تاریخ انتشار: 29-01-1396, 12:39 کد خبر: 805 نسخه چاپی: چاپ
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان:

احداث تالار مرکزی گرگان با محدودیت ها مالی روبه رو است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از محدودیت مالی در پروژه تالار مرکزی گرگان خبرداد.

به گزارش طوبی گلستان؛ حجت الاسلام علی اصغر فضیلت، در گفتگو با خبرنگار مهر، از احداث ۱۷ پروژه عمرانی در حوزه فرهنگ و ارشاد گلستان خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد پروژه ها ۱۲ مورد استانی و پنج پروژه ملی است.

وی با اشاره به اینکه احداث تالار مرکزی گرگان از سال ۸۹ در استان آغاز شده و تا سال ۹۳، ۱۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، تصریح کرد: با توجه به محدودیت های منابع مالی که برای دولت وجود دارد تا پایان سال ۹۵ با ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی مواجه بوده است.

حجت الاسلام فضیلت گفت: تاکید بر تلاش حداکثری برای رفع دغدغه های رهبری و مراجع عظام به عنوان یک سیاست و راهبرد در وزارت خانه مطرح است که این موضوع مورد توجه ما قرار دارد.
وی پرهیز از سیاسی شدن مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر دو اصل اعتدال و وفاق را به عنوان دومین راهبرد اعلام کرد و افزود: ما به دنبال این هستیم که ساختار دستگاهی به لحاظ ساختار فیزیکی جوان، پویا، متحرک و آینده نگر باشد.

حجت الاسلام فضیلت اظهار کرد: اصلاح نیروی انسانی و کیفی سازی کادر با اجرای طرح جامع انگیزشی و توجه به زیر ساخت های فرهنگی و شفاف سازی و تبیین مرزهای مسئولیت متناسب با منابع که در اختیار وزارت ارشاد در مقایسه با سایر دستگاه های فرهنگی وجود دارد از دیگر راهبرد های ما است.

وی تصریح کرد: با توجه به آمارهای به دست آمده سال گذشته از هفت هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبارات فرهنگی کل کشور سهم ارشاد هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که به لحاظ تنوع و تکثر شهر ماموریت های ارشاد بیش از هفت برابر اعتباری است که به آن اختصاص پیدا می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در خصوص عملکرد فعالیت های آموزشی سال ۹۵، گفت: ۴۴ کارگاه آموزشی برای کارکنان و جامعه فرهنگ، هنر و رسانه به مدت ۱۳ هزار و ۴۵۱ نفر ساعت برگزار شد.

وی افزود: در حوزه دیجیتال تعداد ۱۴ مرکز در شهرستان های گنبد، بندر ترکمن، رامیان، سعد آباد فندرسک علی آباد کتول، مینودشت و گرگان تحت پوشش داریم که از این تعداد پنج مرکز تا سال ۹۰  و مابقی دردوره دولت تدبیر و امید تاسیس شد.

۲۳۴ نمایشگاه هنری در گلستان برگزار شد

حجت الاسلام فضیلت اظهارکرد: صدور مجوز و برگزاری ۲۳۴ نمایشگاه هنری در سطح استان از جمله نمایشگاه عکس، نمایشگاه خوشنویسی، نمایشگاه تجسمی، اجرای ۱۲۴ عنوان نمایش با تعداد ۳۲۶ اجرا در سطح استان با انواع گوناگون صحنه ای، خیابانی، تعزیه، کودک و نوجوان و شادمانه از فعالیت های فرهنگی ما محسوب می شوند.

وی صدور ۲۶۸ مجوز اکران فیلم های سینمایی از جمله فعالیت های فرهنگی این اداره کل دانست و تصریح کرد: با همکاری های انجام شده توانستیم چهارمین جشنواره استانی هنرهای تجسمی بسیج هنرمندان را در مینودشت برگزار کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: همایش مختومقلی فراغی با حضور هیئت اعزامی از ترکمنستان، برگزاری دو دوره نمایشگاه سراسری کتاب، حمایت از اعزام دو گروه از شاعران و دو گروه از داستان نویسان به تهران برای شرکت در کارگاه های آموزشی، برگزاری سه همایش در روستاهای مرزی استان با عنوان همراه و همگام با مرزداران و حمایت از خرید ۱۶۶ عنوان کتاب به ارزش یک میلیارد و هفتصد میلیون ریال از جمله فعالیت های فرهنگی به شمار می آید.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*