تاریخ انتشار: 17-12-1396, 15:00 کد خبر: 2170 نسخه چاپی: چاپ
معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور

کانون های فرهنگی هنری مساجد تهدیدات فرهنگی دشمنان را شناسایی کنند

معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور تشکیل کانون های فرهنگی هنری مساجد را یک کار فرهنگی دانست و تاکید کرد: مدیران و اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد تهدیدات فرهنگی دشمنان را شناسایی کنند.

به گزارش طوبی گلستان؛ حجت الاسلام نورعلی دیلم، معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، شب گذشته (16 اسفند) در مراسم تجلیل از ائمه جماعات، مدیران، رابطین و فعالین کانون های فرهنگی هنری مساجد استان گلستان در مسجد جامع مینودشت گفت: هر پدیده ای مرکب از دو چیز است یکی وجود و هستی آن و دوم ماهیت و چیستی.

وی با بیان اینکه یکی از پدیده انقلاب ها، انقلاب جمهوری اسلامی ایران است که در سال 57 به پیروزی رسید، افزود: برخی معتقدند که انقلاب اسلامی ایران اقتصادی و برخی هم معتقدند سیاسی بودند اما انقلاب اسلامی ایران هم برای اقتصاد، سیاست، ایدئولوژی و دین بود.

حجت الاسلام دیلم تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران تک بعدی نبود و عامل اسلام بود و همه آمدند که دین اسلام دوباره احیا شود و احکام اسلام در سراسر جهان طنین انداز شود.

وی با اشاره به توطئه های دشمنان علیه نظام، اظهارداشت: دشمنان از همان ابتدای پیروزی انقلاب انواع توطئه ها و نفوذها را انجام دادند و اخیرا دیده می شود عده ای این نفوذ را دامن می زنند و رهبری فرمودند همه اینها رصد و مقابله می شود.

معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با بیان اینکه مهمترین نفوذ، نفوذ دشمن است، گفت: دشمن به دنبال این است که با دروغ پردازی و خودباختگی شکاف را بین مردم زیاد کند.

وی خاطرنشان کرد: شهدای مدافع حرم بهترین مدرک برای ما هستند که دشمنان نتوانستند به نسل سوم و چهارم ما نفوذ کنند.

حجت الاسلام دیلم تشکیل کانون های فرهنگی هنری مساجد را یک کار فرهنگی خوب، تمیز و پاک دانست و تاکید کرد: مدیران و اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد تهدیدات فرهنگی دشمنان را شناسایی کنند.

وی خطاب به مدیران و اعضای کانون های مساجد، افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد نمایشی کار نکنند و باید خودشان را در عرصه فرهنگ متفاوت کنند و محوریت کار خودشان را داشته باشند و سعی کنید ارتباط با روحانیت و کانون ها داشته باشند.

معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور گفت: مدیر موفق کسی است که اهل برنامه ریزی، ساماندهی، انسجام سازمانی و مدیریت شبکه، کارآمد و خلاق باشد و رهبری کانون را برعهده گیرد.

وی با بیان اینکه تکیه ما امروز بر نوجوانان، جوانان و خانواده هاست، افزود: توجه به خانواده ها با تکیه بر مسائل هنری در کانون های فرهنگی هنری مساجد نهفته است و باید برای انتقال مفاهیم دینی از هنر استفاده کنید

پایان پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*