تاریخ انتشار: 2-07-1396, 08:56 کد خبر: 1532 نسخه چاپی: چاپ
در اولین روز از ماه مهر اتفاق افتاد/

شپش عامل اخراج دانش آموزان روستای گلند تاریکی از مدرسه/ روستایی محروم از آب در یک قدمی گرگان

روستای گلند تاریکی از ابتدای تابستان امسال با معضل بی آبی دست و پنجه نرم می کند و در اثر آلودگی بسیاری برای مردم این روستا به بیماری فراوانی دچار شده اند.

به گزارش طوبی گلستان؛ روستای گلند تاریکی  روستای کوچکی است از حدود ده ها سال قبل به عنوان روستا شناخته می شود به خصوص از زمانی که بلوار شهید صیاد شیرازی باز شد بیشتر به چشم می آید.

سکنه آن بیشتر از همان کارگران کوره آجر می باشند که نسلشان زیاد شده است هنوز تعداد زیادی کوره در اطراف دیده می شود مردم این منطقه را ترک نکردند و الان بیشتر دامپروری می کنند و به امرار و معاش زندگی خود پرداخته اند.

تابستان امسال این روستا با بی آبی شدید روبرو شده است و به همین خاطر به شدت از نبود آب شرب رنج می برد ، مشکلات بهداشت کودکان این روستا و بیماری اسهال و استفراغ عمده مشکلاتی است که گریبانگیر مردم این روستا است.

معلمین این روستا در اولین روز از بازگشایی مدارس دانش آموزان را به خاطر داشتن شپش و عدم استحمام از مدرسه اخراج کرده اند.

شپش عامل اخراج دانش آموزان روستای گلند تاریکی از مدرسه/ روستایی محروم از آب در یک قدمی گرگان

خانم م . ش در گفتگو با خبر نگار ما گفت: روستای گلند تاریکی در چند قدمی گران واقع شده است چرا نباید از حداقل امکانات مانند آب محروم باشد، مدت زیادی است که نه خودمان نه فرزندان ما استحمام نکرده ایم.

وی گفت: ما مسلمان هستیم نیاز به طهارت داریم گاهی اوقات آب برای وضو گرفتن نداریم مسئولین ما صدای ما را بشنود و دلشان برای فرزندان ما بسوزد.

آقای م . خ هم در ادامه تاکید کرد: بارها مشکلاتمان را با فرماندار و دهیار مطرح کرده ایم دهیار روستا به ما گفتند که خودتان باید به دنبال آب بروید. به مراکز بهداشت شهرستان هم مشکلاتمان را در میان گذاشته ایم، مرکز بهداشت هم ما را از اداره خودش بیرون انداخت گفت به ما ربطی نداره، ما مگر ایرانی نیستیم چرا کسی به مشکلات ما رسیدگی نمی کند؟!

یکی از اهالی دیگر این روستا هم بیان کرد ما بارها با حضور در فرمانداری گرگان حضور پیدا کرده ایم فرمانداری گرگان هم به بخشدار مشکلات ما را مطرح کرد ولی هیچ اتفاقی در روستای ما انجام نشد.

 وی ادامه داد: گناه این کودکان چیست که با شور رو شوق فراوان به مدرسه می روند و با بی احترامی تمام از مدرسه اخراج می شوند، این روستا در چند قدمی گرگان قرار دارد و نباید از امکانات حداقلی برای زندگی برخوردار باشند؟!

شپش عامل اخراج دانش آموزان روستای گلند تاریکی از مدرسه/ روستایی محروم از آب در یک قدمی گرگان

ولی الله ساور سفلی رئیس اداره روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی در گفتگو با این پایگاه تحلیلی خبری اظهار کرد: مشکل آب روستای گلند تاریکی فخر آباد مربوط به امسال و سال پیش نیست. این روستا تحت پوشش اداره آبفا استان نیست.

وی افزود: طبق جلسات برگزار شده با بخشداری و دهیار روستا قرار بر این شد که زیر ساخت اولیه روستا شامل لوله کشی و نصب کنتور انجام شود تا این روستا هم مانند روستا های دیگر تحت پوشش آبرسانی آبفا قرار بگیرد.

ساور سفلی تاکید کرد: هنوز گزارشی مبنی بر اینکه این روستا اقدامات اولیه را انجام داده باشد به دست ما نرسیده است. به محض نصب کنتور آب، شرکت آبفا طبق جلسه انجام شده موظف است مشکلات آب این روستا را حل کند.

ظهر امروز هم جلسه ای به همین منظور در فرمانداری شهرستان گرگان با حضور بخشدار و دهیار برگزار می شود که می توانید گزارش آن را در همین سایت خبری تحلیلی بخوانید.

انتهای پیام/

خبرنگار: محمد رمدانی

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + یک؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*