تاریخ انتشار: 23-10-1396, 12:41 کد خبر: 1948 نسخه چاپی: چاپ
فعال سیاسی و فرهنگی گلستان در یادداشتی آورده است؛

عدم شنیدن درد مردم جامعه از سوی مسئولان و فرصت طلبی دشمنان، فتنه 96 را رقم زد

فعال سیاسی و فرهنگی استان گلستان در یادداشتی به فتنه 96 پرداخته است و اظهار کرد: عدم شنیدن درد مردم جامعه از سوی مسئولان و فرصت طلبی دشمنان، فتنه 96 را رقم زد.

به گزارش طوبی گلستان؛ "مصطفی رایجی" از فعالان سیاسی و فرهنگی استان گلستان در یادداشتی آورده است: امام‌المتقین، علی علیه‌السلام فرمودند: "نپندارید که شنیدن سخن حق بر من گران می‌آید و یا خواهانِ آنم که مرا بزرگ دارید، زیرا کسی که شنیدنِ سخن حق و یا پیشنهاد انجام عدالت بر او سنگین باشد، مسلماً عمل‌کردن به آن، برایش دشوارتر خواهد بود. بنابراین، از اینکه سخن حقی را بگویید یا مشورت به عدل نمایید، خودداری نکنید، زیرا من خود را برتر از آن نمی‌دانم که خطا کنم و از اشتباه در کارم، ایمن نیستم ..."(خطبه ۲۱۶ نهج‌البلاغه).

با توجه به حوادث اخیر، آنچه که همگان بدان معترفند، این است که سخن معترضانِ به گرانی و وضعیت وخیم و فشل اقتصادی، هم حقّ بود، هم شنیدنی بود و هم نهی از منکر جمعی بود؛ از این‌ جهت که آنها حقوق‌شان را طلب می‌کردند و برای این هدف، بخاطر عدمِ مدیریتِ درست و بی‌عدالتی‌ها و بی‌قانونی‌های دستگاه‌های ذی‌ربط، مجبور شدند صدای اعتراض خودشان را بلندتر کنند و به خیابان‌ها بیایند!

چه‌بسا اگر قبل از این اعتراضِ دسته‌جمعی مالباختگان و مردم عادی و همچنین برای پیشگیری از وقوع حوادثی در آینده، گوش شنوایی برای شنیدن دردهایشان بود و راه‌حلّ ویژه‌ای جهتِ رفاهِ زندگی بهترِ شهروندان در مقابل آنها قرار می‌دادند، دیگر برخی فریب‌خوردگان و نوفتنه‌گران هم در این بین و با سوءاستفاده از فضای آرام کشور، فرصت خودنمایی و آتش‌بازی و شکستن اموال بیت‌المال، مانند قضایای فتنه ۸۸ پیدا نمی‌کردند و این مسئله هم بخوبی و خوشی به سرانجام می‌رسید.

اما آنقدر معطل کردند و صدای ناله مردم را نشنیدند تا کار با دخالت و صحنه‌آرایی بیگانگان، به چالش مزدوران علیه نظام کشیده شد!

خطبه‌ی فوق، کلام امام معصوم است که فرمود از گفتن سخن حقّ، خودداری نکنید و شنیدن سخن حق، بر من گران نمی‌آید؛ دیگر مسئولان غیرمعصوم و ممکن‌الخطای نظام که به طریق اولی باید کلام حقّ را از دهان ملت چه بی‌سواد، چه کارگر، چه کارمند، چه دانشجو و طلبه و ... - بشنوند و در حدّ وسع‌شان، جامه عمل بپوشانند!

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + سه؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*