تاریخ انتشار: 27-08-1396, 06:00 کد خبر: 1729 نسخه چاپی: چاپ
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان:

تجمع هئیت‌های مذهبی استان گلستان در مشهد مقدس برگزار می‌شود

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: یک تجمع هئیت‌های مذهبی استان گلستان در مشهد مقدس پیش‌بینی شده است.

به گزارش طوبی گلستان؛ حجت‌الاسلام نور‌الله ولی‌نژاد ظهر امروز در حاشیه بازدید از ایستگاه صلواتی سقاخانه حضرت ابوالفضل(ع) در مشهدمقدس در سالروز شهادت پیامبر اکرم(ص) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اربعین معنای عشق و 28 صفر معنای عشق و محبت به رسول اکرم (ص)و آل البیت(ع) است.

وی تصریح کرد: 28 صفر روز ارادت به پیامبر اکرم(ص) است و امام صادق(ع) فرمود "اساس دین محبت است" عشق و محبت را نمی‌توان تعبیر کرد و باید به آن عمل کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان با اشاره به عزاداری‌های محرم و اربعین حسینی و حضور هیئات مذهبی استان در مشهد ادامه داد: مردم ما در اربعین و دو ماه محرم و صفر نشان دادند که محبت آل‌البیت(ع) در قلب‌شان است.

ولی‌نژاد یادآور شد: امروز مشهدمقدس شور و حماسه است و همه طبقات و اقشار و همه مردم ایران اسلامی به سمت حرم امام رضا(ع) شتافتند و عشق و ارادت به آل البیت(ع) صنف و طبقه نمی‌شناسد و امروز همه امت اسلامی عشقشان را ابراز کرده و به آن عمل می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: مردم در روزهای گذشته در اربعین حسینی و در کربلا ارادت خود را به امام حسین(ع) نشان دادند و امروز در 28 صفر معرفت خود را به ائمه اطهار به نمایش می‌گذارند و عشق به ائمه اطهار(ع) را نمی‌توان تفسیر کرد و باید تنها به آن عمل کرد.

وی با بیان اینکه 2 هزار هئیت مذهبی در  استان گلستان داریم، افزود: پس از عاشورا، اکنون حضور هئیت‌های مذهبی به مشهد آغاز شد و در اربعین جمعیت قابل توجهی به کربلا رفتند و برای 28 صفر بیش از 100 هئیت از استان گلستان در مشهد مقدس حضور دارند.

ولی‌نژاد افزود: یک تجمع هئیت‌های مذهبی استان گلستان در مشهدمقدس پیش‌بینی شده که بیش از 1500 نفر گلستانی با پای پیاده به مشهد آمدند و طبقات مختلفی از گرگان و هیئات دیگر حضور داشتند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع نه + دو ؟ (به عدد)- برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*