تاریخ انتشار: 19-12-1395, 08:00 کد خبر: 651 نسخه چاپی: چاپ
صبح دیروز اتفاق افتاد؛

حوزه های علمیه خراسان جنوبی در اعتراض به سخنان استاندار تعطیل شد/استاندار خراسان جنوبی باید عزل شود

حوزه های علمیه خراسان جنوبی در اعتراض به سخنان استاندار خراسان جنوبی تعطیل شده و حوزویان تحصن کردند.

به گزارش طوبی گلستان؛ به نقل از خاورستان، صبح امروز همه حوزه های علمیه خراسان جنوبی در اعتراض به سخنان استاندار خراسان جنوبی تعطیل شد و طلاب و روحانیون خراسان جنوبی در مرکز استان تحصن کردند.

آقای استاندار، اگر التزام به ولی فقیه ندارید؛ خون به دل نماینده ولی فقیه نکنید

امام جمعه فردوس در این تحصن گفت: آقای استاندار از زمانی که گفته اید رقص لطمه ای به اسلام وارد نمی کند کنسرت ها و کویرنوردی های مختلط رو به افزایش است.

حجت الاسلام بابایی ادامه داد: شما مسئول حرکت اجرایی استان هستید و باید فرمانداران و بخشداران از شما الگو بگیرند و به عنوان یک معلم در استان تعالیم اسلامی را گسترش دهید.

وی گفت: شما چرا درباره نیروی انتظامی سخنی که بزرگتر شما قبلا اعلام کرد که نیروی انتظامی کاری به اسلامی شدن ندارد و سپس به نوعی حرفش را پس گرفت و رهبر انقلاب نیز پس از این سخنان فرمودند که مگر می شود نیروی انتظامی با اسلامیت کار نداشته باشد؟ را می زنید.

امام جمعه فردوس عنوان کرد: چرا می گویید که نیروی انتظامی جز با نظم و انظباط و ترافیک نباید کار دیگری داشته باشد؟ چرا حرف های دیگران را که توبه کرده اند تکرار می کنید؟

حجت الاسلام بابایی اضافه کرد: مگر نشاط در برگزاری کنسرت ها، کویرنوردی های مختلط و رقص زن و مرد در روز شهادت حضرت زهرا(س) است؟ شما می خواهید به گونه ای وانمود کنید که روحانیت ،مرجعیت، طلاب و حوزه با نشاط مردم مخالف هستند.

تحصن طلاب به دلیل عذرخواهی نکردن استاندار است/ می خواهیم دولت پرویزی را عزل کند

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم مهاجریان مقدم امام جمعه شهرستان طبس در گفتگو با خبرنگارخاورستان؛ درخصوص تعطیلی حوزه های علمیه این شهرستان اظهارکرد: حوزه های علمیه شهرستان طبس در اعتراض به سخنان توهین آمیز استاندار تعطیل شده و برای ایجاد تجمع و تحصن طلاب به مرکز استان رفته اند.

وی افزود: پس از سخنان شرم آور استاندار در جمع هنرمندان و توهین به اسلام و مسلمین؛ نماینده ولی فقیه در استان، ائمه جمعه، نمایندگان مجلس و سایر نیروهای ارزشی استان و حتی ائمه جمعه و نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی هم نسبت به این سخنان موضع گرفتند.

امام جمعه شهرستان طبس با اشاره به اینکه حرف آقای استاندار این است که مردم باید شاد باشند گفت: اما شادی مردم به رقص و پایکوبی و اختلاط نیست؛ بلکه مردم زمانی شاد هستند که ارزش های اسلامی به درستی در جامعه پیاده شود، چرا که اگر بنا بود مردم با رقص و پایکوبی شاد باشند؛ این مسائل به صورت فوق العاده در رژیم شاه وجود داشت و نیاز نبود که مردم انقلاب کنند و در این مسیر هزینه های گزافی از جمله خون فرزندانشان، بپردازند.

مردم خراسان جنوبی منتظر اقدام فوری دولت نسبت به برکناری استاندار هستند/ تحمل اهانت به مقدسات را نداریم

حجت الاسلام و المسلمین سید امین حسینی امام جمعه موقت درمیان در تحصن ائمه جمعه، طلاب و روحانیون در مدرسه علمیه معصومیه بیرجند اظهار کرد: باگذشت چند هفته از سخنان  گستاخانه استاندار خراسان جنوبی و توهین ایشان به اعتقادات دینی مردم از رئیس جمهور محترم انتظار می رفت همان طور که از لغو سخنرانی یک نماینده مجلس در مشهد اظهار شرمندگی کردند از توهین نماینده دولت در استان هم عذرخواهی می کردند ولی دولت و وزیر کشور نه تنها عذرخواهی نکردند بلکه کوچکترین واکنشی هم نسبت به این هتاکی نشان ندادند .لذا علماء و روحانیون استان در یک حرکت انقلابی تصمیم به تحصن گرفتند تا به دولتمردان یاد آور شوند طبق سوگندی که در پیشگاه قرآن و قانون اساسی خورده اند باید پاسدار اعتقادات مردم باشند واز ایجاد فضای دو قطبی در کشور که متاسفانه از سوی  برخی از   مسولان دولتی دامن زده می شود پرهیز کنند.

وی افزود: مردم و روحانیت خراسان جنوبی منتظر اقدام فوری دولت نسبت به برکناری استاندار به خاطر جریحه دار کردن عواطف مذهبی خود هستند و از نمایندگان ولایت مدار استان درخواست می کنند در صورت تعلل دولت در این امر نسبت به استیضاح وزیر کشور در مجلس اقدام نمایند.

تا برکناری استاندار حوزه علمیه بر سر موضع خود خواهد بود/ رقاصی کویرنوردان در سرایان ناشی از چراغ سبز نشان دادن مسئولان است

محمد شمس الدین زاده امام جمعه بشرویه در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: استاندار اخیرا مطلبی را مطرح کردند که در آن هیچ تخصصی نداشته و با بیان اینکه رقص زن و مرد لطمه ای به اسلام وارد نمی کند به مردم خراسان جنوبی و شمالی توهین کردند.

وی با اشاره به اینکه استاندار گفته است که در ایام انتخابات یادواره شهدا کمتر برگزار شود، بیان کرد: اینگونه کارها هنجار شکن و وحدت شکن است که علمای استان و نماینده ولی فقیه اعتراض خود را نسبت به آن اعلام کردند.

امام جمعه بشرویه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نمایندگان استان در مجلس نیز سخنان استادار را محکوم کردند اما تاکنون اقدامی از سوی وزیر کشور انجام نشده است.

استاندار شخصیتش را نشان داده و گله ای از او نداریم؛ گله ما از وزیر کشور است/ رحمانی فضلی نوار صحبت هایش در معارفه پرویزی را گوش دهد

عباسعلی خزائی امام جمعه نهبندان که در تحصن طلاب علیه سخنان استاندار حضور دارد، در گفتگو باخبرنگار خاورستان؛ اظهارکرد: این تحصن درپی سخنان نامطلوب استاندار در زمینه هایی که حوزه اختصاصی وی نبوده و در زمینه احکام اسلامی که رقص زن و مرد را بلا اشکال دانستند؛ تشکیل شده است.

وی افزود: سخنان استاندار در مورد رقص و عدم لطمه آن به اسلام؛ در حالی انجام شد که فتوای مراجع تقلید در این خصوص مشخص است و چه رقص زن برای زن و مرد برای مرد حرام است و وقتی به صورت مختلط باشد حرمت مضاعف پیدا می کند.

امام جمعه نهبندان گفت: بیان این سخنان سخیف؛ در یک استان ولایتمدار و آن هم از زبان یک فردی که استاندار است و در شورای فرهنگ عمومی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر بالاترین منصب را دارد و در بسیاری از این جوامع جزء خواص است، بسیار نامطلوب است و علما هم بر اساس وظیفه خود دلسوزانه در این خصوص تذکر دادند.

خزائی تصریح کرد: جا داشت مثل هزاران مورد که سخنی ناخودآگاه گفته می شود و افراد حرف خود را پس می گیرند؛ استاندار هم حرف خود را پس می گرفت.

 استاندار خراسان جنوبی باید عزل شود/ تعطیلی حوزه های علمیه تا برکناری پرویزی ادامه دارد

مدیر مدرسه علمیه امام محمد باقر(ع) خضری گفت: مهم‌ترین خواسته ما از وزیر کشور و رئیس جمهور برکناری استاندار خراسان جنوبی است.

حجت‌الاسلام و المسلمین ناصر احترامی امروز در حاشیه تجمع طلاب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، اظهار داشت: مهم‌ترین خواسته ما از وزیر کشور و رئیس جمهور برکناری استاندار خراسان جنوبی است.

وی بیان داشت: درخواست تمامی اساتید حوزه‌های علمیه با توجه به سخنان هنجارشکنانه برکناری وی است چرا که ماندن استاندار به ضرر مردم استان است.

مدیر مدرسه علمیه امام محمد باقر(ع) خضری با اشاره به اینکه اگر استاندار خراسان جنوبی عزل شود برای این امت حزب الله بهتر است، توضیح داد: زمانی که ائمه جمعه و مردم دیدگاه‌شان در جابجایی شخص استاندار است باید این مهم محقق شود.

امام جمعه قهستان: مسائل اسلام و کشور شوخی بردار نیست/ برخی از سخنان استاندار، سخنان دشمن است

حجت الاسلام و المسلمین مصیب خزاعی در تحصن ائمه جمعه، طلاب و روحانیون در مدرسه علمیه معصومیه بیرجند اظهار کرد: سخنان غیر مسئولانه و بدور از شأن استاندار غیر بومی هر انسان منصفی را واقعا ناراحت می کند، از آنجایی که استان خراسان جنوبی استانی فرهنگی علمی و ولایی می باشد و در صحنه های انقلاب و هشت سال دفاع مقدس خوش درخشیده و همیشه در انتخابات هم حضور حداکثری داشته اما به دلیل دور بودن از پایتخت و هم مرزبودن با افغانستان که ثبات درستی ندارد و از طرفی مردمی نجیب و قانع علیرغم اختلاف زبانی و مذهبی در گوشه و کنار این استان در مساله وحدت هم که ازضروریات دین و نظام می باشد باز هم درخشیده است و الگو برای سایر مناطق بوده است.

وی افزود: مساله خشکسالی ها و بی توجهی برخی مسئولان غیر بومی به مسایل اقتصادی این استان از نجابت این مردم نکاسته است و مردمی شاکر و حاضر در صحنه هستند و ناگفته نماند که در مرکز استان پادگان های آموزشی از نیروهای مسلح و مقتدر ما اعم از ارتش سلحشور و سپاه مقتدر و نیروی انتطامی شجاع ما هم وجود دارد که کمک خوبی به اقتصاد و امنیت کشور می کنند.

سکوت معنادار دولتمردان نسبت به سخنان استاندار خراسان جنوبی/ رقص مختلط درروز شهادت حضرت زهرا (س) بزرگترین ظلم بود

احمد نجمی پور امام جمعه سرایان در گفتگو با خبرنگار خاورستان اظهار کرد: با توجه به هنجارشکنی اخیری که در صحبت های استاندار و منطقه سه قلعه سرایان انجام شد علما و مردم متدین سرایان بیانیه ای صادر کردند.

وی افزود: باید تاسف خورد که در روز شهادت حضرت فاطمه(س) که همه اشک می ریزند بزرگ ترین ظلم در حق حضرت زهرا (س)، شهدا، ولایت و متدینین خراسان جنوبی انجام شد.

امام جمعه سرایان با بیان اینکه کسی با کویرنوردی مخالف نیست، خاطرنشان کرد: در روزی که متعلق به حضرت زهرا بود به ارزش های این نظام و انقلاب دهن کجی شد و باید به همه تسلیت گفت.

نجمی پور با اشاره به اینکه آن افراد از خودشان فیلم گرفتند و در فضای مجازی پخش کردند، گفت: نباید گذاشت که چنین اتفاقات و بی حرمتی هایی رخ دهد و باید همه ی متدینین نسبت به این موضوعات توجه داشته باشند.

عزل استاندار خواسته ما از وزیر کشور است/ تا رسیدن به این نتیجه حوزه علمیه تعطیل است

حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قاسمی‌پور مدیر مدرسه علمیه داوری سربیشه در حاشیه تجمع طلاب در گفتگو با خبرنگار خاورستان اظهار کرد: مهم‌ترین خواسته ما از وزیر کشور و رئیس جمهور عزل استاندار خراسان جنوبی  است که باید محقق شود.

وی با اشاره به تعطیلی حوزه‌های علمیه در سربیشه گفت: تا زمانی که به نتیجه مطلوب نرسیم کلاس‌های درس در این شهرستان برگزار نمی‌شود.

گفتنی است تحصنات طلاب به سخنان استاندار تا برکناری استانداری خراسان جنوبی ادامه دارد و حوزویان از مواضع انقلابی خود کوتاه نمی آیند.

انتهای پیام/ 

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع نه + دو ؟ (به عدد)- برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*