تاریخ انتشار: 23-09-1395, 10:14 کد خبر: 133 نسخه چاپی: چاپ
آیت الله نور مفیدی؛

امروزه وظایف روحانیون در امر تبلیغ سخت و دشوار تر از قبل شده است

نماینده ولی فقیه استان گلستان گفت: دشمنان اسلام با همه قوا وارد جنگ در میدان مبارزه با مسلمین شدند و برای آنان شیعه و سنی تفاوتی ندارد و همواره در صدد ایجاد اختلاف است، این وظایف روحانیت را در این زمینه دشوار تر از قبل می کند.

به گزارش طوبی گلستان؛ آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه استان گلستان صبح امروز در کنگره شهدای اهل تسنن استان گلستان اظهار داشت: روحانیت اسلام به عنوان وارثان پیامبر اسلام جایگاه بزرگ و مسئولیت بسیار بزرگ و بیبدیلی را برعهده خود دارند.

وی با اشاره اینکه تبلیغ و تبیین دین مقدس اسلام از اولویت روحانیت است ادامه داد: در طول تاریخ این مهم برعهده علماء و حوزه علمیه اسلام بوده که این کار بسیار بزرگ و بینظیر است، امر تبلیغ در زندگی امروزه میتواند به بسیاری از چاشهای جامعه ما پاسخ دهد.

نماینده ولی فقیه در گلستان تصریح کرد: اگر اسلام پس از قرنها به دست ما رسیده این تلاش روحانیون و علما اسلام بوده است، زحماتی که این علماء کشدیده اند بر کسی پوشیده نیست.

نورمفیدی متذکر شد: حفاظت و صیانت از اسلام از وظایف علما است، آنچه به مصلحت مسلمین است همیشه باید مورد توجه روحانیت قرار داشته باشد و این کار بسیار سنگینی است، و بحمدالله روحانیت توانسته به خوبی از عهده این کار بر بیاید.

وی به تهاجم فرهنگی دشمن اشاره کرد و گفت: امروز شاهد هجمههای فراوان به عنوان تهاجم فرهنگی دشمنان هستیم، دشمنی که یک دم هم بیکار نیست و همواره در حال چینش نقشه های جدید بر علیه اسلام است.

نورمفیدی خاطر نشان کرد: علمای اسلام در تاریخ زندگی خود در برابر دشمنان و تبیین راه اسلام ایستادهاند و در این راه سختی‌ها و زندانها کشیدند و جان خود را تقدیم کردند، در بین علمای شیعه مرحوم میزای بزرگ شیرازی وقتی احساس کرد این کشور در حلقوم استکبار انگلیس قرار گرفته، با یک خط فتوا کشور را نجات داد.

نورمفیدی اظهار داشت: هر وقت احساس میشد دشمن به هر شکل و هر صورتی میخواهد به کشورهای اسلامی تهاجم داشته باشد در خط مقدم دفاع روحانیون و علمای اسلام حضور داشتند.

وی با بیان اینکه همیشه علمای روشندل و دلسوز مسائل اسلامی در صف مقدم مبارزه قرار داشتند، گفت: انقلاب اسلامی ثمره درایت حضرت امام خمینی(ره) و ایستادگی روحانیت و همه مردم است.

نماینده ولی فقیه در گلستان تصریح کرد: دشمنان اسلام با همه قوا وارد جنگ در میدان مبارزه با مسلمین شدند و برای آنان شیعه و سنی تفاوتی ندارد و آن شیعه و سنی که راه آنان را بروند موافق و با شیعه و سنی که در برابر آنان به خاطره مصلحت امت اسلامی ایستادهاند مخالفت میکنند.

نورمفیدی با بیان اینکه بدترین و خطرناکترین دام دشمنان برای جامعه اسلامی اختلاف است، گفت: امروز وظیفه روحانیون سختتر و پیچیدهتر شده و امروز دشمن در صدد تفرقه است و بدترین چیزی که میتواند به اهداف دشمنان کمک کند حرکت گروههای تفکری و داعشی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*