تاریخ انتشار: 25-02-1397, 13:12 کد خبر: 2374 نسخه چاپی: چاپ
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان:

استقرار 50 روحانی در بقاع متبرکه استان ویژه ماه مبارک رمضان

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گفت: 50 روحانی در بقاع متبرکه در ایام مبارک رمضان از علمای استان و قم مستقر می‌شوند.

به گزارش طوبی گلستان؛ سیف الله سهرابی ظهر امروز در همایش مبلّیغن استان با بیان اهمیت وقف اظهار کرد: نباید از کنار وقت به سادگی رد شد، وقف میراث ماندگاری است که حتی بعد فوت به انسان ثواب می رساند.

وی افزود: آیت الله کوهستانی وقتی از موقوفه ای به جای دیگر می رفت عبایش را تکان می داد تا خاک این موقه به جای دیگر منتقل نشود تا مدیون نباشد، این نشان از ظرافت جایگاه وقت است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ادامه داد: وقف ماندگاری است که هیچ گاه از بین نمی رود، امروز در جامعه ما ولی فقیه وجود دارد و برخی جاها هم رئیس داریم اما مدیر کل اوقاف کشور هم رئیس هست هم نماینده ولی فقیه از سوی کشور، این هم دلیلی بر حساسیت این جایگاه است.

سهرابی با بیان اینکه امروز جامعه ما نیاز به موقوفات دارد ادامه داد: از طریق راه‌های مختلف می‌توانیم مردم را به مشارکت‌های مذهبی و نماز جماعت دعوت کنیم و باید به این مهم روحانیون توجه کنند. 50 روحانی در بقاع متبرکه در ایام مبارک رمضان از علمای استان و قم مستقر می‌شوند.

 وی در پایان گفت: روحایت باید با مدیریتش طوری در مسجد فعالیت کند که مساجد بتواند منبع درآمد باشد و تمام مخارجش را خودش تامین کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*