تاریخ انتشار: 29-05-1396, 12:04 کد خبر: 1376 نسخه چاپی: چاپ
دادستان مرکز گلستان:

قدرت نظامی برای هر کشور امری ضروری است/ نیروی انتظامی ویترین اقتدار نظام است

دادستان مرکز استان گلستان گفت: قدرت نظامی برای هر کشور امری ضروری است.

به گزارش طوبی گلستان؛ حجت الاسلام سیدمصطفی حقی صبح امروز در بیت و دومین نشست عمومی فرماندهان انتظامی استان گلستان اظهار کرد: امروزه مدل اقتدار و تاثیرگذاری با گذشته تفاوت کرده و در دو صده پیش اگر صحبت اقتدار بود کارکرد نظامی مطرح می شد اما امروز تمام تئوریسین های دنیا این مدل را رد می کنند.
وی ادامه داد: شاید قدرت نظامی برای ارعاب کارکرد داشته باشد اما برای تسلط به طور قطع کارکرد نخواهد داشت.
دادستان مرکز گلستان خاطرنشان کرد: این کشورهایی که مورد تهاجم نظامی قرار گرفتند با وجود آنکه نسل در آن کشور تغییر کرده اما تنفر از کشور متجاوز و مهاجم کمتر نشده بلکه بیشتر نیز شده است.
حقی بیان کرد: وجود قدرت نظامی برای هر کشوری ضروری است زیرا برخی گوش ها حرف ملایم را متوجه نمی شوند و قدرت و اقتدار و قوای قهریه است که آنها را سر جایشان می نشاند و نمونه آن اراذل و اوباش است.
وی اضافه کرد: در تاریخ دوران اسلام میبینید که شخصیتی به نام محتسب بوده که سختگیر بوده و حتما باید اقتدار نظام دیده شود و همیشه اعتقاد داشتم ویترین نظام جمهوری اسلامی در درون مرزها، نیروی انتظامی است.
دادستان مرکز گلستان تاکید کرد: اگر گاهی لازم می شود با یک نیروی متخلف برخورد شود دلیل بر کوچک بودن نیروی انتظامی نیست بلکه نشان از اقتدار نیروی انتظامی است که باید پاکسازی از نیروهای ناپاک انجام شود.
حقی بیان کرد: این اقتدار باید توسط فرماندهان انتظامی، دادستان و محاکم حفظ شود و هر نیروی انتظامی باید دارای هیبت نظامی و شخصیت مقتدارنه داشته باشد.
وی گفت: چشم، دست، اخلاق و زبان یک نیروی انتظامی باید پاک باشد و با مردم عمل مهربانانه و با متخلف و مجرم عمل مقتدرانه و قانونمند داشته باشد.
دادستان مرکز گلستان گفت: قدرت نظامی کارکرد فرهنگی ندارد اما قدرت فرهنگی به طور قطع قدرت نظامی نیز دارد.
حقی گفت: جنگ را با قدرت فرهنگی و کلام امام مدیریت کردیم و 14 ساله های ما به بلوغی رسیدند که مردهای 40 ساله ما دیرتر به آن بلوغ می رسیدند و حتی این مدل ها در جهان نیز کارکرد داشته و وجود دارد.
وی تاکید کرد: مدلی که امروز پلیس با برنامه های رسانه ای و فرهنگی دنبال می کند روش بسیار درست و اساسی برای تغییر فرهنگ و تربیت اقشار به منظور رعایت قانون است.
وی گفت: امروز پلیس فرهنگ ساز و قشری است که در تمام دنیا مورد احترام است و مدل همیار پلیس یک حرکت موفق در عرصه فرهنگ سازی در جامعه است.
دادستان مرکز گلستان گفت: امروز بستن کمربند ایمنی برای سرنشینان جلو به یک مدل درست رانندگی تبدیل شده و در ذهن و فرهنگ مردم جا افتاده است.
حقی بیان کرد: امروز بیشتر از هر روزی به پلیس متخصص، دانشمند، کارآمد و فاضل نیاز داریم زیرا پلیس متخصص در کشف جرائم موفق خواهد بود و در دل مردم جای خواهد داشت.

حقی با اشاره به انتشار تصاویر برخوردهای نیروی انتظامی با مجرمان گفت: دشمن هیچگاه به دنبال نشان دادن خوبی ها و عملکرد درست انتظامی نیست بلکه از هر زاویه و فرصتی برای ضربه زدن به نیروی انتظامی که ویترین اقتدار نظام است استفاده می کند.

وی گفت: امنیت، اقتدار و آرامش جامعه محصول تلاش های نیروی انتظامی و شهدای عرصه نظم و امنیت است و این اقتدار و امنیت را هیچگاه دشمن به تصویر نمی کشد.
دادستان مرکز گلستان گفت: امروز دشمن و شبکه های ماهواره ای از شهید حججی و امثال این شهید که دنیا این را شهید می داند و قاتلش را شمر و ظالم خطاب می کند می‌خواهد علیه نظام جمهوری اسلامی استفاده کنند تا نظام را به چالش بکشند.
حقی تاکید کرد: دنیای امروز پرسشگری است و جوانان تمام اعمال ما را می‌بینند و نقد می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع نه + دو ؟ (به عدد)- برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*