تاریخ انتشار: 28-10-1395, 08:03 کد خبر: 354 نسخه چاپی: چاپ
امام جمعه گنبدکاووس:

ترویج فرهنگ نماز سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود/شهید نواب وجودشان را فدای اسلام می دانستند

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس گفت: نماز واقعی آثار و برکاتی در جامعه دارد و ترویج فرهنگ اقامه نماز سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

به گزارش طوبی گلستان به نقل از تسنیم؛ حجت الاسلام والمسلمین محمود ترابی شب گذشته در جلسه ستاد نمازجمعه درباره اهمیت نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی به تعبیر قرآن منکرات است و نماز در مقابل منکرات قرار گرفته و نهی از منکر می‌شود.

وی افزود: نماز واقعی آثار و برکاتی در جامعه داشته و سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: در حال حاضر آسیب‌های اجتماعی در همه اقشار جامعه اعم از مسئولان مذهبی و مقامات مهم کشوری، استانی و شهرستانی وجود دارد و به جرات می‌توان گفت در همه خانواده‌ها به نوعی این آسیب است.

ترابی افزود: بهترین راهکار و اقدامی که می‌توان همه خانواده‌ها را از این آسیب نجات داد این است که برای نماز اهمیت قائل شده و شکوه جماعت و ذکر خدا در نمازهای جماعت و جمعه دیده شود.

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: اگر هر یک از ما خادم واقعی باشیم و برای نماز حساس و دلسوز شویم و نزدیکان را به نماز تشویق و همراه کنیم بسیاری از آسیب‌ها و مشکلات کاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به سخنان امام راحل اظهار کرد: مگر امام راحل نفرمودند "انسان محتاج نماز است و در عرصه خطر محتاج‌تر" و با این همه آسیب و مشکل مگر در عرصه خطر نیستیم، پس به نماز پناه ببریم و زمینه خواندن نماز دیگران را فراهم کنیم.

ترابی با توجه به سالروز شهادت نواب صفوی گفت: وی در سال 1303 به دنیا آمد و در سال 1334 به شهادت رسید و در این 31 سال چنان در مسیر و هدف خود مصمم و جدی بود که اثرگذاری آن تاکنون ادامه دارد.

وی تصریح کرد: امام راحل درباره می‌گوید "بی‌شک نخستین فردی که آتش و گرمای مبارزه را در وجود من شعله‌ور کرد شهید نواب صفوی بود".

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس افزود: عظمت و بزرگی نواب صفوی بدین صورت بود که خود و یارانش واقعا وجودشان را برای فدائیان اسلام می‌دانستند و همین امر سبب شد این همه قدرت بیافریند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + سه؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*