تاریخ انتشار: 20-07-1396, 10:25 کد خبر: 1605 نسخه چاپی: چاپ
تداوم یک قصه پرغصه :

تحصن معلمان حق التدریس در مقابل استانداری به آموزش و پرورش کشیده شد

در اولین روز انتصاب استاندار جدید گلستان معلمان حق التدریس با چاشنی تحصن از سید مناف هاشمی استقبال کردند.

به گزارش طوبی گلستان؛ این تجمع از ساعت 15 دیروز در اعتراض به بلاتکلیفی وضعیت کاری آغاز شده است و تا امروز صبح که تحصن به جلوی آموزش و پرورش کشدیه شده است و همچنان ادامه دارد.

معترضان که همگی خانم هستند و شمار آنها به حدود یکصد نفر می رسد می گویند: استخدام آنها مصوبه دولت و مجلس بوده اما انجام نشده است.

آنها در حالی مقابل استانداری تجمع کرده اند که صبح امروز در جلسه هیئت دولت "سید مناف هاشمی" به عنوان استاندار جدید گلستان جایگزین "حسن صادقلو" معرفی شده است.

اما درپی این تجمع، یک منبع آگاه در آموزش و پرورش گلستان به خبرگزاری صداوسیما گفت: در سال 91 به کارگیری مربیان نهضت سوادآموزی در قالب حق التدریس به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده بود که در سال 94 تبصره ای مبنی بر به کارگیری مربیان پیش دبستانی و خرید خدمت نیز در قالب حق التدریس به این مصوبه افزوده شد.

وی افزود: البته در این تبصره بر قید به شرط نیاز و تطبیق رشته تاکید شده بود.

او گفت: در سال 95 اصلاحیه ای به این مصوبه و تبصره زمیمه و قید به شرط تطبیق رشته در دوره ابتدایی حذف شد اما همچنان بر قید به شرط نیاز تاکید شده است.

به گفته این منبع آگاه در آموزش و پرورش گلستان بر اساس این مصوبه و تبصره و اصلاحیه آن؛ همه افرادی که در گلستان واجد شرایط بودند حتی مازاد نیاز استان در این اداره کل در قالب حق التدریس به کارگیری شدند و برای به کارگیری جدید فعلا هیچ نیازی وجود ندارد.

حدود 100 مربی پیش دبستانی استان گلستان که جاماندگان تبصره 10 ماده 17 استخدام مربیان هستند باردیگر مقابل آموزش و پرورش گلستان تجمع کردند.

این مربیان با انتقاد از سیاست جذب معلمان دراستان خواستار تسریع در استخدام خود در آموزش و پرورش شدند .

این تحصن سومین تجمع متوالی در روزهای اخیر است که حداقل 100 نفر از مربیان با هماهنگی از سراسر استان  در مرکز استان جمع شدند .

مربیان در این تجمع می گویند: ما می خواهیم بر طبق قانونی که خود به اصلاح آن از سوی نمایندگان  پرداختیم، استخدام شویم .ما بیش از 10 سال سابقه در پیش دبستانی داریم .

"عبدالرضا چراغعلی" مدیرکل اجتماعی استان گلستان که از سوی استانداری گلستان بعنوان نماینده مربیان به اداره کل آموزش و پرورش مراجعه کرده است ،جلسه ایر را پشت درهای بسته با مدیرکل و نمایندگان مربیان پیش دبستانی  تریب داده است.

تحصن معلمان حق التدریس در مقابل استانداری به آموزش و پرورش کشیده شد

تحصن معلمان حق التدریس در مقابل استانداری به آموزش و پرورش کشیده شد

تحصن معلمان حق التدریس در مقابل استانداری به آموزش و پرورش کشیده شد 

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع نه + دو ؟ (به عدد)- برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*