تاریخ انتشار: 18-09-1396, 13:02 کد خبر: 1803 نسخه چاپی: چاپ
گرزین خبرداد:

تداوم استقبال بسیجیان برای امداد رسانی به زلزله زدگان / اعزام 200 نیروی بسیجی برای محرومیت زدایی به مناطق محروم

مسئول بسیج سازندگی سپاه گرگان گفت: در بحث محرومیت زدایی در سطح شهرستان گرگان فعالیت‎های متنوعی داشتیم و گروه های جهادی متشکل از 200 بسیجی را تاکنون به مناطق محروم اعزام کنیم .

به گزارش طوبی گلستان؛ سلمان گرزین مسئول بسیج سازندگی سپاه گرگان اظهارکرد: در نخستین اعزام گروه ‎های جهادی به مناطق زلزله‎زده کرمانشاه سپاه ناحیه گرگان تعدادی از بسیجیان را با مهارت‎های عمرانی، ساخت و ساز، تاسیسات در قالب گروه‎ جهادی شهید حججی اعزام کرد.

وی ادامه داد: تعداد این بسیجان 20 نفر بود و به مدت 10 روز در منطقه سرپل ذهاب به فعالیت‎های عمرانی و خدماتی مشغول هستند.

گرزین تصریح کرد: خوشبختانه مردم نو دوست استان گلستان به ویژه شهرگرگان پس از وقوع زلزله آمادگی خود را برای اعزام به مناطق زلزله زده و کمک به ساخت و ساز اعلام کردند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه گرگان افزود: استقبال خوبی در این مسیر از سوی بسیجیان شاهد بودیم به گونه‎ای که بیش از درخواست ما ثبت‎نام برای اعزام در قالب گروه‎های جهادی اتفاق افتاد.

وی تصریح کرد: سپاه ناحیه گرگان این آمادگی را دارد تا در صورت اعلام نیاز قرارگاه مرکزی سپاه نینوا استان گلستان هر تعداد نیرویی که مورد نیاز است را به منطقه زلزله‎زده کرمانشان اعزام کند.

گرزین در ادامه با بیان اینکه ساخت و مرمت 9 روستای زلزله‎زده کرمانشان به سپاه نینوا استان گلستان واگذار شده و در حال حاضر این گروه‎جهادی در حال ساخت سکوهای استقرار کانکس هستند ، گفت: برخی از فعالیت‎های ترمیم و مرمت نیز از سوی این بسیجیان در این روستاها انجام می‎شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه گرگان اذعان داشت: در بحث محرومیت زدایی در سطح شهرستان گرگان فعالیت‎های متنوعی داشتیم و گروه های جهادی متشکل از 200 بسیجی را تاکنون به مناطق محروم اعزام کنیم .

وی با اشاره به اینکه تعدادی اعزام خارج از استان و به شهر مشهد مقدس نیز داشتیم ، گفت: ساخت‎خانه محروم ، تعمیر و مرمت خانه محروم ، آبرسانی به روستای محروم ، آموزشی و اعزام تیم های پزشکی از جمله خدماتی است که سپاه ناحیه گرگان در این اعزام ‎ها ارائه می‎دهد.

گرزین تصریح کرد: بسیجیان آماده ایم داریم که برای حفظ اسلام ، نظام و خدمت رسانی در هر منطقه که نیاز باشد وارد عمل شوند. یکی از مزیت های بسیج , انعطاف پذیری در ماموریت هاست یعنی یک بسیجی هم در بحث دفاعی و هم در بحث امدادی و کمک رسانی وخدمات رسانی این انعطاف را دارد که انجام وظیفه  نماید.

وی خاطرنشان کرد: به همین منظور سپاه گرگان جهت کمک به مردم شریف زلزله زده در غرب کشور علاوه بر جمع آوری کمک های مردمی و ارسال آن ، اقدام به اعزام گروه های جهادی به آن مناطق نموده است و این اعزام ها تا اتمام کامل خدمات رسانی به آن مناطق ادامه دارد./گلستان ما

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + سه؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*