تاریخ انتشار: 5-07-1396, 09:32 کد خبر: 1546 نسخه چاپی: چاپ
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد در گرگان:

سخنان دلواپسان را امروز دولتی ها تکرار کرده اند/ افتخارات دفاع مقدس هر روز پر رنگ تر شود

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد گفت: حرفهای که دلواپسان چند سال قبل می گفتند در حال حاضر آقای روحانی و ظریف امروزه در حال بیان و تکرار آن هستند.

به گزارش طوبی گلستان؛ سید محمد حسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سید و سلار شهیدان اظهار کرد: جمنا در نوع خودش با تمام کاستی ها یک کار پذیرفته شده ای بود و عقل سیم حکم می کرد که این جبهه تقویت شود.

وی افزود: در حال حاضر برای اولین بار در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شخصی 40 درصد آرا را به خودش اختصاص داده است این اتفاق بعد از انقلاب بی سابقه بوده است. این نشان از فعالیت بسیار مطلوب این جبهه بوده است.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد افزود: ما باید اعلام کنیم کسانی که یک گرایش فکری متحد دارند جمع شوند و تعدادی را به عنوان افراد برتر ارائه دهند، این فعالیت در شهرستان های کوچک انجام می شود و تا استان و کلان شهرها به همین منوال پیش می رود تا بتوانیم با این برنامه ریزی مناسب به اهداف مناسبی دست پیدا کنیم.

این کارشناس مسائل فرهنگی تصریح کرد: اگر می خواهیم در انتخابات مجلس و آینده ریاست جمهوری حضور پیدا کنیم با برنامه ریزی دقیقی باید پیش برویم و نتیجه این تصمیم گیری ها در جامعه بروز و حضور داشته باشد.

حسینی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری امسال متذکر شد: در لحظات پایانی انتخابات باید دقت بیشتری داشته باشیم اون موقع حساسیت بالایی برخوردار است، دیدار آقای رئیسی با یک خواننده موجب شد تا رقیب نهایت استفاده را ببرد و به بدترین شکل ممکن او را زیر سوال برده است.

سخنان دلواپسان را امروز دولتی ها تکرار کرده اند/ افتخارات دفاع مقدس هر روز پر رنگ تر شود

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد با بیان اینکه انتخابات یک فرصت است تا تمام دیدگاه ها بیان شود اذعان کرد: انتخابات فرصتی است برای سطح آگاهی مردم، پس ما نمی توانیم بگوییم که رقابت نکنیم و دیدگاه ریاست جمهوری را قبول کرده باشیم. برخی ها در دوران انتخابات از خطوط قرمز اخلاق فاصله گرفته و اخلاق انتخابات را زیر سوال برده اند.

وی با بیان اینکه برخی از کاندیدا وعده های غیر قابل باور به مردم داده اند و رقیب حراسی که در دل مردم ایجاد کرده اند خاطر نشان کرد: کسانی در انتخابات بدترین اهانت ها و تهمت ها را به کار گرفته اند تا بتوانند پیروز انتخابات شوند، و تخلفاتی که انجام داده اند توانستند موفق باشند، تشکیل پرونده های متعدد برخی از فرمانداری ها گواه بر این مسأله است که تخلفات انتخابات یکی دو تا نبوده است.

حرف های دلواپسان را امروز دولتی ها تکرار کرده اند

حسینی ادامه داد: حرفهای که دلواپسان چند سال قبل می گفتند در حال حاضر روحانی و ظریف امروزه در حال بیان آن هستند، ما از مسئولین انتظار داریم در مراسمات بزرگ وضعیت جایگاه افراد را مشخص کنند تا مسئولین رده بالای یک کشور در کنار کسی که باعث یک تشنج می شود جلوگیری کنند. شاید در واقع چیزی در میان نباشد ولی همین در کنار هم نشستن باعث تبلیغات سوء خواهد شد.

افتخارات دفاع مقدس هر روزه باید پر رنگ تر شود

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد گفت: ما باید افتخارات دفاع مقدس را همیشه زنده نگه داریم تا بتوانیم همیشه این فداکاری را به همگان معرفی کنیم، کشور های دیگر از سربازان جنگی خود وقتی جانشان را فدای کشور خودشان کرده اند به بهترین وجه یادبود میگیرند، جنگ ما وقتی تقرب الی الله دارد به طریقه اولی باید به این موضوع اهمیت بدهیم.

وی با اشاره به اوضاع نابسامان کردهای عراق تصریح کرد: اینها می خواند با برنامه ریزی، نقشه جدیدی برای از بین بردن کشور عراق تدارک ببینند. به خاطر همین این استقلال مورد حمایت اسرائیل واقع شده است.

افراد انقلابی را باید مورد حمایت قرار دهیم

حسینی بیان کرد: وقتی رهبری می فرماید به افراد انقلابی و فرهنگی بهاء بدهیم عدم رعایت این کار نشانه اش این می شود که کسانی به جای این افراد می نشینند که به هیچ عنوان جایگاه برتری و الگو شدن را ندارد.

وی تاکید کرد: برخی مسئولین بر این باور هستند که مردم را با زور نمی توان به بهشت برد، این باور اشتباه است باید زمینه ساز هدایت را پایه گذاری کنیم نه اینکه مردم را رها کنیم و بگوییم به ما ارتباطی ندارد.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد در پایان تاکید کرد: عدم حمایت دستگاه های دولتی در خصوص ارزش های انقلاب اسلامی و فرهنگی گویایی این قضیه است که به این مسائل بزرگ و مهم کشور اهمیت داده نمی شود به طور مثال فیلمنامه حضرت موسی(ع) آقای سلحشور چندین سال است  که منتظر حمایت جدی از طرف دستگاه های دولتی مربوط است ولی به این نتیجه تا کنون نرسیده است، و این خود جای تأسف دارد که فیلمنامه به این با ارزشی و تاثیرگذار مورد حمایت قرار نمی گیرید.

انتهای پیام/                                                             

 

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع چهار + چهار؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*