صلی الله علیه و آله و ائمه اطهار علیهم السلام مورد اجر و پاداش خداوند است و باعث عزّت مسلمانهاست.

یکی از راههای زنده نگاه داشتن نام اولیای دین، این است که مسلمانها برای فرزندان خود، نام پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و ائمه اطهار علیهم السلام را انتخاب کنند و با نامگذاری اسمهای زیبا و خوب، علاوه بر ادای حقّ فرزندان، محبّت و علاقه خود را نسبت به آنان ابراز نمایند.

اسم هویت فرزندتان خواهدشد

و در نهایت، بدانید که اسمی که انتخاب می کنید به هویت فرزندتان تبدیل خواهدشد و تا پایان زندگی اش با او خواهدرفت. خودخواه نباشید و در تصمیم گیری تان به زندگی او با این نام فکر کنید. شما ممکن است در مقابل دوستان تان در دفاع از نام فرزندتان سینه سپر کنید، اما کودک هفت ساله ساکت و آرام شما در مورد همکلاسی هایی که دنبال سوژه می گردند شاید نتواند از خودش دفاع کند.

مبادرت تحسین برانگیز گلستانی ها در نامگذاری فرزندشان به نام های نیکو و پسندیده و با تأسی از ائمه اطهار خود جای خرسندی است گرچه هم نامگذاری عجیب و غریب هم در این لابه لا مشاهده می شود ولی در مقابل این 20 نام برتر استان چیزی نیست. گرچه الگو برداری این اسامی از فرهنگ غربی یک اسم هم اضافی است.

"محمد" و "فاطمه" بیشترین نام انتخاب شده برای کودکان گلستانی در سال 95

انتهای پیام/

 

خبرنگار: محمد رمدانی

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع نه + دو ؟ (به عدد)- برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*