تاریخ انتشار: 4-07-1396, 08:39 کد خبر: 1541 نسخه چاپی: چاپ
امام جمعه موقّت بخش وشمگیر و شهر انبارالوم:

مردم ایران با پیروی از شهدای کربلا، پشت سر ولایت خود ایستاده اند/ قبولی نماز و حج در گروه قبولی ولایت است

امام جمعه موقّت بخش وشمگیر و شهر انبارالوم گفت: مردم ایران به پیروی از شهدای کربلا پشت سر رهبر و ولیّ فقیه خود ایستادند ، زیرا اگر فداکاری های شهدای کربلا و امام حسین (ع) نبود، بساط اسلام و مسلمین توسط حکومت بنی امیه و یزید برچیده میشد.

به گزارش طوبی گلستان؛ حجة الاسلام والمسلمین جلیل دماوندی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: هفته دفاع مقدس و حماسه هشت سال دفاع در مقابل دشمنان دین و وطن، و دلاوری رزمندگان اسلام را در پیش داریم. در طول هشت سال دفاع مقدس جوانان برومند با رشادت و از خود گذشتگی از وطن و اسلام و نظام دفاع کردند.

امام جمعه موقّت بخش وشمگیر و شهر انبارالوم افزود: شهادت در فرهنگ اسلامی و قرآن جایگاه بسیار رفیعی و والایی دارد. در قرآن مجید آمده است: « وَلَاتَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلُوا فِی سبیلِ اللّهِ أَمواتاً بَلْ أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یرزقونَ.کسانی را که در راه خدا کشته شده اند مرده نپنداریم ؛ بلکه زنده اند و در نزد خدای خود ارتزاق می کنند ». لذا کسانی که در راه خدا کشته می شوند ، شهید هستند و لطف و رحمت و مغفرت خداوند متعال شامل شهداء می گردد.

حجة الاسلام دماوندی تاکید کرد: با ریخته شدن خون شهید بر زمین، هفت پاداش از خداوند تبارک و تعالی می گیرد. امام صادق (علیه السلام) می فرمایند: آن لحظه ایکه خود شهیدی بر زمین میریزد ، خدای متعال گناهان او را بخشیده و او را از عذاب شب اول قبر و همچنین از وحشت روز قیامت محفوظ می دارد. جایگاه شهید در بهشت  مشخص می شود ، شهید می‌تواند هفتاد نفر را شفاعت کند ؛ و این امر بسیار مهمی است که بعد از پیامبران و ائمه (ع) ، شهداء نیز می توانند شفاعت کنند.

وی با بیان این سوال که شهدا از ما چه انتظاری دارند؟! تصریح کرد: ادامه راه شهدا و سلامت جامعه و پیروی از ولایت فقیه از انتظاراتی که شهداء از ما دارند. امام جعفر صادق (علیه السلام) به زرارة بن اعین فرمودند: « اسلام پنج رکن دارد. نماز ، زکات ، روزه ، حج و ولایت. زرارة پرسید از این پنج رکن ، کدامیک افضل تر است؟ امام (ع) فرمودند: ولایت افضل تر از همه است و قبولی نماز و حج و روزه و زکات در گروه قبولی ولایت است.

امام جمعه موقّت بخش وشمگیر و شهر انبارالوم خاطر نشان کرد: ولایت و رهبری را باید حمایت و پشتیبانی کنیم و پشت سر او را خالی نگذاریم. مسئولین هم بدانند که باید گوش بفرمان ولیّ فقیه باشند. استقلال امانتی است که امروز در دست آنها می باشد و این با رهبری و هدایت ولیّ فقیه بدست آمده است. دشمنان داخلی و خارجی بدانند ما پیروی از ولایت را از مکتب عاشورای حسینی فرا گرفتیم ، مسئولین نیز بدانند در این چهار دهه انقلاب، بدون هدایت ولیّ فقیه، نمی توانستند کاری انجام دهند.

دماوندی در ادامه متذکر شد: باید پرسید قرار است که به کجا برویم و به کدام مقصد برسیم؟ باید راه شهداء را ادامه بدهیم ، همانگونه که شهداء در مقابل دشمنان ایستادند و استقامت کردند ، مسئولین نیز به پیروی از مردم و ولایت فقیه به دشمنان پاسخ کوبنده بدهند.

وی در پایان، رئیس جمهور آمریکا را همچون حیوان هاری در سازمان ملل متحد قلمداد کرد و اذعان داشت:  باید بداند که مردم ایران از نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه پشتیبانی و حمایت می‌کنند و مسئولین نیز در پشت سر مقام معظم رهبری قرار دارند. مردم ایران به پیروی از شهدای کربلا پشت سر رهبر و ولیّ فقیه خود ایستادند ، زیرا اگر فداکاری های شهدای کربلا و امام حسین (ع) نبود، بساط اسلام و مسلمین توسط حکومت بنی امیه و یزید برچیده میشد. اگر عاشورا نبود ، از آیین پیامبر اکرم (ص) چیزی باقی نمی ماند.

 انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*