تاریخ انتشار: 24-12-1397, 12:26 کد خبر: 2617 نسخه چاپی: چاپ

چند خطی به بهانه روز شهید از نگاه پدر و مادری نوچمنی که جوان ۲۰ ساله خود را تقدیم امنیت کشور کردند

۲۲ اسفند هر سال را بنام روز “#شهید” میشناسیم، معمولا در این روز مثل سایر مناسبت ها سنت حسنه، پیام تبریک و دیدار با خانواده معزز شهدا اتفاق می افتد.

به گزارش طوبی گلستان، ۲۲ اسفند هر سال را بنام روز “#شهید” میشناسیم، معمولا در این روز مثل سایر مناسبت ها سنت حسنه، پیام تبریک و دیدار با خانواده معزز شهدا اتفاق می افتد.

امسال هم این روز  به پایان رسید و پدر، مادر، همسران و فرزندان شهدا با خاطراتشان تنها ماندند و اکنون نمی دانیم درچه اندیشه ای هستند و اوقات خود را چگونه سپری می کنند. اما این را می دانیم مادر داغدیده با دیدن عکس پاره جگرش خاطرات کوچکی او را مرور می کند و می سوزد.

دوست دارم از حال و هوای پدر و مادری برایتان بگویم که  جوانی #بیست_ساله را نه در زمان جنگ تحمیلی، بلکه ۱۲ سال پیش از دست دادند.جوانی متدین، شجاع و نترس، حامی پدر در امورات کشاورزی.
آری اسم او زیدالله است، شهید والامقام زیدالله مجاوری که پس از گرفتن مدرک دیپلم، عزم خود را برای خدمت به میهن ودفاع از مرز و بوم وامنیت پایدار در مرزهای ایران عزیز  جزم کرد.

او درتاریخ ۱۸ اردیبهشت ۸۶ عازم خدمت مقدس سربازی به لشگر ۸۱زرهی ارتش جمهوری اسلامی ایران واقع در #سر_پل_ذهاب (کرمانشاه) شد، تقریبا شش ماهی مشغول خدمت بود که در سحرگاه اولین روز از آبان سال ۸۶ در برجک نگهبانی از پشت مورد #اصابت_گلوله قرار گرفت و در لحظه جان خود را از دست داد.

آن لحظه ای که تیر به قلب زیدالله  اصابت کرد را #فقط_تجسم_کنیم و لحظه ای بیندیشیم و ببینیم چه حالی به پدر و مادر زیدالله دست داد؟

و آن لحظه ای را که جنازه زیدالله، جوان ناکام و ۲۰ ساله ، که تحویل پدر و مادرش و بر دستان مردم از این سو به آن سو می رفت را تصور کنیم؛ چه اتفاقی می افتد؟

و لحظه ای خودمان را جای پدر و مادرش بگذاریم و تصور کنیم، پسرناکام و پاره تن انسان چگونه پرپرشد و از دنیا رفت.

از همه اینها که بگذریم داغ این که چرا نام #زیدالله_مجاوری در #لیست #شهدا #قرار_نگرفت، پدر و مادرش را بیشتر متاثر و ناراحت  می کند درحالی که او به هنگام نگهبانی و از پشت مورد حمله قرار گرفت.

همه ما می دانیم که زیدالله برای #رضای_خدا عازم خدمت سربازی شد و چه نام او در لیست شهدا قرار بگیرد و چه قرار نگیرد، طبق دستورات دینی،ذنزد خداوند متعال و نزد مسلمین #شهید_محسوب_میشود، چرا که تعریف مقام شهید در اسلام مگر غیر این است که شهید؛ به کسی گفته می‌شود که جان خود را در راه خدای مسلمانان فدا کند؟

امیدواریم که این چند خط به رویت آن مسئولی برسد که می تواند برای تسکین دل تپنده مادر و پدر زیدالله گامی بردارد و در این دنیا هم نام مبارک ونورانی شهید در کنار نام عزیزش بدرخشد و این عنوان نورانی باعث هدایت مومنین شود.انشالله.

به قلم: حجت الاسلام والمسلمین محمد ساوری

image

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*