تاریخ انتشار: 10-07-1396, 10:05 کد خبر: 1560 نسخه چاپی: چاپ
استاد حوزه علمیه قم:

مشکل سازماندهی طلاب گلستان باید مرتفع گردد/ عبا و عمامه دار صرف نمی تواند کارشناس مسائل مذهبی باشد

استاد حوزه علمیه قم گفت: با توجه به نیاز مبرم استان گلستان به روحانیت، وجود مدیریت برای سازماندهی روحانیون لازم و ضروری است، این عدم مدیریت باعث سردرگمی طلاب استان شده است.

به گزارش طوبی گلستان؛ آیت الله سید میر تقی حسینی گرگانی در جمع فعالان رسانه استان اظهار کرد: حوزه انقلابی یا یک روحانی انقلابی نیاز دارد با اهداف بلند انقلاب آشنا شود، باید کسانی که مسائل انقلاب را اطلاع رسانی می کنند که در متن این انقلاب حضور داشته باشند تا بتوانند اهداف انقلاب را به آیندگان منتقل کنند.

آیت الله حسینی گرگانی تصریح کرد: طلبه ها با اساس و زیر ساخت انقلاب آشنا بشوند پس از آنکه آشنا شده اند به جامعه بیایند، همانطوری در سابقاً این طور بوده و اهداف انقلابی را در جامعه انتشار پیدا می کرد. آگاه سازی مردم بدون علم راه به جایی نمی برد.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به این مطلب که روحانیون ابتداً بدانند که انقلاب چیست بعد حضور در جامعه پیدا کنند تاکید کرد: وجود مدیریت در استان برای سازماندهی روحانیون به شهرستان لازم و ضروری است. این عدم مدیریت باعث سردرگمی طلاب استان شده است. امروزه بسیاری از مساجد استان فاقد روحانی هستند.

معظم له خاطر نشان کرد: اگر برنامه ریزی دقیقی در استان انجام شود و مشکلاتی از قبیل مسکن و معیشت روحانیت در استان مرتفع شود میتوان با برنامه ریزی مناسب طلاب از قم به شهرستانها دعوت کرد و در شهرستان محل سکونت خود به نشر معارف اسلامی بپردازند.

آیت الله حسینی گرگانی با بیان این مطلب که عبا و عمامه دار صرف نمی تواند کارشناس مسائل مذهبی باشد خاطر نشان کرد: باید روحانیت صورت کامل به تحصیل خود ادامه دهد و به درجه ای از علم برسد تا بتواند جوابگوی مسائل مذهبی و او را به عنوان یک کارشناس مردم استفاده کنند. تحصیل و علم لازمه امر تبلیغ است.

انتهای پیام/

خبرنگار: محمد رمدانی

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*