تاریخ انتشار: 17-06-1396, 07:00 کد خبر: 1461 نسخه چاپی: چاپ
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:

جفای به مسلمانان میانمار از نظر اهل سنت محکوم است/ محبت به اهل بیت پیامبر(ص) افتخار اهل سنت است

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با اشاره به هجمه هی متعدد علیه مسلمانان در سراسر جهان بویژه در میانمار، گفت: رمز پیروزی مسلمانان حفظ اتحاد با هر مذهب و رنگ پوست است.

به گزارش طوبی گلستان به نقل از پاسرو؛ آخوند نوری زاد، امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در دومین یادوارده شهدای منای استان گلستان گفت: امیدوارم خداوند متعال همه ما را در راستای پیشبرد دین مبین اسلام و خدمت به مسلمین موفق و موید بدارد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از بانیان این برنامه و تبریک اعیاد قربان و غدیر افزود: امیدوارم در این ایام پربرکت از فیوضات الهی بهره مند شویم.

فاجعه منا حاصل سوء مدیریت آل سعود بود

آخوند نوری زاد با بیان اینکه مقام و منزلت شهید بر همگان آشکار است، تصریح کرد: اتفاقی که در سال 94 رخ داد فاجعه اسفناکی بود که همه مردم ایران و مردم جهان از این اتفاق متالم و متاثر شدند و طبق نظر کارشناسان این موضوع از سوء مدیریت آل سعود نشات می گیرد.

وی تأکید کرد: حکام سعودی، شاهزادگان سعودی بر سر قدرت و ثروت اختلافاتی داشتند که از مدیریت حج و عبادات احکام الهی غافل ماندند و این امر باعث شد همه مسلمان جهان از این حیث متضرر شده و قلوب آنان جریحه دار شود.

سخنرانی مقام معظم رهبری حکام سعودی را به لرزه انداخت

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس اظهار کرد: خدا را شاکریم که جمهوری اسلامی ایران با زعامت رهبر معظم انقلاب با اقتدار کامل تمام حکام سعودی را با سخنرانی خود به لرزه انداختند و آنها متوجه شدند جمهوری اسلامی ایران به چه شکلی از حجاج خود دفاع خواهد کرد.

وی گفت: حج یکی از ارکان مهم اسلام است دشمنان اسلام سعی کردند با این رخداد جلوه دهند که حج یک عمل خشن است در صورتی که اینطور نیست بلکه یکی از ارکان مهم دین مبین اسلام بوده و باعث محبت و مودت بین مسلمان جهان از هر قوم و هر مذهب و با هر رنگ پوست می شود، همه مسلمانان در حج در لباس و شعار واحد به خداوند لبیک می گویند.

فلسفه حج به نمایش گذاشتن مشترکات مسلمانان است

آخوند نوری زاد تأکید کرد: قبله و دین و پیامبر و کتاب ما یکیست و فلسفه حج به نمایش گذاشتن همین مشترکات است دشمنان وقتی این برادری را می بیننند احساس خطر می کنند.

وی ابراز کرد: این مصیبت ها واقعا سخت بود، آن زمان را به سختی گذراندیم سخنرانی مقام معظم رهبری قلب ها را تسکین داد، مسئولین کشوری و لشکری همه به خانواده شهدای منا مراجعه کردند و تسلیت گفتند.

وی با اشاره به هجمه های متعددی که به مسلمانان در سراسر جهان می شود، افزود: وظیفه ما در برابر دنیای کفر چیست؟ هجمه های زیادی علیه قرآن و مسلمانان می شود، حضرت امام نکته جالبی را بیان می کنند که ما ضروریات مذهب و ضروریات دین داریم، ضروریت مذهب به مجتهدین آن مذهب بر می گردد اما ضروریات دین مبین اسلام در این برهه از زمان از مذاهب مختلف تحت لوای دین مبین اسلام بوده که آن ضرورت این است که وحدت و اتحاد خود را حفظ کنیم.

آخوند نوری زاد ادامه داد: دنیای کفر را ببینید که در کشورهای همجوار اسلامی و یا در کشوری مثل میانمار چه جفایی انجام می دهند، یکی از نعمت های بزرگی که خداوند متعال به ما داده نعمت قرآن و اسلام است این را قدر و ارج بنهیم و وحدت و همبستگی خود را حفظ کنیم تا مانع حیله دشمن شویم.

افتخار اهل سنت است که محبت اهل بیت پیامبر را در دل دارند

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس تصریح کرد: طبق آیات قرآن نعمات خداوند قابل شمارش نیست یکی از این نعمت ها نعمت اسلام است یکی دیگر از این نعمات پیروی از پیامبر خاتم است، پیامبری که این مقدار به امت خود محبت داشته ضرورت دارد که ما نیز اهل بیت پیامبر را دوست بداریم این افتخار ماست که از دوستداران اهل بیت پیامبر هستیم.

وی تأکید کرد: محبت پیامبر(ص) توام می شود با محبت به اهل بیت(ع) پیامبر که هر که نداشته باشد ایمان آن شخص کامل نمی شود، در واقع کامل بودن محبت پیامبر(ص) منوط به محبت اهل بیت(ص) می باشد اگر محبت آنان را داشته باشیم در روز قیامت ما را شفاعت خواهند کرد.

با محبت به اهل بیت ایمان ما کامل می شود

آخوند نوری زاد گفت: روز واپسین و سوال و جوابی وجود دارد برای آن روز آماده شویم، در آن روز که همه متزلزل هستند اهل بیت پیامبر ما را شفاعت خواهند کرد که با محبت این بزرگواران ایمان ما کامل خواهد شد.

وی همچنین متذکر شد: نعمت دیگر خداوند حکومت اسلامی است که در کشور ما جاریست این حکومت از اسلام نشات گرفته است که در راس ما قرار دارد، پیامبر(ص) در حدیثی می فرمایند از امت من خداوند در هر قرن یک نفر را مبعوث می کند تا این دین را به مردم به نحو احسن بیان کند و تجدید کند، در زمان طاغوت دیدید با دین چه کردند اما با انقلاب اسلامی این دین با رهبری داهیانه امام و مقام معظم رهبری دوباره زنده شد.

آخوند نوری زاد افزود: بر ما لازم است که اگر می خواهیم قدردان این نعمات شویم وحدت خود را حفظ کنیم، اختلافات قومی سلیقه ای و مذهبی حربه دشمن است، وظیفه امت ما در این زمان در کلام رلچسول الله به سه توصیه استوار است، اولین آن این است که نسبت به یکتاپرستی خداوند محکم باشند، دوم اینکه میان خودتان هیچوقت اختلاف نکرده و همبستگی خود را حفظ کنید و سوم اینکه از ولی امر خود اطاعت کنید از رهبر خود اطاعت کنید این مایه وحدت و استحکام امت اسلامی است.

مقام معظم رهبری مجتهد و سیاستمداری آگاه و از نعمات الهی هستند

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس ابراز کرد: دولتمردان اتحاد خود را داشته باشند مخصوصا در کشور ما که رهبری مجتهد و سیاستمدار و آگاه به دین داریم این مایه افتخار ماست دغدغه مقام معظم رهبری همیشه دنیای اسلامی و مشکلات مسلمین جهان است، رهبری نعمت بزرگ خداوند برای امت اسلام است که رمز موفقیت ما در دنیا و آخرت اطاعت از ایشان است که فرمایشات معظم له را باید نصب العین خود قرار دهیم.

اطاعت از رهبری حیله دشمنان را بی اثر می کند

آخوند نوری زاد خاطرنشان کرد: دشمنان سعی دارند مردم با ولی امر خود همیشه اختلاف داشته باشند در زمان پیامبر(ص) نیز منافقین و کفار و یهود می خواستند بین مسلمانان اختلاف افکنند هر زمانی که این اراده را می کردند خداوند این آتش اختلاف را خاموش می کردند اگر ایمان راسخ داشته و از ولی امر اطاعت کنیم اقدامات دشمن بی اثر خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*