تاریخ انتشار: 14-02-1396, 09:17 کد خبر: 878 نسخه چاپی: چاپ
مدیرکل مدیریت بحران گلستان خبر داد

حضور سپاه و ارتش از لحظه نخست در محل حادثه/ اجساد ۲۱ معدن‌کار تاکنون خارج شده است

مدیر کل مدیریت بحران گلستان با بیان اینکه تاکنون ۱۶ جسد از معدن‌کاران جا‌ن‌باخته از معدن خارج شدند، گفت: ۵ جسد معدن‌کار دیگر شناسایی و هم اکنون از معدن خارج شد و منتظر آمبولانس ها برای انتقال اجساد هستیم.

به گزارش طوبی گلستان، صادقعلی مقدم در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار داشت: پیکر 16 نفر از معدن‌کاران جان باخته به سردخانه‎های استان گلستان و به شهرهای گنبدکاووس، آزادشهر و مینودشت منتقل شدند.

وی از شناسایی 5 جسد دیگر از معدن‌کاران خبر داد و افزود: عملیات امداد تا شناسایی آخرین معدن‎کار ادامه خواهد داشت.

مدیر کل مدیریت بحران گلستان افزود: معدن‌کاران در دو منطقه از تونل که مشغول به فعالیت بودند گرفتار شدند و عملیات امداد و نجات با حضور نیروهای انتظامی، سپاه و ارتش، آتشنشانی شهرداری‎ها، اورژانس و هلال احمر ادامه خواهد داشت.

مقدم افزود: دستگاه جدید برای پیشروی نصب می‎شود و قطعا روند امداد ادامه خواهد داشت تا به عمق بیشتری از تونل دسترسی پیدا کنیم.

وی افزود: بخش عمده از کارگران بر اثر نشست گاز منوکسید کربن جان باختند و قابل شناسایی هستند و پزشک قانونی موضوع شناسایی را در کنترل خود دارد.

مدیر کل مدیریت بحران گلستان با بیان اینکه بخش اصلی معدنچیان فوت شده مشکلی برای شناسایی ندارند، افزود: از لحظه نخست نیروی انتظامی ارتش و سپاه در محل حضور داشتند و ما شاهد زحماتشان بی‎شاعبه این عزیزان بودیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع نه + دو ؟ (به عدد)- برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*