تاریخ انتشار: 15-07-1396, 07:04 کد خبر: 1579 نسخه چاپی: چاپ
ائمه جمعه گلستان در خطبه‌های نماز جمعه گلستان تاکید کردند:

فتنه امریکایی - صهیونیستی پشت پرده همه پرسی کردستان عراق

ائمه جمعه سراسر استان گلستان در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته استان گلستان بر دست داشتن امریکا و اسرائیل در فتنه همه پرسی عراق تاکید کردند.

به گزارش طوبی گلستان؛ محمد صالح منصوری درخطبه های نماز جمعه ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع)با تبریک هفته نیروی انتظامی اظهارداشت:زحمات شبانه روزی نیروی انتظامی در حفظ امنیت جامعه و مرزهای کشور قابل تحسین است.

وی افزود: نیروی انتظامی باید بشیر و نذیر باشد تا ضمن آرامش برای مومنین موجب دلهره ونگرانی برای خلافکاران واشرار شود چرا که این نهاد زمینه ساز تامین آبروی نظام است.

همه پرسی کردستان عراق نقشه جدید استکبار برای خیانت در منطقه است

امام جمعه بندرترکمن با اشاره به فرمایشات رهبری در خصوص غیرقابل اعتماد بودن آمریکا تصریح کرد:آمریکای جهانخوار هیچگاه قابل اعتماد نبوده لذا همه پرسی کردستان عراق نیز که نقشه جدید استکبار در ایجاد و پرورش داعش دیگراست در راستای خیانت و تهدید برای منطقه می باشد.

حجت الاسلام منصوری با اشاره به وقاحت آمریکا درمساله برجام اذعان داشت:وقاحت وگستاخی آمریکا در مساله برجام به حدی رسیده که برجام را ناقص دانسته ودر حال تدوین برجام دیگری است اما زهی خیال باطل که ملت غیرتمند ومسئولین نظام زیر بار حرف زور نمی روند و در مقابل این وقاحت بی حد آمریکا ایستادگی می کنند.

خطیب توانمند بندرترکمن ادامه داد:تهمت زدن به ایران بخشی از سناریو فاسد دولت امریکا است چرا انان فقط در صدد ایجاد محدودیت های جدید علیه ایران به نفع خود هستند لذا مسئولین باید ضمن توجه به این مساله هوشیارتر باشند.

امام جمعه بندرترکمن با اشاره به حادثه تلخ تیراندازی در ایالت لاس وگاس امریکا که منجر به کشته شدن 50 و زخمی شدن200نفرشد خاطر نشان کرد:آمریکایی که خود امنیت کشورش را نمی تواند تامین کند ادعای داعیه وکدخدایی در جهان را  دارد .

اسرائیل به دنبال ساختن صهیونیسمی جدید و اینبار با کردها در منطقه است

حجه الاسلام علی اکبر نصرتی با عنوان این مطلب افزود: پی از این استکبار با ایجاد داعش با امکانات و جوانان خود مسلمانان آنها را سرگرم دعواهای داخلی کردند و امروز که می بینم داعش به حول و قوه الهی در حال نابودی است و در حالی که هنوز این مسئله اعلام رسمی نشده است جریان دیگری را در منطقه رقم می زند.

وی اذعان کرد: هنوز برای قضاوت در این رابطه زود است ولی با پیش زمینه ای که از آنها سراغ داریم در کردستان اسرائیل خیلی کار ها کرده است و با خرید اراضی در سلیمانیه و اربیل رفت و آمد به این منطقه زیاد شده است.

نصرتی ادامه داد: اسرائیل به دنبال ساختن صهیونیسمی جدید و اینبار با کردها در منطقه است که این یک اشتباه بزرگ بارزانی است چرا که اگر این امر محقق شود نه تنها دردسرهایی برای کردستان و دیگران ایجاد می شود بلکه با ورود اسرائیل به این منطقه و نزدیکی به مرزهای ایران قطعا بیشتر در دام امنیتی ما خواهد بود و نباید منتظر خوش آمدگویی ما باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به وجود آسیب های عزاداری اشاره کرد و گفت: نباید در عزاداری سلیقه خاص خود را به دیگران تحمیل کنیم و با پرداختن به پیام عاشورا و توجه به نوع عزاداری مردم، مداحان و سخنرانان را برای کاهش آسیب ها توجیه کنیم.

امام جمعه موقت گنبدکاووس با اشاره به شهادت و اسارت و ابلاغ پیام عاشورا به عنوان دو بال عاشورا تصریح کرد: پیامی که اسرا ابلاغ کردند هنوز ختم نشده است و امروز ب ه گوش ما رسیده است و همه ما موظف هستیم ابن پیام را به سراسر دنیا برسانیم.

وی با عنوان این مطلب که همه سلایق منتسب به اسلام نیست، در رابطه با جوانانی که خواستار شور بیشتر هستند گفت: اگر عده ای از جوانان دوست دارند شور بیشتری داشته باشند ولی مسجد پاسخگوی آن نیست حق دارند و باید این اجازه به آنها داده شود در جایی که مطلوبشان است آنچه می خواهند پیاده کنند و ما نباید الزامی برای آنها ایجاد کنیم!

ماموران انتظامی حافظ امنیت مردم هستند

حجه الاسلام نصرتی اضافه کرد: آسیب همیشه در عزاداری ها بود و از گذشته به وجود آمده است و امروز نیز با بدعت هایی مواجه هستیم که بعضا متناسب با شان عزاداران نیست و ممبری های بعضا ممکن است به محتوای سخنان توجه نکنند اما باید تذکرات با نصیحت و مشارکت در جلسات عنوان شودو نباید تحکمی شود.

وی همچنین دینداری و تقوا را بدون اعتقاد به امام بی معنا دانست و گفت: متقین کسانی هستند که با امام زمانشان پیوند الهی دارند و ورود به بهشت با پیروی از امام و در معیت امام ممکن است.

امام جمعه موقت گنبدکاووس با تبریک هفته نیروی انتظامی نیز اظار کرد: ماموران انتظامی حافظ امنیت مردم هستند اما این تذکر برای حفظ دین و ایمان مردم است تا برخی که دین درستی ندارند مخل امنیت دیگران نشوند.

بیش از 13 هزار شهید نیروی انتظامی نشان از تلاش‌ها برای ایجاد امنیت است

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی امام جمعه گرگان با اشاره به اینکه نیروی انتظامی مسئولیت سنگینی برعهده دارد، اظهارکرد: حفظ امنیت، نظم در جامعه و مبارزه با شرارت‌ها از مهم‌ترین مسئولیت‌های نیروی انتظامی است.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی شهدای فراوانی را در راه حفظ امنیت تقدیم نظام و انقلاب کرده ، ادامه داد : بیش از 13 هزار شهید از خانواده نیروی انتظامی نشان از تلاش‌های این نیرو برای ایجاد امنیت است.

امام جمعه گرگان افزود: نیروی انتظامی وظایف خود را به خوبی انجام داده، البته نیروی انتظامی هیچ گاه به تنهایی نمی‌تواند تامین کننده امنیت و مبارزه با اشرار و غیره باشد و باید مردم همواره در کنار نیروی انتظامی باشند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه هنوز باقی‌ مانده پول گندم کشاورزان روستایی پرداخت نشده ، تصریح کرد: پرداخت نشدن پول محصول کشاورزان آنها را با مشکل مواجه می‌کند چون زندگی آن‌ ها وابسته به کشاورزی است و باید باقی‌ مانده مطالبات گندم‌ کاران استان پرداخت شود تا مشکلات آنان رفع گردد.

رژیم صهیونیستی پشت پرده همه‌ پرسی کردستان عراق قرار دارد

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به سفر رئیس جمهور کشور ترکیه به ایران و دیدار با مقام معظم رهبری گفت: مسائل امت اسلامی به همه مسلمانان مرتبط است و باید امت اسلامی به فکر شرایط دیگر مسلمانان باشند.

آیت الله نورمفیدی افزود: مسائل اخیر در منطقه و برگزاری همه‌پرسی در کردستان عراق موضوع بسیار خطرناکی است چرا که پشت این موضوع رژیم صهیونیستی قرار دارد و باید ایران، ترکیه، عراق و سوریه در کنار هم قرار گیرند و برخوردی خردمندانه و درست با موضوع داشته باشند.

امام جمعه گرگان گفت: تنها اسرائیل به دنبال این موضوع است چرا که این غده سرطانی قصد دارد تا غده سرطانی دیگری را در منطقه ایجاد کند و افکار مردم منطقه را مشغول آن کند و مقام معظم رهبری نیز در دیدار با رئیس جمهور ترکیه این موضوع را تاکید داشتند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع دو + سه = (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*