تاریخ انتشار: 29-10-1395, 08:25 کد خبر: 364 نسخه چاپی: چاپ
"معرفی کتاب"جریان شناسی مخالفت ها با نظام؛

"بازگشت از نیمه راه" مروری بر اسناد، اسرار و ناگفته های جاماندگان قافله انقلاب(چاپ بیست و سوم)

این اثر با استفاده از بیش از یک هزار مرجع و استناد مستند تاریخی و طی دو سال تلاش نگارنده برای ثبت، و تدوین بخشی از تاریخ معاصر ایران خلق شده است.

به گزارش طوبی گلستان؛ تاریخ ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، مدعیانی به خود دیده است که تمام حیثیت و آبروی خود را وامدار امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی اند، ولی هر یک به دلیلی از آرمان انقلاب برگشته اند.

واکاوی حیات سیاسی این شخصیت ها به تمام مخاطبانی که شاید این مدعیان را به هویت انقلاب و نظام اسلامی گره میزنند، یادآور خواهد شد که آنچه همیشه و از همه جا ارزش حمایت و ایستادگی دارد راه و مسیری است که انقلاب اسلامی نشان می دهد نه راهی با سر انگشت انقلابی ها "راه " می شود.

شناختن مخالفان و جنس مخالفت های آنها با رهبری انقلاب اسلامی و طبع آن با نظام جمهوری اسلامی ایران یکی از اساسی ترین عناصر شکل دهنده نگرش ها و دیدگاه های متفاوت در تحلیل و جریان شناسی تاریخ معاصر بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.

"بازگشت از نیمه راه" مروری بر اسناد، اسرار و ناگفته های جاماندگان قافله انقلاب(چاپ بیست و سوم)

 ناتوانی در درک صحیح شرایط زمانی و مکانی نیز عامل بسیار مهمی در انحطاط برخی یاران و مدعیان راسخ خط امام (ره) به شما ر می آید. هوشمندی دشمنان در پهن کردن تور انحراف برای یاران خاص، از یکی دیگر از عوامل مهم شکست انقلابی ها بوده است که هیچ گاه نباید از آن غقفلت کرد.

انقلاب اسلامی در حال پیمودن مسیر پرفراز و نشیب خود به سمت تعالی انسان زمینی بوده، هست و خواهد بود، هرچند برخی خواص انقلابی (تو زرد) از آب در آیند و با ادعای حق گرایی از مسیر انقلاب فاصله بگیرند. اینکه تعدای در این راه ریزش کنند خدشه بر چهره ی انقلاب اسلامی وارد نمی کند و چه بسا نشان طهارت باطن آن انقلاب باشد، که هر کس از اصولش فاصله بگیرد و بر سبیل نصیحت و مدارا به راه راستین بر نگردد از گردونه انقلاب خارج می شود.

در نگارش این اثر تلاش شده است از بسیاری نقل قول ها و اسناد مشکوکی که سبب وارد آمدن خدشه بی اساس به چهره و شخصیت افراد می شود پرهیز شود.

"بازگشت از نیمه راه" مروری بر اسناد، اسرار و ناگفته های جاماندگان قافله انقلاب(چاپ بیست و سوم)

 این اثر نگاه اجمالی و گذرا به زندگی در راه ماندن انقلاب اسلامی ایران است.بیان این سیر تاریخی از زندگی افراد یاد شده ، غرض ورزی و تسویه حساب شخصی، سیاسی، حزبی و عقیدتی با انقلابی های پشیمان نبوده و نیست، بلکه نگاشتن چنین اثری فقط و فقط دستمایه ای برای عبرت گیری و عبرت دهی در تاریخ انقلاب بوده است.

کتاب پیش رو علاوه بر شخصیت نگاری 32 تن از بازماندگان راه انقلاب، بیان تاریخ یک انقلاب بعد از وقوع و جریان شناسی سه دهه از تاریخ ایران اسلامی است که تا کنون با چنین رویکردی نگاشته نشده است.

این اثر با استفاده از بیش از یک هزار مرجع و استناد مستند تاریخی و طی دو سال تلاش نگارنده برای ثبت، و تدوین بخشی از تاریخ معاصر ایران خلق شده است. رجوع به اسناد دسته اول و اطمینان بخش در نگارش این اثر مورد توجه نگارنده بوده و اسناد اینترنتی و اخبار خبرگزاری ها با وسواس و دقت ملاحضه شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع شش + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*