تاریخ انتشار: 12-06-1396, 08:05 کد خبر: 1438 نسخه چاپی: چاپ
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان:

انجمن یاوران وقف در گلستان فعال است/ شهیدحججی تبلور عشق الهی در جوانان انقلابی است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان با اشاره به اینکه جامعه نیازمند وقف‎های جدید است از راه‎اندازی انجمن یاوران وقف در این استان خبر داد.

به گزارش طوبی گلستان؛ حجت‎الاسلام سیف‎الله سهرابی عصر دیروز در جلسه هم‎اندیشی و توجیهی یاوران وقف و مدیران مراکز فرهنگی و قرآنی استان گلستان ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و گرامیداشت دهه امامت و ولایت اظهار کرد: با توجه به اینکه نیازمندی جامعه به موقوفات زیاد است انجمن یاوران وقف در استان شکل گرفت.

وی با اشاره به اینکه فقر مادر بسیاری از آسیب‎های اجتماعی است، تصریح کرد: باید در زمینه وقف با رویکرد نیاز روز جامعه ورود جدی داشته باشیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان با بیان اینکه سعادت و عاقبت‎بخیری انسان در پیروی از مکتب اهل‎بیت (ع) است، افزود: امیرالمومنین علی (ع) دریای مقام و منزلت است که شاید قطره‎ای از آن را نویسندگان توانستند به رشته تحریر درآورند.

سهرابی بیان کرد: دشمنان اسلام هر چه در فضاهای مختلف مبارزه می‎کنند تا نام اهل‎بیت (ع) به فراموشی سپرده شود اما به فضل الهی به بن‎بست می‎خورند و هر روز نام امامان و ائمه اطهار زنده‎تر می‎شود.

وی با اشاره به عشق و ارادت شیعه و سنی به امام علی (ع) گفت: عید قربان عید امتحان و بندگی است و حضرت ابراهیم (ع) از این امتحان سربلند بیرون آمد، یکی از ابعاد خلقت انسان برای امتحان دادن است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان با اشاره به فداکاری و شور انقلابی شهید حججی تصریح کرد: شهیدحججی تبلور عشق الهی در جوانان انقلابی است، دشمن از این روحیه شهادت‎طلبی می‎هراسد و به زانو درآمده است.

سهرابی با بیان اینکه 90 درصد موقوفات استان گلستان مربوط به عزاداری امام حسین و اطعام‎دهی در ماه محرم است، گفت: اوقاف و امور خیریه در اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش همواره تلاش می‎کند.

وی از یاوران وقف به عنوان سربازان امام زمان (عج) یاد کرد و از آنها خواست تا در این مسیر تلاش خالصانه با هدف رضایت الهی داشته باشند و افزود: هر کاری که در اماکن مقدسه از دستمان برمی‎آید نباید کوتاهی کنیم، خدمت کردن به بقاع متبرکه و امامزادگان سعادتی است که نصیب هر کسی نمی‎شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان با اشاره به اینکه دشمن در جنگ نرم خانواده را هدف قرار داده است، گفت: دشمن در جنگ نرم تشخیص داده است که بهترین پایگاه برای تخریب بنیان خانواده است و اگر مادران را به فساد بکشاند خانواده از هم می‌پاشد و در معرض نابودی قرار می‌گیرد.

سهرابی گفت: 20 مربی خانم سطح دو حوزوی به قم اعزام شدند و آموزش مربی‌گری خانواده را فراگرفتند تلاش می‌شود تا به صورت کارگاهی این آموزش به جامعه هدف ارائه شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع دو + سه = (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*