تاریخ انتشار: 27-06-1396, 06:57 کد خبر: 1505 نسخه چاپی: چاپ
آیت الله اعرافی در گرگان:

حوزه علمیه باید مردمی و اجتماعی بماند/ پیشگامی در علم و دانش رسالت حوزه های علمیه است

مدیر حوزه های علمیه کشور با تاکید بر این که حوزه باید مردمی و اجتماعی باشد، چرا که اتصال و دلدادگی روحانیت با مردم بسیار مهم است، گفت: اخلاق و معنویت انسان را می سازد و حوزه علمیه باید نزدیک ترین نهاد به این الگوی جذاب اجتماعی و فکری باشد.

به گزارش طوبی گلستان؛ آیت الله علیرضا اعرافی، عصر دیروز در آئین کلنگ زنی ساختمان مدیریت حوزه علمیه استان گلستان، با اشاره به وظایف حوزه های علمیه تصریح کرد: رسالت حوزه های علمیه بسیار سنگین است و باید پیشگام علم و دانش باشد و جایگاه علمی خود را حفظ کند.

مدیر حوزه های علمیه کشور با تاکید بر این که حوزه علمیه باید مردمی و اجتماعی باشد، چرا که اتصال و دلدادگی روحانیت با مردم بسیار مهم است، افزود: اخلاق و معنویت انسان را می سازد و حوزه علمیه باید نزدیک ترین نهاد به این الگوی جذاب اجتماعی و فکری باشد.

حوزه مطالبه گر و پاسخگو

وی  خاطرنشان کرد: در منشور حوزه ها و برنامه ریزی مدیریت حوزه، بر حوزه مطالبه گر و پاسخگو تاکید شده است، زیرا جهان به ما نگاه می کند و انتظارات فراوانی از حوزه ها وجود دارد.

آیت الله اعرافی با اشاره به وجود 20 مدرسه علمیه در استان گلستان، ادامه داد: گلستان به عنوان الگویی از همگرایی روحانیت شیعه و سنی و نمونه ای منحصر به فرد از وحدت و انسجام ملی در جمهوری اسلامی است.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با اشاره به این که جامعه المصطفی در گرگان به عنوان یک نهاد بین المللی فعالیت می کند، ابراز داشت: حوزه گرگان جایی است که عالمان از مذاهب مختلف را تربیت می کند و موجب افتخار است.

حوزه؛ موثرترین نهاد فرهنگی

حجت الاسلام و المسلمین ملکی مدیر حوزه علمیه استان گلستان نیز در این مراسم، در سخنانی با خیرمقدم به مدیر حوزه های علمیه کشور، گفت: حوزه علمیه موثرترین نهاد فرهنگی در طول تاریخ است.

مدیر حوزه علمیه استان گلستان، حوزه را خاستگاه انقلاب خواند و گفت: انقلاب اسلامی با این همه عظمت و تاثیرگذاری در دنیا، یکی از ثمرات و برکات حوزه هاست .

وی تصریح کرد: حوزه های علمیه کم هزینه ترین و پر ثمرترین نهادهاست بودجه آن در سراسر کشور قابل مقایسه حتی با یک دانشگاه سراسری نمی باشد.

برکات راه اندازی مدیریت های استانی

حجت الاسلام والمسلمین ملکی با اشاره به برکات راه اندازی مدیریت های استانی حوزه، اظهار کرد: سالیان متمادی پس از انقلاب خلا مدیریت های استانی ملموس بوده و طلاب برای کوچکترین امور باید مسافت طولانی به قم را همراه با مشکلات آن متحمل می شدد، اما با تدبیر مقام معظم رهبری و مراجع عظام این مشکل برطرف گردید و در همین مدت کوتاه اثار و برکات آن برای همه طلاب مشهود است .

وی یادآور شد: ساختمان اداری مدیریت حوزه استان یکی از نیازهای اصلی استان بود که با حمایت های مدیر محترم حوزه های علمیه کشور و مسئولین استانی ان شاءالله در کمترین زمان ممکن این پروژه به اتمام برسد و شاهد افتتاح آن باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + یک؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*