تاریخ انتشار: 24-02-1401, 09:07 کد خبر: 2772 نسخه چاپی: چاپ
به مناسبت روز ایمنی و حمل و نقل؛

دانش آموزان روستای محمد آباد با قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا شدند / عکس

به مناسبت روز ایمنی و حمل و نقل دانش آموزان روستای محمد آباد گرگان با قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا شدند.

به گزارش طوبی گلستان؛ به مناسبت روز ایمنی و حمل و نقل دانش آموزان روستای محمد آباد گرگان با قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا شدند.

مهدی میقانی در این مراسم اظهارداشت: رانندگی و جابه جایی جزو لاینفک زندگی روزمره است که باید به مباحث ایمنی در تمام شقوق آن از جمله در بخش حمل و نقل جاده ای توجه ویژه شود.

وی با بیان اینکه از سال ۱۴۰۰ بعنوان دهه اقدام برای ایمنی راهها بویژه مراقبت از کودکان نامگذاری شده است، افزود: عبورهای طولی و عرضی مکرر دانش آموزان از جاده ها بویژه در مدارس حاشیه راهها نیاز به آموزش ها و انجام اقدامات فرهنگی و فیزیکی متعدد وپیشگیری از آسیب دیدگی دانش آموزان دارد.

به گفته میقانی، این اداره کل به جهت وظایف ذاتی سازمانی، اقدامات فرهنگی و فیزیکی را برای پیشگیری از حوادث جاده ای دانش آموزان  مدارس حاشیه راهها با همکاری نهادها و سازمان های متولی از جمله آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان در دستور کار قرار داده است.

وی یادآورشد: برای دستیابی به ایمنی مورد نظر و کاهش تلفات جاده ای باید تمام کسانی که صاحب نقش هستند، دست به دست هم داده و پای کار باشند تا محصول این جابه جایی ها تلفات نباشد.

استقرار گشت های ترابری در سطح محورهای استان و اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه با ارسال پیامک به رانندگان ناوگان عمومی، تهیه و پخش کلیپ ها و تیزرهای آموزشی و نصب بنر و همچنین برگزاری جلسات کمیسیون ایمنی از برنامه های دیگری است که بمناسبت این روز انجام شد

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + سه؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*