تاریخ انتشار: 23-09-1395, 10:21 کد خبر: 134 نسخه چاپی: چاپ
آخوند میرابی در کنگره شهدای روحانی استان؛

شهدای روحانی منحصر به فردترین شهدای تاریخ هستند

رئیس حوزه علمیه قره تپه بندرترکمن با اشاره به احادیث پیامبر اسلام گفت: در قیامت انبیاء، علماء و شهدا میتوانند شفیع ما باشند، این ویژگی را میتوان در شهدای روحانی یافت کرد.

به گزارش طوبی گلستان؛ حاج آخوند عبدالجبار میرابی رئیس حوزه علمیه قره تپه بندرترکمن در مراسم کنگره شهدای روحانی که در مصلی نماز جمعه شهرستان برگزار گردید با شاره به اهمیت وحدت اظهار کرد: امروز شیعه و سنی در مصلی گرگان به عنوان پاسداشت شهدای روحانی استان گلستان جمع شده اند که این احجتماع یکی از بهترین پیامهای وحدت به جهانیان است.

آخوند میرابی ادامه داد: حضور شما در این تجمع بزرگ میتواند تمامی نقشه های دشمن را نقش بر آب کند، احسنت و درود خداوند بر شما، انشاء الله شهداء بتوانند در آخرت شفیع شما باشند.

رئیس حوزه علمیه قره تپه بندرترکمن با بیان این مطلب که زبان قاصر از فداکاری های شهداء است گفت: ما هر چقدر از شهدا بگوییم کم گفتیم، افرادی که راه خداوند را انتخاب کرده و به سوی پروردگارشان پرواز کرده اند.

وی ادامه داد: عالی ترین راه را شهدا انتخاب کرده اند، تا ما امروزه بتوانیم با خیال آسوده زندگی کنیم، این سایه آرامش را شهدا برای ما ایجاد کرده اند.

میرابی خاطر نشان کرد شهداء با غوطه ور شدن در دریای ایمان رستگار شده اند، و در روز قیامت از شمایی که در راه شهداء گام نهادین و در این مراسم حضور پیدا کرده اید شفاعت میکنند.

این مقام مسئول با بیان این مطلب که در روز قیامت سه دسته از افراد میتوانند شفیع  مردم باشند افزود: در قیامت انبیاء، علماء و شهدا میتوانند شفیع ما باشند، این ویژگی را میتوان در شهدای روحانی یافت کرد.

میرابی متذکر شد: پاسداشت از این فرهنگ مهم وظیفه همگان است، با برگزاری چنین مراسماتی میتوانیم ادامه دهنده راه شهداء باشیم.

رئیس حوزه علمیه قره تپه بندرترکمن به برگزاری اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان اشاره کرد و افزود: امروز شهدای عزیز و گرانقدر به ویژه شهدای استان گلستان با پاکی و بتشکنی در ایران اسلامی و 8 سال دفاع مقدس سعادت را برای ما به ارمغان آوردند.

میرابی یادآور شد: اگر بتوانیم با تبین راه شهدا و تحکیم وحدت، جوانان خود را از این انحرافات اخلاقی نجات دهیم شهدا از ما راضی خواهند شد و در روز قیامت ما را شفاعت خواهند کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع نه + دو ؟ (به عدد)- برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*