تاریخ انتشار: 10-07-1396, 07:34 کد خبر: 1557 نسخه چاپی: چاپ
سیدمحسن طاهری در هیئت حیدریون :

دشمن به دنبال نفوذ و تغییر ماهیت انقلاب اسلامی است

مسئول حوزه علمیه امام صادق (ع) گرگان گفت: دشمن به دنبال نفوذ و تغییر ماهیت انقلاب و از بین بردن مولفه های انقلاب اسلامی است که تشخیص و مقابله با این دشمنی ها بصیرت و هوشمندی و اقدام بموقع جریان انقلابی را نیاز دارد.

به گزارش طوبی گلستان؛ حجه الاسلام و المسلمین سید محسن طاهری مسئول حوزه علمیه امام صادق (ع) گرگان در شب دهم محرم در جمع عزاداران حسینی هیئت حیدریون گرگان گفت: فلسفه قیام امام حسین (ع) همان فلسفه بعثت پیامبر اکرم (ص) است. امام حسین هم در آغاز نهضتش به این نکته اشاره می کند و می فرماید من قیام کردم برای اصلاح انحرافات به وجود آمده در امت جدم.

وی با اشاره به این که بالاترین مساله در بعثت همه انبیاء، دعوت به توحید بوده است و یکی از موانع موجود در راه گسترش توحید، ظلم هایی است که در عالم وجود داشته و دارد، افزود: عقل و جهل، عاقل و جاهل، عاقلیت و جاهیلت و مواجهه و تقابل آنها با یکدیگر در طول خلقت بشر و در دوره همه انبیاء وجود داشته است. البته عقل داشتن با علم داشتن فرق دارد.

حجه الاسلام طاهری ادامه داد: عقل بالاترین نعمتی است که خداوند متعال به انسان عطا کرده است و جاهلیت یعنی هر کاری و هر چیزی که در مقابل عاقلیت و عاقلانه رفتن کردن قرار داشته باشد.

وی تصریح کرد: افراد جاهل بجای اینکه به حرف خدا گوش و عمل کنند همیشه در طول تاریخ به دنبال طاغوت ها هستند، این طاغوت ها می توانند در قالبهای مختلفی مانند سلاطین کفر، بت پرستی، هوای نفس، پست و مقام، مال پرستی و دنیا طلبی و... باشد.

وی در ادامه با اشاره به ان که بنی امیه اسلام را از راه درست خود منحرف کردند و صرفا برخی نمادهای ظاهری دین اسلام را رعایت می کردند. تا جایی که فردی فاسد، شرابخوار، سگ باز مانند یزید در راس این حکومت قرار می گیرد، افزود: بنی امیه در زمان حاکمیت خود ؛ نژاد پرستی، پول پرستی، برده داری، زندگی اشرافی و... را به دوران جاهلیت قبل از بعثت پیامبر اسلام برگرداندند که تداوم چنین حکومتی فاتحه اسلام را برای ابد می خواند.

مسئول حوزه علمیه امام صادق (ع) گرگان اذعان داشت: حضرت سیدالشهداء مجبور می شود در سال 60 هجری قمری جلوی جاهلیت جامعه، حکومت بنی امیه و یزید بایستد تا اسلام واقعی را از نابودی نجات بدهد و قیام امام حسین و واقعه عاشورا باعث شد تا اسلام ناب باقی بماند و چهره های کاذب از اسلام زدوده شود.

وی  در ادامه با بیان این که امروز هم جاهلیت مدرن وجود دارد که باید آنرا جدی گرفت و فریب آن را نخورد. جاهلیت مدرن ؛ زر، زور، زرق و برق، تزویر، تکنولوژی، ادعاهای انسان دوستی و حیوان دوستی و... دارند و هر جنایتی را با استناد به همین ها مرتکب می شوند، اضافه کرد: در جاهلیت مدرن برای هر گناه و فساد و جنایتی، توجیهات علمی و مکاتب فلسفی درست می کنند که اگر انسان عاقل و آگاه نباشد فریب می خورد. کار بجایی می رسد که جایزه صلح نوبل را به رئیس جمهور جنایتکار میانمار می دهند و دنیا برایش سوت و کف می زنند.

حجه الاسلام طاهری اظهار کرد: امروز این انقلاب و نظام اسلامی ایران است که دارد مردم دنیا را بیدار می کند و این نهضت بیداری بخش امام خمینی (ره) بود که دنیا را از خواب جاهلیت بیدار کرد. 

مسئول حوزه علمیه امام صادق (ع) گرگان در ادامه با بیان این نکته که در حال حاضر دشمن اصلی ما تمدن فریبنده غرب و تمدن منحط آمریکایی است که هیچگاه نباید فراموش شود و مورد غفلت قرار گیرد، اگرچه دشمنان کوچکتری مانند داعش و... وجود دارند، افزود: در مساله جنگ نرم دشمن و مقابله با آن، این وظیفه بچه هیئتی ها در قالب مساله آتش به اختیار است که با تمام وجود وارد میدان شوند و آنچه در حوزه های مختلف بدان نیاز است را دنبال کنند.

وی تصریح کرد: دشمن به دنبال نفوذ و تغییر ماهیت انقلاب و از بین بردن مولفه های انقلاب اسلامی است که تشخیص و مقابله با این دشمنی ها بصیرت و هوشمندی و اقدام بموقع جریان انقلابی را نیاز دارد.

حجه الاسلام طاهری در پابان خاطرنشان کرد: اگر یک وزیر در نظام جمهوری اسلامی می آید و اعلام می کند که 800 میلیارد ثروت دارد، یک جای کار اشکال دارد که دوباره ثروت اندوزی و تجملات و اشرافی گری به یک ارزش تبدیل شده که این خودش به نوعی بازگشت به جاهلیت است و این اشکال به خود مردم بر می گردد که در انتخابات به چنین افرادی رای دادند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + سه؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*