تاریخ انتشار: 5-03-1397, 08:10 کد خبر: 2406 نسخه چاپی: چاپ
تحلیل رسانه‌های خارجی از بیانات رهبر انقلاب؛

آمریکایی‌ها مثل «تام» شکست می‌خورند!

بسیاری از رسانه‌های جهان طی ساعات گذشته به تحلیل بیانات شب گذشته رهبر معظم انقلاب پرداخته‌اند.

به گزارش طوبی گلستان به نقل از مرآت، سخنان شب گذشته رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان نظام، حاوی نکات ارزنده و قابل تأملی بود. بسیاری از رسانه‌های خارجی در ساعت‌های گذشته به تحلیل این سخنان پرداخته‌اند. در ادامه به برخی از مطالب منتشرشده در این رسانه‌ها اشاره می‌کنیم:

تایم: رهبر عالی ایران، حمله‌ای سوزان علیه آمریکا را آغاز کرد

مجله تایم ساعاتی قبل با انتشار مطلبی در سایت خود به تحلیل برخی از مواضع شب گذشته رهبر معظم انقلاب پرداخت. در این مطلب آمده است:«رهبر عالی ایران، روز چهارشنبه آمریکا را به خاطر اتخاذ مواضع سختگیرانه در برابر ایران از زمان تصمیم ترامپ برای خروج از معاهده هسته‌ای مورد انتقاد قرار داد. رهبر معظم، آیت‌الله علی خامنه‌ای، خطاب به مقامات دولتی که به مناسبت ماه رمضان در این سخنرانی حاضر بودند گفت که ایالات متحده آمریکا 40 سال است که برای سرنگونی جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کند.»

گاردین: ترامپ در تاریخ گم می‌شود

روزنامه گاردین نیز ساعاتی قبل در مطلبی به شروط شش‌گانه رهبر معظم انقلاب برای تداوم ماندن در برجام اشاره کرده است. گاردین می‌نویسد:«رهبر ایران می‌گوید: اگر آمریکایی‌ها توانستند به فروش نفت جمهوری اسلامی ایران لطمه بزنند اروپایی‌ها بایستی نفت ایران را به قدری که جمهوری اسلامی می‌خواهد خریداری کنند. اگر اروپایی‌ها در پاسخگویی به این مطالبات تعلل کردند، حق ما برای آغاز کردن فعالیت‌های تعطیل‌شده هسته‌ای محفوظ است. وقتی که دیدیم برجام فایده‌ای ندارد، طبعا یکی از راه‌هایش این است که برویم سراغ بازیافت آن چیزها و فعالیت‌هایی که تعطیل شده است.»

گاردین سخن رهبر انقلاب درباره ترامپ را نیز مورد اشاره قرار داده است که «این هم مثل اسلافش در تاریخ گم خواهد شد.»

روزنامه ژاپنی: خواسته‌های رهبر ایران از اروپا برای ماندن در برجام

Mainichi یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین روزنامه‌های ژاپن درباره بیانات رهبر معظم انقلاب کمتر از ساعتی پیش نوشته است:«رهبر ایران روز چهارشنبه فهرستی از درخواست‌ها از اتحادیه اروپا را برای ماندن در برجام مطرح کرد. (آیت‌الله) خامنه‌ای که در جمع مقامات عالی ایران سخن می‌گفت تلاش آمریکا برای تغییر رژیم در ایران را محکوم کرد و گفت:«مقامات آمریکایی چهل سال است که در پی براندازی است، آن‌ها همیشه شکست خورده‌اند و باز هم شکست خواهند خورد.» این روزنامه نوشته است:«(آیت‌الله) خامنه‌ای که حرف آخر را درباره مسائل حیاتی ایران می‌زند، از مقامات ایران خواسته است که از گذشته درس بگیرند و تصمیمات خود بر اساس این تجربیات اتخاذ کنند.» این سخنان هشداری غیرمستقیم به حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران است که در حال انجام دور جدید مذاکرات با اتحادیه اروپا برای نجات معاهده هسته‌ای است.

سی.ان.ان: آمریکایی‌ها مثل «تام» شکست می‌خورند

سایت شبکه CNN نیز کم‌تر از ساعتی قبل، طی گزارشی درباره بیانات رهبر انقلاب و فشارهای اخیر آمریکا بر ایران نوشت:«رهبر ایران و دیگر مقامات ایران از زمان خروج آمریکا از برجام تحت فشار بوده‌اند. ترامپ ادعا کرده است که برجام به اندازه کافی برای جلوگیری از جاه‌طلبی‌های ایران در منطقه بازدارنده نیست و ایران هیچ اقدامی برای صرف‌نظر کردن از برنامه موشکی خود انجام نداده است. در مقابل رهبر ایران می‌گوید:«آمریکایی‌ها در همه توطئه‌های خود شکست خورده‌اند درست مانند تام در کارتون تام و جری، آن‌ها در آینده باز هم شکست خواهند خورد.»

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع شش + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*