تاریخ انتشار: 23-09-1395, 12:31 کد خبر: 139 نسخه چاپی: چاپ
نماینده ولی فقیه در گلستان:

دشمن دنبال تضعیف جایگاه رهبری است/ نهضت امام راحل جهاد و شهادت‎طلبی را در دل جوانان به وجود آورد

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: امروز دشمن دو هدف را مورد نظر قرار داده، یکی رهبری و محوریت نظام و دیگری وحدت مسلمانان است و باید مراقب این دو اصل مهم انقلاب باشیم.

به گزارش طوبی گلستان به نقل از مهر، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در کنگره رزمندگان دفاع مقدس استان گلستان که صبح سه شنبه در گنبدکاووس آغاز شد، اظهار کرد: حدود یک ماه است که گلستان معطر به عطر شهیدان و آرمان‌های گران قدر آنهاست، ۲۵ آبان در تهران مجلس باشکوهی با عنوان افتتاحیه تجلیل از شهدای گلستان تشکیل و ۲۵ آذر در گرگان هم اختتامیه این مراسم برگزار خواهد شد.

وی افزود: به تعبیر حضرت امام خمینی (ره)، شهیدان راه صد ساله را یک شبه طی کردند و آنها آسمانی و ما زمینی هستیم، تجلیل از شهیدان و بزرگداشت آنها فقط به این مجالس و محافل ختم نشود و باید آرمان‌های بزرگ شهیدان که جهاد در راه خدا، دفاع از کشور و ارزش‌های اسلامی و پایداری بر محور ولایت فقیه و رهبری ولایت فقیه بوده را زنده نگه داریم.

وی تصریح کرد: در وصیت نامه‌های شهدا توجه دادن جامعه به محوریت امامت، رهبری و ولایت فقیه تاکید شده و این عزیزان در نامه‌های خود ملت ایران را به این جایگاه الهی، معنوی و بزرگ توجه داده‌اند و آگاهانه و بصیرانه به مسائل این کشور که باید مورد توجه ملت ایران باشد، توجه کردند.

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه اهمیت محوریت امامت، رهبری و ولایت در این کشور از ۵۰ سال قبل و با شروع نهضت اسلامی مشاهده شد، خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) مدرس عالی در قم بود و شاگردان بسیار شایسته‌ای داشت، زمانی که ایشان وارد نهضت اسلامی شد، ایمان قوی، عشق به خدا، شور انقلابی، ایثارطلبی و شهادت طلبی در دل جوانان به وجود آمد.

نورمفیدی ادامه داد: با نهضت امام خمینی (ره) جهاد، مبارزه و شهادت طلبی در دل و جان جوانان به وجود آمد تا این انقلاب و نهضت بسیار بزرگ به ثمر بنشیند.

وی یادآور شد: در همان روزها شخصیتی مانند رهبر معظم انقلاب اسلامی از یک طرف در میدان‌های جنگ با لباس نظم و نظامی حضور پیدا می‌کرد و از طرفی در امامت نماز جمعه تهران همه کشور و ملت را برای حضور در میدان تشویق و تبلیغ می‌کرد و همزمان به عنوان رئیس جمهور هم فعالیت می‌کردند.

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود: این موضوع نشان می‌دهد جایگاه رهبری و امامت در امت اسلامی بسیار موثر بوده و برای دنیا قابل درک نیست.

نورمفیدی تصریح کرد: پس از ارتحال امام از طرفی دشمنان ما خوشحال بودند که کار انقلاب اسلامی ایران تمام شده، اما اراده خدا به شکل دیگری بود و الهام و وحی الهی به مجلس خبرگان آمد تا بهترین انتخاب را انجام دهند.

وی بیان کرد: در این ۲۷ سال رهبری‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در تمامی میدان‌ها و اشرافی که ایشان به مسائل داخلی، منطقه‌ای و جهانی دارند و پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، تحت الشعاع خورشید ولایت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی است و امیدواریم این حکومت مستدام باشد تا تحویل حضرت ولی عصر شود.

نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره چهار هزار شهید دفاع مقدس استان گفت: از این چهارهزار شهید، تعدادی از برادران اهل سنت بودند و این موضوع نشان می‌دهد ‌وحدت استان فقط در سخن نیست و شیعه و سنی در لحظات سخت کنار هم قرار دارند.

نورمفیدی با اشاره به اهداف دشمن اظهار کرد: امروز دشمن دو هدف را مورد نظر قرار داده، یکی رهبری و محوریت نظام است که تا می‌تواند آن را تضعیف کند و دوم وحدت و امت اسلامی و مسلمانان در این کشور است و باید حواس خود را جمع کنیم.

وی ادامه داد: نباید در دام دشمن گرفتار شویم، اگر گذشتگان در این دام گرفتار شدند و تاریخ این کشور را تاریک کردند، بس است و دیگر زمانی نیست که دشمن از راه اختلاف بر کشورهای اسلامی سلطه پیدا کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع نه + دو ؟ (به عدد)- برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*