تاریخ انتشار: 6-11-1395, 13:52 کد خبر: 405 نسخه چاپی: چاپ
معرفی کتاب، زندگی، سیره و معجزات پیامبر اکرم(ص)

"حیاتُ النبی(ص)"/ روز شمار تاریخ زندگی پیامبر اسلام(ص)

در این نوشتار، خلاصه ای جامع از وقایع مهم زندگی 63 ساله پیامبر اسلام(ص) به ترتیب زمان وقوع آن و بخشی از سیره رفتاری و گفتاری آن حضرت، با استفاده از منابع اسلامی آورده شده است.

به گزارش طوبی گلستان؛ هر چند با نوشتن چند صفحه و استخدام چند واژه نمیتوان ابعاد زندگی شخصیت بزرگ و بی نظیر عالم، حضرت محمد(ص) را ترسیم کرد؛ زیرا این کلمات، بسیار حقیر تر و ناتوان تر از آن است که بتواند معانی بلند شخصیت معنوی و کرامات عظیم اخلاقی آن بزرگوار را در خود بگنجاند و به تصویر بکشد.

کسی که سجایای اخلاقی او در قرآن به عظمت و بزرگی یاد شده است{انَّکَ العَی خُلُقٍ عَظیم} چگونه میتوان آنها را شمارش کرد و به صفحه آورد.

کتاب فضل تو را آب بحر، کافی نیست              که تر کنم سر انگشت و صفحه بشمارم

بزرگ مردی که افتخار انسانیت و فخر همه عالم است و هیچ کس در صفات و مناقب و کمالات الهی و انسانی به رتبه او نرسیده و نخواهد رسید، ولکن میتوان گوشه هایی از زوایای زندگی سراسر نور و هدایت آثار وجودی آن بزرگوار را به کمک آیات و روایات فهمید و به بنان و بیان آورد.آری:

آب دریا را نتوان کشید                                 لیک به قدر تشنگی باید چشید

بی شک شناخت آن حضرت، شناخت انسان کامل و آشنا شدن با صفات جلال و جمال الهی و نزدیک شدن با قرآن است، هر اندازه به آن حضرت نزدیک شویم به قرآن و انسان کامل نزدیک شدیم. شناخت چنین شخصیتی برای همه به خصوص نسل جوان بسیار مهم و ضروری است.

در این نوشتار، خلاصه ای جامع از وقایع مهم زندگی 63 ساله پیامبر اسلام(ص) به ترتیب زمان وقوع آن و بخشی از سیره رفتاری و گفتاری آن حضرت، با استفاده از منابع اسلامی آورده شده، تا مطالعه و شناخت تاریخ زندگی آن حضرت که شناخت تاریخ اسلام است بهتر و آسان تر صورت گیرد.هرچند معترفم که هیچ بیان و بنای قادر به توصیف فضایل و احصای مناقب دردانه عالم نیست.از این رو، غذر تقسیر به پیشگاه مقدسش آورده و این تحفه ناچیز را تقدیم می دارم، بدان امید که قبول افتد.

"حیاتُ النبی(ص)"/ روز شمار تاریخ زندگی پیامبر اسلام(ص)

ویژه گی های این کتاب:

1.در عین جامع بودن مطالب، جنبه اختصار آن نیز رعایت شده است.

2.رعایت ترتیب وقایع مهم زندگی پیامبر(ص) بر اساس زمان وقوع آن.

3.استفاده از منابع و مدارک مهم و اصیل اسلامی، اعم از شیعه و سنی، به طوری که تمامی مطالب این کتاب، مستند و با منابع متعدد همراه می باشد.

4.شرح و توضیح برخی نام ها ، مکانها و شخصیت ها و اعراب گذاری آیات و روایات و برخی الفاظ.

5.بیان برخی از معجزات مهم پیامبر اسلام.

6.بیان مختصری از سیره رفتاری و گفتاری رسول اکرم(ص) در چهل حدیث کوتاه.

در پایان از همه عزیزانی که با حمایت مادی و معنوی خود ما را در چاپ این اثر یاری نموده اند تقدیر و تشکر می نمایم و همه نقد ها و پیشنهاد های اهل نظر را قدر نهاده و بر دیده منت می نهم.

"حیاتُ النبی(ص)"/ روز شمار تاریخ زندگی پیامبر اسلام(ص)

 «الهی ! به حق خودت حضورم ده و از جمال و آفتاب آفرینت نورم ده».

نویسنده: محمد رضا نوائی

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع نه + دو ؟ (به عدد)- برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*