صفحه اصلي > اخبار / اخبار استان / گفتگو > سومین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی در گلستان برگزار می‌شود

سومین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی در گلستان برگزار می‌شود


19-10-1395, 19:55. نويسنده: terme021

به گزارش طوبی گلستان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، حجت الاسلام علی اصغر فضیلت، اظهار داشت: سومین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی گلستان و چهل و هفتمین نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی در اسفندماه امسال برگزار می‌شود و دبیرخانه اصلی این رویداد هنری در این اداره کل است.

وی ادامه داد: دبیرخانه هنری این جشنواره در دانشکده مائده از 20 تا 30 بهمن ماه آماده جمع‌آوری آثار علاقمندان و شرکت‌کنندگان است.

حجت الاسلام فضیلت درباره اهداف این جشنواره، گفت: ارتقاء و تقویت نگاه دینی در فعالیت‌های مرتبط، فراهم کردن زمینه‌های به کارگیری و اشاعه نمادها، نشانه ها و مولفه‌های هویت اسلامی ایرانی در عرصه پوشاک و سبک زندگی و هدایت بازار به سوی تولیدات داخلی و تشویق آحاد مردم به پرهیز از انتخاب و مصرف الگوهای بیگانه و غیر مانوس با فرهنگ و هویت ایرانی از جمله اهداف جشنواره است.

وی به فرهنگ‌سازی و ایجاد گفتمان در زمینه اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: ایجاد اشتغال پایدار در عرصه صنعت پوشاک و نساجی استان از دیگر اهداف جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی گلستان است.

دبیر جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی گلستان با بیان این نکته که جشنواره شامل دو بخش رقابتی طراحی و دوخت و علمی و دانشگاهی است، افزود: بخش طراحی و دوخت با محوریت بر روی لباس اجتماع و چادر پوشش سر به عنوان پوشش کاربردی جامعه در حوزه عفاف و حجاب با رویکرد علمی و هنری یکی از بخش های جشنواره است.

وی ادامه داد: در بخش علمی، دانشگاهی اساتید، دانشجویان  و صاحبان علم و اندیشه می توانند مقالات و پایان نامه خود با محورهای مد و طراحی لباس و گرایش های آن مانند بازاریابی، اقتصاد مقاومتی، جامعه شناسی، روانشناسی و بهداشت پوشاک، عکاسی، تصویرسازی، برندسازی و تبلیغات به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

حجت الاسلام فضیلت اظهار کرد: نمایشگاه تولیدات مد و لباس جشنواره و رسانه های مرتبط با مد ولباس و کارگاه های آموزشی و نشست‌های علمی که با حضور اساتید و مدرسین این حوزه برگزار می شود هم از دیگر بخش های جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی گلستان است.

وی زمان داوری آثار را یکم اسفند ماه سال جاری اعلام کرد و گفت: زمان برگزاری کارگاه های آموزشی و نشست های علمی دوم و سوم اسفندماه است.

دبیر جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی گلستان یادآور شد: آئین اختتامیه بخش رقابتی جشنواره 4 اسفند ماه در سالن آمفی تئاتر دانشکده مائده برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بازگشت