تاریخ انتشار: 19-04-1397, 08:39 کد خبر: 2493 نسخه چاپی: چاپ
آیت‌الله ‌حسینی‌بوشهری‌:

نیروهای مسلح ایران برای دفاع از اسلام و نظام همواره آماده هستند

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: امام صادق (ع) در کنار تربیت نخبگان به توده مردم نیز توجه ویژه‌ای داشت.

به گزارش طوبی گلستان؛ آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری ظهر امروز در آئین سوگواری شهادت امام جعفر صادق (ع) که در مسجد امام محمد باقر (ع) تیپ 230 برگزار شد به تبیین شخصیت و جایگاه اجتماعی امام ششم شیعیان پرداخت و اظهار داشت: امام صادق (ع) نه تنها به عنوان یک پیشوای شیعه جایگاه رفیعی داشت بلکه در نزد اهل سنت نیز جایگاه بلندی داشت.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری افزود: آن امام بزرگوار علاوه بر تربیت نخبگان جامعه به توده مردم نیز توجه ویژه‌ای داشت.

وی تصریح کرد: ایشان 3 عنصر رفتار منصفانه با مردم، سهیم کردن همنوعان در مال و به یاد خدا بودن در همه لحظات را برترین و بالاترین کارها می‌دانست‌.

امام جمعه قم در ادامه به بیان روایتی از پیامبر اکرم (ص) پرداخت و گفت: به گفته پیامبر اسلام، قانون مترقی، وجود مجریان صالح و خواست خود جامعه در کنار یکدیگر 3 عامل پیشرفت و سعادت جامعه هستند.

وی ادامه داد: این درحالی است که عده‌ای از فلاسفه تنها یکی از 2 عامل قانون مترقی و مجریان صالح را مایه خوشبختی جوامع عنوان می‌کردند. اگر یکی از این عناصر و مثلث وجود نداشته باشد، هیچ جامعه‌ای رنگ خوشبختی را نخواهد دید.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری اظهار کرد: قانون پیشرفته، حکم‌فرمایی مجریان صالح و خود جامعه در کنار یکدیگر منشأ سعادت انسانها را تشکیل می دهند.

مدرس حوزه علمیه قم گفت: آثار امام صادق (ع) رئیس مذهب جعفری با پرورش شاگردانی در جهان اسلام نمایان است .آثار عملی و تربیتی ائمه اطهار (ع)‌ پرورش انسان‌های صالح و تاثیرگذار در جامعه است .

 وی افزود: امام جعفر صادق (ع) مدرس احکام اجتماعی و عمومی در جامعه همچون برخورد نیک با مردم و خدمت خدمتگزاران به مردم بود‌. شهادت برترین درجه از یاد خداست که نیروهای نظامی و انتظامی در دفاع از اسلام و نظام و ارزش‌ها و میهن، آن را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع هفت + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*