تاریخ انتشار: 12-10-1395, 07:55 کد خبر: 255 نسخه چاپی: چاپ
حجت‎الاسلام روانبخش:

عدم پیروی از ولایت عامل شکست برجام بود/ دولت برای دستیابی اعتماد از دست‎رفته از ولایت اطاعت کند

عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی (ره) قم با بیان اینکه طی تاریخ هر کجا که مردم و مسؤولان تابع امر ولایت نبودند دچار شکست شدند، گفت: برجام نمونه بارز اطاعت نکردن از ولایت بود.

به گزارش طوبی گلستان؛ حجت‎الاسلام قاسم روانبخش شنبه شب در نشست بصیرتی مدافعان حریم ولایت که توسط هیأت رزمندگان اسلام و حوزه مقاومت بسیج 011 عاشورا در مسجد کبیری شهرستان کردکوی برگزار شد، اظهار کرد: 9 دی روز بصیرت و بینش ملت ایران بود که به تعبیر مقام معظم رهبری روز 9 دی سال 88 در تاریخ ملت ایران ماندگار شد و امروز با گذشت هفت سال از فتنه 88 ملت ایران با شور وشوق وصف‎نشدنی در مراسم گرامیداشت 9 دی حضور دارند و این حضور را یک وظیفه می‎دانند.

*9 دی از 22 بهمن مهم‎تر بود/ مردم در فتنه 88 از طریق ولایت راه را پیدا کردند

وی 9 دی را مهم‎تر از 22 بهمن دانست و گفت: پیروزی در 22 بهمن‎ماه برابر شاه خائن، ظالم، اهل شرب و خمر، قاتل و ... بود که تشخیص حقیقت مشکل نبود، از این رو ملت ایران با شاه مبارزه کرد و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید اما در جریان فتنه 88 و خلق حماسه 9 دی، دشمن یک دشمن داخلی بود و فتنه‎گران روزی جزو انقلابیون اول انقلاب بودند که با وجود برخورداری از مسؤولیت‎های مهم و حساس مثل رئیس جمهور، نماینده امام راحل، رئیس مجلس شورای اسلامی و ... در فتنه 88 برابر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند که این مسأله تشخیص را سخت می‎کرد.

عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی (ره) قم با بیان اینکه فتنه جدید جایی است که هوا را غبارآلود و تشخیص را سخت می‎کند، افزود: در زمان مِه ایجاد شده از فتنه 88 مردم با چراغ مه‎شکنِ بصیرت و براساس خط‎ کشی که ولایت تعیین کرده بود، راه را پیدا کردند.

روانبخش با بیان اینکه برخی خواص جامعه در فتنه 88 خفقان گرفته بودند و صدای آنها شنیده نمی‎شد، ابراز کرد: البته عده‎ کمی برای روشنگری اقدام می‎کردند اما اکثر خواص سکوت کرده بودند و مردم از طریق ولایت راه را پیدا کردند و حماسه 9 دی را خلق کردند.

وی اضافه کرد: در 9 دی باران رحمت ملت با بصیرت آمد و همه کثافت‎ها، آلودگی‎ها و آشغال‎های فتنه را به سطل زباله فرستاد و کار فتنه 88 را با خلق حماسه 9 دی تمام کردند.

عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی (ره) قم با بیان اینکه انقلاب ما، یک انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: از همان ابتدا شعار ما انقلاب اسلامی بود، حتی مقدمه قانون اساسی نیز برای تشکیل حکومت اسلامی بوده است.

روانبخش با بیان اینکه هیچ کس جز خداوند و کسی که خداوند به او اجازه داده حق امر و نهی کردن به انسان را ندارد، بیان کرد: خداوند به پیامبر (ص) و ائمه (ع) اجازه امر و نهی به انسان را دادند و بهترین افراد را برای رهبری انسان‎ها برگزید.

وی با بیان اینکه خداوند امامان معصوم (ع) را که هیچ اشتباهی را مرتکب نمی‎شوند برای رهبری و امامت ما قرار داده که نخستین آنها امام علی (ع) و آخرین آنها امام زمان (عج) است، یادآور شد: خداوند به ما منت نهاده و کسانی را که از جانب خداوند آمدند و دور عرش الهی بودند را در قالب جسمانی به‎عنوان رهبر ما قرار داده است.

عضو هیئت علمی مؤسسه امام خمینی (ره) قم با بیان اینکه امام زمان (عج) اگرچه ظاهراً حضور ندارند اما منزوی نیستند و جامعه را رصد می‎کنند و اداره عالم در دست ایشان است، خاطرنشان کرد: حال وقتی امام زمان (عج) در دوران غیبت کبری قرار دارند وظیفه ما مراجعه به راویان حدیث است، که امام عصر (عج) فرمودند راویان حدیث حجت من بر شما هستند و من بر آنها حجت هستم.

روانبخش با بیان اینکه راویان حدیث کسانی هستند که علم فقاهت دارند و احکام کلی اسلام را در هر زمان با مصادیق آن زمان تطبیق می‎دهند، اضافه کرد: تطبیق و تشخیص کار هر فقیهی نیست و همه در برخی مسائل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و ... اهل نظر نیستند.

وی ادامه داد: گاهی اوقات حوادثی رخ می‎دهد که تکلیف نامشخص است به‎عنوان مثال عده‎ای موافق دوستی و عده‎ای موافق جنگ با آمریکا هستند که در این زمان در زمان غیبت امام زمان (ع) باید به راویان حدیث مراجعه کرد.

عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی (ره) قم خاطرنشان کرد: تکلیف ما در دوران غیبت این است که اگر روزی انگلیسی‎ها خواستند با تنباکو بر کشور مسلط شوند مرحوم میرزای شیرازی با یک نوشته تنباکو را حرام اعلام می‎کند و به این ترتیب به توطئه انگلیسی خاتمه می‎دهد.

*هر کجایی که مردم تابع ولایت نبودند شکست خوردند

روانبخش گفت: آحاد مردم و مسؤولان باید آگاه باشند که همیشه طی تاریخ هر کجایی که مردم و مسؤولان مطیع امر ولایت بودند نتیجه گرفتند اما هر کجا که به حرف ولایت گوش ندادند در واقع ارتباط با کسی که با خداوند مرتبط است را نپذیرفتند و ضرر کردند.

وی اضافه کرد: در دوره بنی‎صدر تا زمان حضور بنی‎صدر کسی به امر امام راحل گوش نمی‎داد و نتیجه آن شد که هر روز عقب‎نشینی می‎کردیم اما با برکناری بنی‎صدر هر روز شاهد پیروزی‎ها بودیم تا جایی که تمام خاک وطن از دشمن بازپس گرفته شد.

عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی (ره) قم با اشاره به اینکه در صورتی که در مسأله برجام به سخنان مقام معظم رهبری گوش می‎دادند وضعیت امروز ما این چنین نبود، یادآور شد: آیت‎الله مصباح در بیاناتی فرمودند که در میان مسؤولان نظام 98 درصد آنها به جز مقام معظم رهبری موافق رابطه با آمریکا هستند که تصویب 20 دقیقه‎ای برجام در مجلس شورای اسلامی نشان از این مسأله دارد و اینجا دیگر اصولگرا و اصلاح‎طلب مطرح نیست.

روانبخش با بیان اینکه در ماجرای برجام و رابطه با آمریکا فتنه کردند که رهبر معظم انقلاب در این مسأله اشتباه کرده است، گفت: امروز تا کسی حرفی بزند، می‎گویند این فرد دلواپس یا بی‎شناسنامه است.

وی با بیان اینکه برخی اظهار می‎کنند دنیای امروز دنیای گفتمان‎هاست نه موشک‎ها، بیان کرد: در صورتی که سپاه قدس مقام معظم رهبری نبود سیاست خارجه ما در منطقه چه کاری انجام داده بود؟ پوتین زیر پرچم سردار قاسم سلیمانی سرباز مقام معظم رهبری جنگید و حرم آزاد شد، در واقع مقام معظم رهبری طوری عمل کردند که آمریکا از مذاکرات حذف شد.

* مسؤولان جایگاه رهبری را در جایگاه یک مسؤول سیاسی تصور نکنند

عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی (ره) قم با بیان اینکه جایگاه ولی‎فقیه با جایگاه سایر سیاستمداران قابل مقایسه نیست، گفت: مسؤولان جایگاه رهبری را در جایگاه یک مسؤول سیاسی تصور نکنند چراکه مقام معظم رهبری نائب امام عصر (عج) است.

روانبخش با بیان اینکه مسؤولان ولایتمداری را سرلوحه کار خود قرار دهند، مطرح کرد: مقام معظم رهبری می‎فرمایند به مذاکرات خوش‎بین نیستم برخی می‎گویند در عالم سیاست خوش‎بینی معنا ندارد، معظم‎له در خصوص فتنه می‎فرمایند برخی دَم از آزادی سران فتنه می‎زنند، و یا رهبر معظم انقلاب در جایی دیگر دستور رسیدگی به حقوق‎های نجومی را می‎دهند برخی این افراد را ذخیره نظام می‎خوانند.

عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی (ره) قم با بیان اینکه از ابتدای انقلاب هر کجایی که مردم و مسؤولان از ولایت اطاعت نکردند شکست خوردند، ابراز کرد: نمونه بارز آن شکست در مسأله برجام بود.

روانبخش تاکید کرد: در انتخابات ریاست جمهوری آینده باید به فردی رأی دهیم که مهم‎ترین شاخصه وی ولایتمداری باشد و همچنین فردی انقلابی و کاربلد باشد که تحت تاثیر شعار و لبخند قرار نگیرد. فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع دو + سه = (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*