تاریخ انتشار: 8-11-1397, 10:39 کد خبر: 2595 نسخه چاپی: چاپ
مدیر حوزه علمیه گلستان در نشست چله انقلاب:

ایجاد رشته های تخصصی در حوزه های علمیه/ خدمات علمی حوزه قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست

رییس کارگروه حوزه و روحانیت گفت: ایجاد رشته های تخصصی و اهتمام به فقه تخصصی از جمله برنامه هایی بود که در حوزه صورت گرفت و تاکنون ۲۰ رشته تخصصی فقه برای تربیت متخصصان صورت گرفت.

به گزارش طوبی گلستان، حجت الاسلام ملکی رییس کارگروه حوزه و روحانیت در نشست ستاد خبری چله انقلاب اسلامی اظهار کرد: خدمات علمی که در حوزه بعد از انقلاب انجام شد قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست.

رییس کارگروه حوزه و روحانیت گفت: در مراکز صنعتی بیش از ۲۰۰ گرایش علمی در حال اجراست.

وی افزود: حوزه در بخش خدمات علمی با نظام تعادل خوبی دارند و بسیاری از مراکز مانند تحقیقات مجلس خبرگان ،مجلس و سایر نهادها تعامل داریم.

حجت الاسلام ملکی ادامه داد: ایجاد رشته های تخصصی و اهتمام به فقه تخصصی از دیگر برنامه های بود که در حوزه صورت گرفت و تاکنون ۲۰ رشته تخصصی فقه برای تربیت متخصصان صورت گرفت.

وی افزود: در ادارات ما تقاضا برای جذب روحانی بالاست اما متاسفانه تعداد روحانی ما برای معرفی کم است.

رییس کارگروه حوزه و روحانیت بیان کرد: متاسفانه تقاضا در ابعاد مختلف به روحانیت وجود دارد اما وقتی برای این قسمت بودجه و اعتبار اندکی در نظر گرفته می شود سرو صدا ایجاد می شود.

وی افزود: در انقلاب تنها دو یا سه مدرسه علمیه وجود داشت که این تعداد بعد از انقلاب به ۲۱ مرکز رسیده است.

ملکی بیان کرد: 1400 طلبه در حال حاضر دراستان وجود دارد که در سطح یک و دو سه اموزش حضوری می ببینند.

وی ادامه داد: نزدیک ۱۰۰ استاد با حکم رسمی در حوزه های علیمه استان مشغول کار هستند.

رییس کارگروه حوزه و روحانیت با اشاره به برنامه های دهه فجر گفت: برگزاری نشست بصیرتی با موضوعات شاخصه های طلبه انقلابی، همایش دختران آسمانی، همایش یاقوت های بهشت، ویژه مقطع راهنمایی، همایش طلایه داران تبلیغ در ۴۰ سال بصیریت عاشورایی، همایش نقش علما و اندیشمندان در وحدت اسلامی، اجلاسیه نماز، همایش وحدت حوزه و دانشگاه، برگزاری نشست های بصیرتی از جمله برنامه های در خصوص چهلمین سالگرد انقلاب بوده است.

ملکی گفت: در استان نزدیک  به 2هزار و 952 طلبه خواهر در 13 مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

وی در خصوص تعداد طلبه های اهل سنت استان و طلاب جامعه المصطفی بیان کرد: تعداد 108مدرسه اهل سنت با دو هزار و 450 طلبه اهل سنت و ۶۷ طلبه خواهر و ۳۵۱ برادر در جامعه المصطفی تحصیل می کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + سه؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*