تاریخ انتشار: 30-10-1395, 07:52 کد خبر: 371 نسخه چاپی: چاپ
رئیس کمیته تقریب مذاهب ستاد بزرگداشت دهه فجر گلستان:

کنگره شعر اهل بیت(ع) شمال کشور در گرگان برگزار می شود/ توجه به تقریب مذاهب اسلامی در برنامه های دهه فجر گلستان

رئیس کمیته تقریب مذاهب ستاد بزرگداشت دهه فجر گلستان ضمن اعلام برنامه های مختلف این کمیته در ایام الله دهه فجر، از برگزاری کنگره شعر اهل بیت(ع) شمال کشور در هجدهم بهمن ماه خبر داد.

به گزارش طوبی گلستان به نقل از پاسرو؛ حجت الاسلام علی خیرخواه، رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور و  مسئول کمیته تقریب مذاهب ستاد بزرگداشت ایام الله دهه فجر گلستان، عصر امروز، در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: یکی از کارهای نیکی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی دنبال شد بازگویی ثمرات و معرفی این انقلاب شکوهمند در سطوح ملی و فراملی است.

وی با بیان اینکه ما همگی موظف هستیم که این انقلاب و دستاوردهای بی بدیل آن را به نسل های مختلف معرفی کنیم، متذکر شد: پیروزی انقلاب حاصل وحدت کلمه و ایفای نقش تمامی اقشار مختلف مردم تحت لوای فرمایشات ولی فقیه بود که همین انسجام منجر به صدور و تثبیت آن تا کنون شده است.

وحدت رویه دستگاه های فرهنگی به صدور انقلاب اسلامی کمک می کند

حجت الاسلام خیرخواه با تأکید بر وحدت کلمه و تبعیت از منویات مقام معظم رهبری و توجه به آرمان امام و شهدا، خاطرنشان کرد: یکی از کارهای خوبی که اتفاق افتاده و باید قدر آن را دانست همسویی و وحدت رویه بین دستگاه ها و نهادهای فرهنگی به خصوص در استان گلستان است که می تواند صدور انقلاب را پررنگ تر کند.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، ایام الله دهه فجر را فرصت مغتنمی برای معرفی هر چه بهتر دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: یکی از کمیته های برزگداشت ایام الله دهه فجر کمیته تقریب مذاهب اسلامی است که مسئولیت آن به دفتر نمایندگی ولی فقیه در مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور واگذار شده است که استان های گلستان، مازندران، گیلان و بخش هایی از اردبیل را در شامل می شود.

وی تصریح کرد: کمیته تقریب مذاهب اسلامی چندین هدف را در بزرگداشت دهه فجر دنبال می کند، یکی از اهداف این کمیته برگزاری جشن های این دهه با مشارکت همه اقشار به احسن وجه است تا آحاد ملت را در این جشن باشکوه سهیم کند.

توجه به تقریب مذاهب اسلامی در برنامه های دهه فجر گلستان

خیرخواه هدف بعدی را بیعت مجدد مردم با آرمان های امام، مقام معظم رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی خواند و گفت: زمینه سازی تفکر تقریبی و تقویت وحدت بین مذاهب اسلامی که برگرفته از آموزه های دین مبین اسلام است از جمله اهداف ما در طراحی برنامه های دهه فجر بوده است.

مسئول کمیته تقریب مذاهب ستاد بزرگداشت ایام الله دهه فجر گلستان، بیان دستاوردهای نظام را در گروی وحدت ملی و وحدت مذهبی خواند و ابراز کرد: امروز با نسل های سوم و چهارم انقلاب مواجه هستیم که مرفی دستاوردهای بی نظیر انقلاب اسلامی به آنها و تقویت وحدت رویه در میان آنها از ضروریاتی است که نباید از آن غافل شد.

جشن انقلاب در تمام مناطق استان گلستان برگزار می شود

وی در ادامه به اعلام برنامه ها پرداخت و از برگزاری جشن انقلاب در تمامی مناطق استان خبر داد.

برگزاری محفل قرآنی یاوران فجر در اداره زندان گنبدکاووس

حجت الاسلام خیرخواه افزود: در دوازدهم بهمن ماه محفل قرآنی یاوران فجر طبق تفاهمنامه مشترک با سازمان اداره زندان ها و با حضور همه اقشار در اداره زندان شهرستان گنبدکاووس برگزار می شود که جهت کاهش آسیب های اجتماعی ضمن معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی طراحی و تدوین شده است.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور خاطرنشان کرد: در سیزدهم بهمن ماه همایش "منزلت زن در تحکیم بنیان خانواده"  بر اساس نگاه امام راحل در سالن ارشاد شهرستان کلاله برنامه ریزی شده است.

برگزاری یادواره شهدای فداییان اسلام در مصلی وحدت گرگان

وی برنامه شاخص چهاردهم بهمن ماه را برگزاری همایش قرآنی و یادواره شهدای فداییان اسلام در مصلی وحدت گرگان اعلام کرد.

خیرخواه از توجه به شهرستان های مختلف غرب و شرق استان در برگزاری برنامه های دهه فجر سخن به میان آورد و از اجرای همایش طلوع فجر در شهرستان "مراوه تپه" در تاریخ شانزدهم بهمن ماه خبر داد.

کنگره شعر اهل بیت(ع) شمال کشور در گرگان برگزار می شود

مسئول کمیته تقریب مذاهبِ ستاد بزرگداشت ایام الله دهه فجر گلستان همچنین اعلام کرد: در هجدهم بهمن، کنگره منطقه ای شعر اهل بیت(ع) با شرکت شعرای اهل سنت و شیعه استان های گلستان، مازندران، گیلان و خراسان شمالی در سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار می شود که تا کنون 250 اثر به دبیرخانه آن ارسال شده و تا یکم بهمن نیز ارسال اثر به آن امکان پذیر است.

وی با تأکید مجدد بر نقش زن در انقلاب اسلامی و نگاه اسلام و انقلاب به این قشر اثرگذار، خاطرنشان کرد: همایش سبک زندگی اسلامی با نگاه ویژه به بانوان در بندرترکمن نیز از دیگر برنامه هایی است که در نوزدهم بهمن ماه برگزار می شود.

راهپیمایی 22 بهمن نمایش اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی است

حجت الاسلام خیرخواه، تجلیل از چهره های درخشان و موثر در انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف و شرکت همگانی و اثرگذار در راهپیمایی 22 بهمن را از دیگر برنامه های پیش بینی شده در ایام الله دهه فجر برشمرد.

مسئول کمیته تقریب مذاهب ستاد بزرگداشت ایام الله دهه فجر گلستان گفت: حضور در 22 بهمن وظیفه دینی و ملی برای تمامی اقشار جامعه جهت نمایش قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی و حمایت از مقام معظم رهبری است که مشت محکمی بر دهان دشمنان توطئه افکن و تفرقه افکن خواهد زد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع نه + دو ؟ (به عدد)- برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*