تاریخ انتشار: 3-03-1396, 17:51 کد خبر: 969 نسخه چاپی: چاپ
مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه گنبدکاووس:

فتح خرمشهر آغاز الگو‌گیری مستضعفان از اراده رزمندگان اسلام بود/ مفاهیم جنگ را به جوانان منتقل کنید

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه گنبدکاووس با تاکید بر لزوم انتقال مفاهیم جنگ به جوانان، گفت: فتح خرمشهر آغاز الگوگیری مستضعفان از اراده رزمندگان اسلام بود.

به گزارش طوبی گلستان؛ حجت‌الاسلام حسین اصلانی صبح امروز و در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح و بسیج مردمی شهرستان گنبدکاووس که در پادگان یگان مستقل 60 زرهی عمار این شهرستان و به مناسبت سوم خرداد برگزار شد با اشاره به این مناسبت فرخنده و افتخارآفرین، اظهار کرد: فتح خرمشهر صرفا فتح یک خاک و منطقه جغرافیایی نبود بلکه تزریق نیروی خودباوری و اراده به ملت، رزمندگان و فرماندهان جنگ و البته اثبات توانایی رزمندگان ایرانی به اذهان و افکار عمومی دنیا بود.

وی با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر را باید در چندین مولفه کارآمد و اثر گذار معنا کنیم، افزود: پیوند ناگسستنی مردم و نظام و به عبارتی رساتر پیوند میان امام و امت که ناشی از تعلیمات اسلام ناب محمدی (ص) بود یکی از مهم‌ترین این مولفه‌هاست که باید به آن با دقت و با دیده عبرت و درس آموزی نگاه کرد.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه گنبدکاووس با تاکید بر اینکه نباید در پیروزی عملیات بیت‌المقدس از ایثار، شجاعت و ایمان نیروهای اسلام غفلت کرد، خاطرنشان کرد: فتح خرمشهر بدون تردید یکی از نقاط عطف بزرگ هشت سال دفاع مقدس بوده است.

اصلانی با اشاره به اینکه اصل جنگ تحمیلی دارای ریشه‌های محدثه‌ای است که باید به آن توجه شود، ادامه داد: با ظهور انقلاب اسلامی و پیروزی مستضعفان بر مستکبران با شعار «نه شرقی نه غربی»، استکبار جهانی و دو قدرت شرق و غرب که تا آن زمان مقدرات جهان را تعیین می‌کردند، به مقابله با انقلاب اسلامی که الگوی جدیدی از اداره جامعه به دنیا معرفی کرد، برخاستند تا از تبدیل شدن ایران به الگویی برای ملت‌های آزاد دنیا جلوگیری کنند.

وی با اشاره به توطئه‌های بسیار زیاد دشمنان در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی از جمله ترورها و فتنه‌های مختلف، اضافه کرد: ملت شریف ایران در سایه تعلیمات دینی و رهنمودهای داهیانه امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب توانستند در مقابل همه این توطئه‌ها سربلند باشند و دشمنان را از رسیدن به اهداف خبیثانه خود مایوس کنند.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه گنبدکاووس با تاکید بر لزوم انتقال مفاهیم ناب و فرهنگی جنگ به نسل جوان، تصریح کرد: فتح خرمشهر در سوم خرداد یکی از ناب‌ترین ماجراهای جنگ تحمیلی است که باید به طور کامل با تشریح شرایط ویژه آن زمان به جوانان منتقل شود.

اصلانی با بیان اینکه پیام آزادسازی خرمشهر بیداری، هوشیاری و نترسیدن از دشمنان و توطئه‌های مختلف آن است، تاکید کرد: امروز دشمنان ما در تلاش هستند تا در عرصه جنگ نرم به مرزهای اعتقادی جوانان ما حمله کنند بنابراین باید هوشیاری بیشتری را نسبت به تحرکان دشمن داشته باشیم.

گفتنی است در انتهای این مراسم از خانواده سه شهید مدافع حرم گنبدکاووس از سوی امام جمعه، فرماندار، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از بسیجیان این شهرستان تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/فارس

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + سه؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*