تاریخ انتشار: 23-03-1396, 12:47 کد خبر: 1091 نسخه چاپی: چاپ
امام جمعه بندرترکمن:

اجرای سند 2030 یک بردگی فرهنگی است / در کشور ما مبنا اسلام و قرآن است نه فرهنگ مبتذل غربی!

امام جمعه شهرستان بندرترکمن با اشاره به عواقب اجرای سند 2030 گفت: اجرای سند 2030 در کشور اسلامی یک بردگی فرهنگی است.

به گزارش طوبی گلستان؛ حجة الاسلام والمسلمین محمد صالح منصوری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: مقام معظم رهبری در مدت چند سالی که رهبر کشورمان بوده اند هیچ حرفی نزد مگر اینکه به حقیقت پیوست، این اوج بصیرت و بینش رهبر ما را می رساند، چه برخی ها دوست داشته باشند چه دوست نداشته باشند.

حجة الاسلام منصوری با تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری افزود: اینجا کشور جمهوری اسلامی است تمام قوانین و قراردادها باید طبق شریعت ما تنظیم شود، امضاء و اجرای این سند به هیچ عنوان در کشور ما جایی ندارد و به هیچ عنوان در کشور ما نباید اجراء شود.

دیدار رئیس جمهور با مراجع فقط تشریفاتی است

امام جمعه شهرستان بندرترکمن خاطر نشان کرد: رئیس جمهور ما بعد از انتخابات وقتی به دیدار مراجع می رود چرا حرف مراجع را گوش نمی کند، اکثر مراجع ما شدیداً مقابل این سند ایستادگی کرده اند و قائل هستند این سند جایی در کشور ما ندارد، چرا رئیس جمهور هیچ توجهی به سخنان آنان ندارد؟! مشخص می شود که دیدارش با مراجع فقط تشریفاتی است.

وی با ابراز تاسف از سخنان رئیس جمهور در خصوص این سند بیان کرد: چندی پیش دکتر روحانی طی یک سخنرانی صریحاً اعلام کرده این سند باید انجام و عملی شود. برای چه چیزی می خواهد این سند خیانت را در کشور ما میخواهد عملی کند؟!

چیزی که با قلم پنتاگون ترسیم شود و با امضاء اوباما تایید شود در کشور جایی ندارد

منصوری با نگاهی به اصل سند 2030 یادآور شد: ما اگر بخواهیم کندوکاوی در خصوص این سند داشته باشیم باید ببینیم این سند را چه کسی نوشته است؟ با یک بررسی ساده متوجه می شویم که عامل اصلی آن پنتاگون بوده که این سند نوشته شده است و در ادامه این سند با امضای اوباما و تحویل  آن به یونسکو مقرر شد کشورها آن را اجراء کنند.

امام جمعه شهرستان بندرترکمن افزود: آیا چیزی که پنتاگون و اوباما نوشته شده و امضاء شده باید در کشور جمهوری اسلامی اجراء شود؟ در آذر ماه 95 در یک همایشی یک افرادی آن را رونمایی کرده اند به عنوان یک سند آموزش بلند مدت 14 ساله آن را ابلاغ کرده اند.

وی با بیان اینکه تمام قرارداد ها امضاء شده در کشور طبق دستورات قانون اساسی کشور ما باید انجام شود متذکر شد: طبق قانون کشور ما این قرارداد2030 هم باید در مجلس شورای اسلامی و بین شورای عالی انقلاب اسلامی زیر نظر نمایندگان تصویب می شد، تمام اسناد روال قانونی آن به همین صورت است.

اجرای سند 2030 یک بردگی فرهنگی است

حجة الاسلام منصوری گفت: اجرای این سند 2030 یک بردگی فرهنگی است، ما در کشورمان چشم انداز چندساله داریم، چرا باید سند های آموزشی کشور ما را از جای دیگری وارد کنیم؟! ما در کشور اسلامی زندگی میکنیم چرا باید در نظام آموزشی ما چنین فرهنگ غربی رواج داشته باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه دولتمردان ما جلوی چشم چندین ملیون نفر دروغ می گویند تصریح کرد: در سال گذشته از کتاب های ما درس شهید حسین فهمیده را حذف کردند، دلیلش این بود که جلوی ترویج پرخاشگری و خشونت گرفته شود و به عنوان اینکه بخواهیم صلح را در دنیا ترویج کنیم، در حال حاضر هم می گویند به هیچ عنوان این سند مشکلی ندارد.

فرهنگ ایثار و شهادت را پیامبر اسلام(ص) به ما آموخت

وی افزود: پیامبر اسلام(ص) در یک دستش قرآن بود و در دست دیگرش شمشیر، مثل اینکه نیروی انتظامی در خصوص بستن کمربرند هم فرهنگ سازی کرد هم جریمه، درس های ایثار، جهاد و شهادت را قرآن کریم و پیامبر اسلام به ما آموخت چرا این فرهنگ را فراموش کرده ایم؟!

 منصوری با بیان اینکه اینجا جمهوری اسلامی ایران است تاکید کرد: در کشور ما مبنا اسلام و قرآن است در کشور جمهوری اسلامی  پذیرش چنین سندی معنایی ندارد، مسئولین باید مراقب باشند و حواسشان باشد که سبک زندگی معیوب و ویرانگر غربی در زندگی ما رخنه نکند، ما شهید دادیم و اجازه چنین کاری نمی دهیم.

 امام جمعه شهرستان بندرترکمن در پایان با شاره به اهدف اجرای این سند تاکید کرد: متاسفانه دولتمرادان ما به روحیه شهادت طلبی ما می گویند افراطی گری، فراموش کردن که همین روحیه باعث پیروزی ما در برابر کفر و استکبار ما در دفاع مقدس شد، اجرای این سند جزء بی دینی را به کشور ما نخواهد آورد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع چهار + چهار؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*