تاریخ انتشار: 16-05-1396, 12:00 کد خبر: 1335 نسخه چاپی: چاپ
نماینده گلستان در مجلس خبرگان رهبری :

بسیج رسانه در سیاست و قدرت اجتماعی کشور سهم دارد/ رسانه‌ها باید سازنده سیاست باشند

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید براینکه بسیج رسانه در سیاست و قدرت اجتماعی کشور سهم دارد، گفت: رسانه‌ها باید سازنده سیاست باشند.

به گزارش طوبی گلستان؛ آیت‌الله سید عبدالهادی حسینی‌شاهرودی در جمع بسیجیان رسانه استان گلستان اظهار داشت: در برخی کشورها سیاست و جهت‎گیری سیاست را رسانه‎ها تعیین می‎کنند. رسانه‌ها سازنده سیاست هستند اما در کشور ما به این‌گونه نیست و روزنامه‎ها و مطبوعات سازنده سیاست نیستند بلکه منعکس‌کننده سیاست هستند.
وی با بیان اینکه شما به‌عنوان بسیج رسانه سهمی از قدرت سیاسی و اجتماعی را در کشور دارید، گفت: سهم داشتن مسئولیت‌آفرین است و برای حفظ و ثبات انقلاب و برای اینکه آن‌چه حقایق به‌صورت روشن برای جامعه منعکس باشد و جامعه به گمراهی کشیده نشود، باید مورد توجه باشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اگر واقعیت‎ها منعکس و همان‌گونه بیان شود، جامعه ما گمراه نمی‎شود و رسانه‎ها توان این را دارند و سهیم هستند در این‌که جامعه را روشن و آگاه کنند و یا اینکه با فعالیت خود جامعه را گمراه کنند و از این نظر مسئولیت‎هایشان در جامعه دوچندان است.
شاهرودی با بیان اینکه امام صادق(ع) می‎فرماید" باید کاری کنید سخن ما به مردم برسد و اگر مردم سخن ما را بشنوند از ما تبعیت می‎کند"، افزود: بشر تابع حق است و اگر حق آن‌گونه که هست منعکس شود مردم حقیقت را می‎پذیرند. انسان همیشه در شبانه‎روز در سر دو راهی قرار می‎گیرد و این دو راهی کم اتفاق می‎افتد که هر یک بر دیگری ترجیج داده نشود.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بسیج رسانه باید اصحاب قلم را در جهت‎گیری اصلی هدایت کند، گفت: اصحاب رسانه در رابطه با نیاز روز با 2 نوع نیاز رو‌به‌رو است، یک نوع موقت و نوعی دیگر تداوم‎دار است. خبرنگار باید در نوشته‎هایش به اصول انقلاب توجه کند.
انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع شش + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*