تاریخ انتشار: 5-07-1396, 07:22 کد خبر: 1544 نسخه چاپی: چاپ
استاد حوزه علمیه قم:

بصیرت عاشورایی موضوعی پر محتوا و ارزشمند و لازم است/ماجرای پیام آیت الله حسینی گرگانی به احمدی نژاد

استاد حوزه علمیه قم گفت :من در زمان احمدی نژاد و از کانال نزدیکانش به او پیام دادم که آیا فقط این دختران هستند که در جامعه حق دارند ؟ آیا فقط پسران حق دارند ؟ آیا معنای آزادی این است هر کسی هر کاری خواست انجام بدهد ؟

به گزارش طوبی گلستان به نقل از گلستان ما؛ آیت الله سید میرتقی حسینی گرگانی در روز ششم محرم در مراسم سوگواره 'بصیرت عاشورایی' هیئت رزمندگان در امامزاده عبدالله گرگان گفت : بصیرت عاشورایی موضوعی پر محتوا و ارزشمند و لازم است که در دعاهای مختلف برای اکتساب بینایی ظاهری و باطنی تاکیدات فراوانی شده است .

آیت الله حسینی گرگانی افزود : نور چشم مظاهر مادی را می بیند ولی نور دل مظاهر معنوی را می بیند . این هنر یک انسان بخصوص انسان مسلمان و انسان شیعه و انسان ولایتمدار نیست که فقط به دیدن مظاهر مادی دنیا اکتفا کند ، به ما یاد داده اند که باید هر نوع حرکات و سکنات ما رنگ الهی و در ادامه رنگ ولایی به خود بگیرد .

وی تصریح کرد : آنچه از قرآن و درک روح قرآن استفاده می شود ، بینایی باطنی است ، قرآن می گوید : کسی که می خواهد بصیرت بدست بیاورد باید گوش و چشم و قلبش را بینای باطنی بکند . جهاد همراه بصیرت نقطه اوج شکوفایی بصیرت باطنی است .

این استاد برجسته حوزه علمیه قم اضافه کرد : از امام حسین (ع) در مسیر کربلا سوالی شد . امام در پاسخ به آن سوال فرمود : دنیای اسلام و جامعه اسلامی تغییر کرده و قابل شناخت نیست و معروفات و خیرات از جامعه اسلامی برداشته شده است . منکرات جایگزین آنها شده است و از آب حیات اسلام به اندازه نمی در ته ظرف مانده است و چیزی از زندگی باقی نمانده بخاطر اینکه تبدیل به مرتعی با وزر و وبال پست شده است . آیا نمی بینید دارد در جامعه چه می گذرد که به حق عمل نمی شود و از باطل نهی نمی گردد .

حسینی گرگانی ادامه داد: کار در جامعه اسلامی بعد پیامبر اکرم (ص) بکجا رسیده است که امام حسین در توضیح و تشریح وضع آن روز جامعه این گونه سخن می گوید ؟ چه کسانی آن وضع را در جامعه اسلامی به وجود آورده اند ؟ آنقدر منکر در جامعه اسلامی زیاد شده بود که به معروفها پشت کرده و خیرات از بین رفته بود . حق بود ولی بدان عمل نمی شد . کار بجایی رسیده بود که زندگان بودند ولی مانند مردگان رفتار می کردند ، گوش شنوایی و چشم بینایی نداشتند .

وی یادآور شد : سوال می شود چرا باید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه انجام شود ؟ یک پاسخ این است : برای اینکه مومن بتواند به ایمانش عمل بکند و مزاحمتی برای او نباشد .من در زمان احمدی نژاد و از کانال نزدیکانش به او پیام دادم که آیا فقط این دختران هستند که در جامعه حق دارند ؟ آیا فقط پسران حق دارند ؟ آیا معنای آزادی این است هر کسی هر کاری خواست انجام بدهد ؟ آیا باید به اسم آزادی مزاحم دیگران شد ؟ آیا اهل ایمان در جامعه حق ندارند ؟ آیا مومنین نباید بتوانند راحت در جامعه زندگی کنند ؟ مگر مدافعین حرم حق ندارند . مگر خانواده های شهدای مدافع حرم حق ندارند .

استاد شجره طیبه صالحین افزود : فضا در جامعه اسلامی باید به گونه ای باشد که انسان های مومن و خانواده های آنان بتوانند با آرامش زندگی کنند و مزاحمتی برای آنان نباشد .

انتهای پیام /

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع شش + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*