تاریخ انتشار: 13-12-1395, 16:07 کد خبر: 613 نسخه چاپی: چاپ
ساعاتی پیش رخ داد

آخرین جزییات از انفجار مهیب در نیروگاه برق علی‌آبادکتول/ نقص فنی در سیستم فشارشکن گاز علت انفجار

صدای مهیب انفجار شهر علی‌آبادکتول را لرزاند و اهالی این شهر لهیب آتش را دیدند که در مقیاس بالا این نیروگاه را در بر گرفته است.

به گزارش طوبی گلستان؛ برق در برخی از نقاط استان به ویژه گرگان دوبار قطع شد و هر بار پس از 45 دقیقه دوباره برقرار شد، اتفاقی که طی این سال‌ها کمتر روی داده بود.

با شنیدن صدای انفجار  و با هماهنگی رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان علی‌آبادکتول،نیروهای جمعیت هلال احمر و آتش‌‌نشانی شهرستان راهی این نیروگاه شدند تا بتوانند ضمن ارزیابی حادثه در مهار حریق موثر باشند.

همچنین علاوه بر نیروهای یاد شده، نیروهای امدادی، عملیاتی، انتظامی و امنیتی در محل وقوع حادثه حاضر شدند تا عوامل این حادثه را به طور دقیق بررسی و کنند.

در بررسی‌های اولیه مشخص شد نقص فنی در سیستم فشارشکن گاز موجب انفجار شده و هیچ‌گونه تعمدی در این کار نبوده است.

رئیس پلیس استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار ما در پاسخ به این سوال که آیا این حادثه خرابکاری یا تروریستی بوده است گفت: خیر، چنین چیزی صحت ندارد و به شدت تکذیب می شود.

علی‌اکبر جاویدان اضافه کرد: نیروهای امنیتی و انتظامی در محل به اتفاق کارشناسان مربوطه در حال بررسی بیشتر هستند.

همچنین معاون فرماندار علی‌آبادکتول هم گفت: بر اساس گزارش دریافتی، در این انفجار تاکنون هفت نفر زخمی و برای مداوا با بیمارستان منتقل شدند.

محمدجواد زنگانه در گفت‌وگو با خبرنگار ما تصریح کرد: خوشبختانه به همت نیروهای آتش‌نشان خود نیروگاه و شهر علی‌آبادکتول آتش مهار شد و اکنون شرایط عادی است.

همچنین جانشین مدیر کل مدیریت بحران گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: این انفجار پس از سرویس کاری خط تغذیه گاز در همان محل سرویس شده روی داد.

*مجروح شدن 7 نفر در حادثه انفجار نیروگاه برق گلستان

حمیدرضا منتظری اضافه کرد: خوشبختانه حریق مهار شده، اما با این حال تلاش برای بررسی خسارات و ترمیم خسارات در دست بررسی است.

وی خاطرنشان کرد: این حادثه پس از سرویس‌کاری روی داد و با کمک آتش‌نشانی سه شهر گرگان، علی‌آبادکتول و فاضل‌آباد مهار شد.

به گفته وی، هفت نفر در این حادثه مجروح شدند که پنج نفر بستری و دو نفر به شکل سرپایی مداوا شدند.

پیش از ظهر امروز جمعه، بزرگ‌ترین نیروگاه برق گلستان در شهرستان علی‌آبادکتول با ظرفیت تولید یک‌هزار مگاواتی برق دچار انفجار شد و خوشبختانه حریق ناشی ازاین  انفجار بدون تلفات انسانی مهار شد./فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع پنج + پنج ؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*