تاریخ انتشار: 23-09-1395, 10:25 کد خبر: 135 نسخه چاپی: چاپ
رئیسی در گنکره شهدای روحانی؛

سازش با دشمنان آفت دین است/ شهدای روحانی بالاترین اجر و پاداش را نزد خداوند دارند

تولیت آستان رضوی گفت: شهدای روحانی یک ویژگی بسیار بزرگتری نسبت به دیگر شهدا دارند، حرف و عمل شهدای روحانی ما یکی بود تا توانسته اند رستگار بشوند.

 به گزارش طوبی کلستان؛ حجةالاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی تولیت آستان رضوی و دادستان کل داد گاه ویژه روحانیت در کنگره شهدای روحانی استان در جمع طلاب و روحانیون شهید پرور استان گلستان اظهار کرد: انسان دارای کرامتی متفاوت است، این کرامت وجه تمایزی است بین سایر موجودات.

آیت الله رئیسی ادامه داد: انسانیت انسان زمانی کامل می شود که در گرو وحی باشد، کرامت انسانی زمانی کامل می شود که با وحی همراه شود، هیچ وقت کرامت انسانی کامل نمی شود مگر با در نظر گرفتن وحی الهی.

ریاست تولیت آستان قدس رضوی خاطر نشان کرد: تذکیه بر دو نوع می باشد ، تذکیه مثبت و تذکیه منفی، تذکیه مثبت یعنی اینکه بنده خداوند را به عنوان ستایش گر انتخاب کند و به پرستش او بپردازد، تذکیه منفی یعنی انسانی دچار خود بینی شود.

رئیسی با بیان اینکه رسم امام حسین سازش ناپذیری با دشمن بود ادامه داد: مثلی لایبایع مثله مثل من با مثل دشمن من هیچ گاه سازش نمی کند، کسی که امام حسین را دوست داشته باشد و ادامه دهنده راهش باشد نباید با مثل دشمنش سازش کند.

دادستان کل داد گاه ویژه روحانیت تصریح کرد: چه چیزی باعث می شود که انسانی با این کمالات در زندگی خود آفتی شامل حال او می شود، افتی به نام سازش و دوستی با دشمنان ما باعث افت دین ما می شود.

وی افزود: بالاترین رقم و بالاترین پاداش شامل حال شهدای روحانی است، روحانیتی که بار بزرگ تبلیغ را به دوش می کشند در راهی گام میگذارند که راه سعدات می باشد، و در این راه نشان می دهند که حرف با عملشان یکی است، شهدای روحانی هیچ گاه نگفتن بروید گفتند بیایید.

رئیسی  تصریح کرد: روحانیت به عنوان پرچمداران در عرصه تبلیغ با نشان دادن راه شهداء و پیروی کردن از دستورات الهی راه سعادت را به جوانان ما نشان داده و چراغ هدایت را به دیگران نشان داده اند.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه شهدای روحانیون برای ما الگو و نمونه هستند، تاکید کرد: علماء درس شاهد را آموزش می‎دهند و اگر خودشان هم در جایگاه شهادت قرار بگیرند، دارای دو حیات خواهند بود.

وی اظهار داشت: راه‎اندازی گروه‎های تکفیری و قتل و غارت و کشتار، راه‎اندازی امپراتوری رسانه‎ای که حرف حق را سانسور می‌کند، ایجاد سخنان انحرافی و اختلاف‌افکن با تاسیس شبکه‎های ماهواره‎ای و اهانت به شخصیت‎های مورد احترام در جامعه دینی، از اقدامات استکبار و راهبردهای دشمنان برای کنترل جامعه اسلامی است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه سهم بزرگ گلستان‌شدن استان گلستان به‌واسطه شهدای عالی‌قدر انقلاب اسلامی است، ادامه داد: هر فردی که قلم، قدم و بیانش در راستای ایجاد وحدت باشد، در راستای راهبرد جامعه اسلامی حرکت کرده و اگر در جهت اختلاف جامعه حرکت کند به انقلاب اسلامی خیانت کرده است.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه بصیرت‎افزایی برای انقلاب ما یک راهبرد است، گفت: امروز نظام جمهوری اسلامی ما با توجه به سخنان مقام معظم رهبری به این حرکت عظیم و دشمن‎شکن ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + سه؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*